Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 147 fl - new look

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 150 km
    Postów
    52

    Domyślnie Alfa 147 fl - new look

    Cześć

    Mam w planach troszkę zmodyfikować swoją alfę wizualnie. Chce żeby było coś takiego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201225-190932.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	37.0 KB
ID:	274975
    Czyli po prostu przód unowocześniony, wzięty z giulii.
    Co o tym sądzicie? Czy to jest legalne? Czy lampy z giulii mogę bez żadnych konsekwencji prawnych zamontować do 147?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Prawnie nie powinno być żadnego problemu, ale rzeźba to będzie nieprzeciętna

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mogą być konsekwencje jeśli byś spowodował kolizje/wypadek, ubezpieczyciel na 99% będzie próbował się wypiąć od wypłaty, bo światła są homologowane na Giulie a nie na 147. Z przeglądami może też być różnie jak wprowadzą obowiązkowe fotografowanie pojazdów na badaniu i diagności mogą nie być skorzy do podbijania po takich przeróbkach.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rino Zobacz post
    Mogą być konsekwencje jeśli byś spowodował kolizje/wypadek, ubezpieczyciel na 99% będzie próbował się wypiąć od wypłaty, bo światła są homologowane na Giulie a nie na 147. Z przeglądami może też być różnie jak wprowadzą obowiązkowe fotografowanie pojazdów na badaniu i diagności mogą nie być skorzy do podbijania po takich przeróbkach.
    Zgadza się w 100%. Mimo, że użyjesz świateł z homologacja e(ileśtam) to nie będą one uzyte zgodnie z homologacja pod konkretny model auta. Dodatkowo, zderzaki maja również swoją homologację, a przy modyfikacjach ja tracisz. Nie będzie to pewnie problemem jak kogoś „zarysujesz” na parkingu, ale w przypadku potrącenia pieszego może być to ogromny problem.
    Projekt super ale na democar i auto złotowe jeżdżące na lawecie na imprezy.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 150 km
    Postów
    52

    Domyślnie

    [MENTION=85773]Karolina147[/MENTION]

    Hmm, dziwne bo nigdzie nie mogę znaleźć zapisów mówiących o tym, ze element karoserii (w tym przypadku zderzak przedni) ma swoją homologację. Idąc tym tokiem myślenia to np. każde nadkole ma swoją homologację do konkretnego auta i instalowanie poszerzenia jest nielegalne a mimo to ludzie to robią i jeżdżą. Taka sama sytuacja dotyczy lamp. W necie znalazłem tylko o tych durnych unijnych ustawach E-cośtam a nic o homologowaniu go pod konkretny model.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał knurlax Zobacz post
    [MENTION=85773]Karolina147[/MENTION]

    Hmm, dziwne bo nigdzie nie mogę znaleźć zapisów mówiących o tym, ze element karoserii (w tym przypadku zderzak przedni) ma swoją homologację. Idąc tym tokiem myślenia to np. każde nadkole ma swoją homologację do konkretnego auta i instalowanie poszerzenia jest nielegalne a mimo to ludzie to robią i jeżdżą. Taka sama sytuacja dotyczy lamp. W necie znalazłem tylko o tych durnych unijnych ustawach E-cośtam a nic o homologowaniu go pod konkretny model.
    Dokładnie tak jest. W Polsce nie zwraca się na to uwagi, ale np robiąc MOT w UK lub TUV w Niemczech, każdy dodatkowy element musi mieć odpowiednią certyfikację. Zwróć uwagę, że przy zmianie rozmiau felg w DE musisz dokonać odpowiedniego wpisu w dokumentach pojazdu.
    Polska ma jeszcze dość mocno liberalne podejście do modyfikacji pojazdów.

    Tutaj masz linka do regulacji ECE (dokument odnośnie jednolitych przepisów technicznych dla pojazdów kołowych)
    https://unece.org/fileadmin/DAM/tran...13/R026r1e.pdf

    "wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze" w razie poważniejszego wypadku (czego nikomu nie życzę), gdy biegły dokonuje oględzin, problemem może okazać się modyfikacja pojazdu. Taka opinia może stanowic podstawę regresu ubezpieczyciela.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory