Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Kryza na wale AR 147 1.6 TS przy wymianie uszczelniacza

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie Kryza na wale AR 147 1.6 TS przy wymianie uszczelniacza

    Witam wszystkich,

    problem je następujący: wyciek oleju na uszczelniaczu wału po zamontowaniu nowego uszczelniacza (elring). Po ponownym rozkręceniu widoczna jest kryza na wale i tutaj pytanie czy ta kryza ma fabrycznie być czy jest to efekt wytarcia wału przez uszczelniacz.
    Mam dwa wały od TS'a i na każdym jest podobna kryza w miejscu uszczelniacza. Wał ze zdjęć wyjęty ze sprawnego silnika, nie było wycieku do samego końca.
    Nie za bardzo chce mi się wierzyć żeby sylikon/czy guma na uszczelniaczy wytarła taką rysę i to na dwóch wałach ale być może się mylę.
    Pytanie nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie TS'a 1.6, może ktoś miał doświadczenie z innymi silnikami.
    Proszę o opinię.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	75.8 KB
ID:	274428
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	274429
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201202_192107.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	274427  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    prędzej krzywy wał albo źle złożony, oczywiście simmer może wytrzeć wał (mam tak w pracy na suwnicach ale to inna para kaloszy), czy nowy simmer był świeżej daty? zawsze można inaczej simmer osadzić albo dobrać inny
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    prędzej krzywy wał albo źle złożony, oczywiście simmer może wytrzeć wał (mam tak w pracy na suwnicach ale to inna para kaloszy), czy nowy simmer był świeżej daty? zawsze można inaczej simmer osadzić albo dobrać inny
    Uszczelniacz wymieniony był w marcu, co do daty produkcji to nie mam pojęcia - nie ma wyrytej daty, a pudełko już dawno wyrzucone. W każdym razie po oględzinach widać że nie jest zużyty, jest miękki, nie popękany i elastyczny, siedział równo na wale.
    Z tym innym osadzeniem to jest trochę problem bo simmer od strony sprzęgła w TS 1.6 nie jest nabijany tylko wtopiony w metalową nakładkę i przykręcany (też do miski olejowej). Chyba żeby jakiś dystans dorobić żeby go odsunąć chociaż o kilka mm.
    Teraz zamontowany będzie corteco (podobno ma nieco grubszą sprężynkę), nie chcę trzeci raz skrzyni zdejmować....

    Edit. Wszystkie wymiary i luzy były sprawdzane w marcu przy remoncie silnika, wał prosty.
    Ostatnio edytowane przez Marcino_14 ; 03-12-2020 o 05:45

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Artur9067
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 jtdm 1.9 150km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Pewnie po fakcie, ale zrobienie dystansu rzędu 2mm nie było by głupie, na pewno by zadziałało ale wiadomo, każdy powie, że to fuszera bo trzeba użyć reinzosilu hehe

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    No właśnie, jak temat? Wymiana uszczelniacz na inny pomogła czy coś innego ogarnąłeś? Pytam bo też mi cieknie z tego uszczelniacza tylko że już jest stary

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Dorobiłem u gościa który robi uszczelki na zamówienie dystans w kształcie metolowej flanszy uszczelniacza, jest to blacha powlekana materiałem uszczelniającym o gr 1,5 mm i między dorobiony dystans dałem masę uszczelniającą loctite. Dystans na zamówienie kosztował mnie 30 zł. Myślę że 2 mm udało się odsunąć, do tego skrócona sprężynka na uszczelniaczu o kilka mm. Jeszcze samochód nie odpalony ale jak rozeznam czy pomogło to dam znać. Możliwe że tylko skrócenie spręzynki załatwiło by sprawę, ale u mnie kryza na wale jest dość głęboka i nieregularna dlatego postanowilem nie ryzykować.

    Edit: uszczelniacz przykręcany jest do miski olejowej ale powinno się ją zdjać przy wymianie uszczelniacza, dystans delikatnie zmienił rozstaw śrub do których przykręca się miskę olejową do kołnierza uszczelniacza ale jest delikatny luz na otworach do przykręcenia miski olejowej więc można sobie trochę podregulować.
    Ostatnio edytowane przez Marcino_14 ; 08-12-2020 o 12:24

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    A jaki masz przebieg?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    180 k km, miałem drugi silnik 1.6 TS z przebiegiem nie całe 200 było dokładnie to samo, a ciekawe bo do samego końca się nie pocił żaden ani jeden ani drugi. Silnik remontowałem i stwierdziłem że przy okazji wymienię wszystkie uszczelniacze w silniku i po wymianie zaczął puszczać.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    4 lata temu wymieniałem sprzęgło w swojej Alfie też 1.6, miała przejechane ok 200tys i zero problemów po wymianie. W piwnicy mam blok 1.6 z oryginalnym przebiegiem 120tys km więc w czwartek odkręcę uszczelniacz i zobacze czy też jest wytarte czy Gładko

    - - - Updated - - -

    A jaki uszczelniacz założyłeś? Nie czasem erlinga?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Tak właśnie elring, teraz już będzie corteco.

Podobne wątki

  1. Płukanki przy wymianie olejów
    Utworzone przez hakum w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 27-08-2020, 21:32
  2. problemik przy wymianie termostatu
    Utworzone przez pawels4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:39
  3. [146] Co wymienić przy wymianie amortyzatorów?
    Utworzone przez raven17a w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 14:27
  4. Problem przy wymianie termostatu HELP
    Utworzone przez meason w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 16:01
  5. [156] Ile oleju wlac przy wymianie?
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 01:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory