Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Uniwersalny moduł sterowania centralnym zamkiem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie Uniwersalny moduł sterowania centralnym zamkiem

    Hej,

    W mojej 147 nie działa otwieranie z pilota, muszę ją otwierać kluczykiem, a bagażnik przyciskiem w wewnątrz, co bywa dość uciążliwe.

    Wymieniłem elektronikę w pilocie, próbowałem zakodować nowy pilot, jednak z marnym skutkiem - samochód wciąż nie reaguje na sygnał, czyli za winną można uznać centralkę sterującą centralnym zamkiem w samochodzie.

    W związku z tym przymierzam się do zakupu uniwersalnego modułu otwierania/zamykania samochodu z pilota - taki zestawik z breloczkiem z przyciskami i ze skrzyneczką, którą należy odpowiednio podpiąć pod instalację w samochodzie.

    Pytanie, czy ma ktoś coś takiego u siebie w samochodzie i jak to się sprawuje? Na allegro jest tych modułów od cholery i nie chcę kupić jakiegoś szajsu.

    Zależy mi, żeby całe urządzenie było zmiennosygnałowe (czyli za każdym razem pilot nadaje inny sygnał, żeby nie było możliwości odczytania sygnału, zakodowania tym sygnałem innego nadajnika i tym samym otwarcia samochodu przez osoby postronne), oprócz otwierania/zamykania drzwi oczywiście musi też być opcja otwierania bagażnika z pilota.

    Fajnie by było, jakby podczas zamknięcia/otwarcia migały kierunki, może też być opcja doświetlania światłami przez kilka sekund od zamknięcia samochodu (jednak nie jest to konieczne).

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6 120KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Używanej płytki pilota raczej nie dokodujesz , próbowałeś kodować stary pilot ? Czesto wypada sychro pilota i wystarczy ponownie zakodować za pomocą kodu PIN oczywiscie, a jesli chodzi o uniwersalny sterownik to w zasadzie każdy uniwersalny obsłuży ten samochód , łacznie z bagażnikiem i kierunkami , te sterowniki z allegro to sama chińszczyzna różnią sie tylko wyglądem pilota

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Próbowałem, procedura kodowania "działała" tylko na przycisk otwarcia bagażnika (a teoretycznie trzeba było wcisnąć jakiś inny przycisk przez odpowiedni czas, nie pamiętam już jaki).
    Pomimo tego, że na komputerze wyświetlało się, że przypisywanie pilota zostało pomyślnie zakończone, to ten wciąż nie działał - samochód nie reagował na wciśnięcie żadnego z przycisków.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Żeby nie było, że promuje kogoś znajomego, to z zewnetrzych sterowników polecę Ci dwóch konkurencyjnych sprzedawców z allegro:Stig i remotronix.
    Montowałem pełne zestawy obydwóch producentów, obydwa działają bezproblemowo.
    Stig ma dobrze opisane instrukcje, ale remotronix tak samo, do tego wsparcie techniczne w remo to jakaś magia. Dzwonisz na nr do technika a gość ci z głowy sypie kolorami kabli jak mu powiesz w czym podłączasz. Oczywiście blade pojęcie o elektronice trzeba mieć, żeby komunikacja przebiegała sprawnie.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 140 CF3
    Postów
    6

    Domyślnie

    Mam u siebie wstawiony zestaw bloker od Stiga z Allegro. Dość proste podłączenie otwierania i zamykania drzwi, dobierasz się do wiązki przy skrzynce bezpieczników i dokładasz kable z sygnałem otwarcia i zamknięcia zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz na forum.
    Z otwieraniem bagażnika jest trochę więcej zabawy, bo jedyną możliwością uruchomienia tego jest dolutowanie się do przewodu idącego z drzwi kierowcy do tylnej klapy - znajdziesz go w lewym słupku progu. Aby odnaleźć prawidłowy kabel, odkręcasz zamek w klapie, patrzysz jakie kable tam idą, są tam chyba 3, i ten najgrubszy [u mnie pomarańczowoczerwony] powinien być tym sterującym, gdzie podajesz sygnał z centralki, tam chyba jest sterowanie minusem, ale to też masz na instrukcjach na tym forum.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, pewnie zamówię sobie ten sterownik od Stiga.
    [MENTION=87645]isiek[/MENTION], mówisz o skrzynce bezpieczników obok akumulatora, czy o tej pod kierownicą? Będzie tam wystarczająco dużo miejsca, żeby umieścić ten moduł?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Noe wiem ile jest miejsca w aucie, ale moduł jest wielkości pudełka zapałek.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 140 CF3
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ta, spokojnie to tam umieścisz po lewej stronie. Chodzi o bezpieczniki pod kierownicą,
    tu masz opis podłączenia sygnałów otwarcia i zamknięcia i opisane wiązki, o które chodzi Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	79.7 KB
ID:	275328Alfa Romeo 147 (1).pdf

    przeszukaj to forum pod tematem: "Alfa 147 i alarm"
    znajdziesz tam wątek o alarmie i od posta 12 będą informacje, które ci pomogą to wszystko podłączyć. Ja nie mogę dodawać linków na forum.
    Ostatnio edytowane przez isiek ; 14-01-2021 o 22:21

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
    Postów
    14

    Domyślnie

    Co do sterowania klapą bagażnika to przynajmniej u mnie w polifcie odpowiada za to przekaźnik unieszczony za skrzynką bezpieczników pod kierownicą. Tylko jeden jest przykręcony do lewej strony. Wystarczy podjechać masą czy tam plusem od sterowania cewki przekaźnika. Zależy czym steruje nowa centralka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 13:17
  2. Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 20:05
  3. Problem z centralnym zamkiem
    Utworzone przez arek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 20:44
  4. problem z centralnym zamkiem
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 09:19
  5. Brak sterowania centralnym zamkiem z pilota
    Utworzone przez pafcio156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 18:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory