Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Zaciski hamulcowe DENCKERMANN alfa 147 opinie?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Dolu
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 2005
    Postów
    11

    Domyślnie Zaciski hamulcowe DENCKERMANN alfa 147 opinie?

    Witam

    Panowie, czy ktoś z Was miał założone zaciski hamulcowe marki DENCKERMANN? Ja kupiłem na początku grudnia do auta żony ( alfa 147) i przed świętami wchodzę do garażu, a tam wielka plama na podłodze. Alfa do mechanika i okazało się, że zacisk cieknie, mechanik wymienił zaciski na nowe tej samej marki. Między świętami, a sylwestrem żona coś się skarżyła, że przy hamowaniu ściąga ją na prawą stronę, stwierdziłem, że zmyśla. W sobotę dla świętego spokoju sprawdziłem i faktycznie ściągało na prawo. Dzisiaj podjechałem do mechanika, sprawdził i mówi, że znowu zacisk, jak to usłyszałem to zzieleniałem, w domu afera bo auto znowu niesprawne. Teraz samochód stoi u niego i czeka na moją decyzję, czy zmieniamy trzeci raz na zaciski DENCKERMANNA czy montuje coś innego... mechanik mówi, że z zamienników montuje też często zaciski marek KAMOKA, SKV, TRW. Możecie doradzić co robić i które z tych czterej wybrać?? Proszę pomóżcie , jestem załamany tą całą sytuacją...

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ryaners
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6
    Postów
    21

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu nie montowałbym trzeci raz Denckermanna jak już 2 razy zawiódł to chyba nie ma co ryzykować. A z tych trzech to styczność miałem z zaciskami kamoka i tak jak u Ciebie nie była to przyjemna historia.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar francuzz
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ja rok temu wymieniałem u siebie zaciski i wymieniłem na Kamoka, po raptem kilku miesiącach użytkowania, zaczął się grzać, nie bawiłem się w nowe zaciski tylko zregenerowałem poprzedni.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    TRW, Bosch, Lucas, ATE można montować myślę. Tanie zamienniki to loteria, lub wręcz badziewie niestety.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar bartiolado
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16V 2005
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    TRW, Bosch, Lucas, ATE można montować myślę. Tanie zamienniki to loteria, lub wręcz badziewie niestety.

    Tanie to loteria, ale droższe też potrafią zawodzić, więc nie wiem czy jest sens wykładać więcej hajsu i ryzyko, że się zepsuje jest takie samo jakbyś kupił te tańsze, a jak kupisz tańsze to chociaż portfel nie schudnie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartiolado Zobacz post
    Tanie to loteria, ale droższe też potrafią zawodzić, więc nie wiem czy jest sens wykładać więcej hajsu i ryzyko, że się zepsuje jest takie samo jakbyś kupił te tańsze, a jak kupisz tańsze to chociaż portfel nie schudnie.
    Autor posta założył 2 razy tani zamiennik i źle się to dla niego skończyło w obu przypadkach. Każda część potrafi zawieźć, ale bezpieczniej jest założyć coś w wyższej półki. Nie zgodzę się, że ryzyko, że się to zepsuje jest takie samo.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar bartiolado
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS 16V 2005
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Autor posta założył 2 razy tani zamiennik i źle się to dla niego skończyło w obu przypadkach. Każda część potrafi zawieźć, ale bezpieczniej jest założyć coś w wyższej półki. Nie zgodzę się, że ryzyko, że się to zepsuje jest takie samo.
    Na jego miejscu nawet bym nie myślał o założeniu trzeci raz części z tej samej marki. A droższe nie zawsze oznacza lepsze, ale jak już kupujesz droższe i się (odpukać) zepsuje to będziesz bardziej zdenerwowany niż by to była tańsza część, po której nie ukrywajmy cudów się nie spodziewasz.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maxymm
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    14

    Domyślnie

    Nie montuj i nie rób sobie problemów jak już 2 razy w tak krótkim czasie denckermann nawalił to trzeci raz też pewnie nawali. Szkoda hajsu i słuchania zaczepek żony.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ryaners
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dokładnie [MENTION=69873]Maxi[/MENTION] droższe nie oznacza lepsze.
    Ostatnio edytowane przez ryaners ; 07-01-2021 o 11:55

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    12

    Domyślnie

    "Denckermann. Niemiecka jakość, czy chińska tandeta?" Ciekawy artykuł, polecam lekturę.

Podobne wątki

  1. [145] Zaciski `hamulcowe tył alfa 145
    Utworzone przez rafal81 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2017, 13:06
  2. Alfa 75 tylne zaciski hamulcowe
    Utworzone przez JABBY w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 23:04
  3. [145] Zaciski hamulcowe alfa 145
    Utworzone przez bartek2424 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory