Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Tylnie światła - wymiana żarówek na LED

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie Tylnie światła - wymiana żarówek na LED

    Czy ktoś z Was wymieniał w tylnych lampach żarówki na LED i może polecić miejsce zakupu. Zależy mi przede wszystkim na żarówce światła cofania, które jest bardzo słabe, ale kupiłem pierwszą lepszą P21 LED canbus na allegro i nie działa.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dlaczego nie działa? Pokazuje się błąd spalonej żarówki, czy w ogóle nie świeci?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano94 Zobacz post
    Dlaczego nie działa? Pokazuje się błąd spalonej żarówki, czy w ogóle nie świeci?
    Po założeniu zarówno w miejsce żarówki światła cofania, jak i przeciwmgielnego nie świeci i w tym drugim przypadku wywołuje też błąd. Natomiast jak ją sprawdziłem podpinając bezpośrednio pod akumulator to świeci. Ech ta chińszczyzna...
    Ostatnio edytowane przez majak ; 09-01-2021 o 22:28

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    W takim razie żarówka prawdopodobnie wcale nie jest "CANbus" zwykła, klasyczna żarówa z żarnikiem, ma odpowiednią rezystancję, czyli opór. Odpowiedni układ w samochodzie na bieżąco rejestruje, czy wspomniana rezystancja jest na odpowiednim poziomie. Jeżeli rezystancja wyjdzie poza pewien ustalony zakres, wtedy pojawia się błąd spalonej żarówki.

    W przypadku żarówki LED (bez "CANbusa") rezystancja jest inna i elektronika w samochodzie odczytuje to jako spaloną żarówkę.

    Można to obejść, mianowicie dolutować rezystor do żarówki LED. Wtedy taka żarówka ma zbliżoną rezystancję do klasycznej żarówki, instalacja w samochodzie jest w pewien sposób oszukana i nie wyświetla żadnych błędów, bo ma prawidłowe odczyty.

    W Twoim przypadku żarówka ta być może ma wpiętą nieprawidłową rezystancję bądź nie ma jej wcale, stąd nieprawidłowe działanie. Moja rada jest taka, żebyś poszukał żarówki z odpowiednimi opiniami, najlepiej z opinią napisaną przez posiadacza 147. Lub jeśli znasz podstawy elektroniki i masz odrobinę zdolności manualnych, wtedy możesz sam dolutować odpowiedni rezystor do aktualnie posiadanej żarówki
    Ostatnio edytowane przez Damiano94 ; 09-01-2021 o 22:30

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6 120KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    W samochodach z multiplexowanymi instalacjami trzeba stosować dodatkowe rezystory które zasymulują rezystancję taką jaka ma klasyczna żarówka, dla oszukania sterowników , czesto przerabiałem autolawety na oswietlenie ledowe i wystarczy zastosować rezystory o odpowiedniej mocy i rezystancji i nie ma z tym żadnego problemu , na każdą żarówkę trzeba zastosować odpowiedni rezystor coś takiego https://allegro.pl/oferta/filtr-canb...21w-8413507821

    Można też zastosować gotowe żarówki led które mają wbudowane takie rezystory lub przetwornice ale ich cena jest dużo wyższa niż chinszczyzna z allegro

Podobne wątki

  1. Wymiana żarówek w GT
    Utworzone przez kazikx w dziale GT
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 06-10-2019, 13:54
  2. Wymiana żarówek
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 20:06
  3. [146] światła tylnie 146
    Utworzone przez ArseSss w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 23:53
  4. tylnie światła
    Utworzone przez ceśka w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 11:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory