Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Rozklejenie klosza 147 FL

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    AR 147 1.9JTDM 8V
    Postów
    7

    Domyślnie Rozklejenie klosza 147 FL

    Witam!
    Mam otóż taki problem. Kupiłem soczewki do lamp nie sprawdzając wczesniej jakim klejem sklejona jest lampa.. Na moje nieszczęście okazało się że opalarka nie daje rady i pewnie jest to klej chemoutwardzalny ktorego w nijaki sposob nie umialem rozkleic zeby zalozyc soczewki.. Macie moze jakies rady co do tego? Czy jest jakis racjonalny sposob zeby to zrobić? Nie bardzo chce mi sie oddawać soczewki bo zalezalo mi aby to mieć.. Proszę o poradę bo juz nie mam siły do tego

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Są na forum tematy o rozklejaniu kloszy reflektorów. Poszukaj, wypowiadają się tam ludzie, którzy mają pojęcie o tym, np. robili regeneracje takich reflektorów

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Jak ori Valeo klosze to zostaje piekarnik na ~100 - 120'C, lub zabawa z pudłem i opalarką i grzanie na czuja (Filmiki są na necie jak rozklejać)

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    AR 147 1.9JTDM 8V
    Postów
    7

    Domyślnie

    Udało się bez rozwalenia niczego, tutaj efekt dla zainteresowanych

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210203_104443.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	19.4 KB
ID:	276018

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Siemka.
    Jakim sposobem rozkleiles? Piekarnik?
    Czy to soczewka H1 mini? I dobrze widzę że dzienne masz w pasku?Ma ktoś wiedzę jaką maskownica do niej czy jak to się zwie nakładane na soczewkę co by wyglądało to lepiej?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    AR 147 1.9JTDM 8V
    Postów
    7

    Domyślnie

    Niestety piekarnik nie dał rady bo miałem twardy klej na kloszu, kupiłem specjalny rozpuszczalnik do takiego kleju i podgrzewajac opalarką wpuszczalem w szczeline z klejem rozpuszczalnik i rozchylałem i poszło, ale męki co nie miara.
    To soczewka H1 2,5 cala, mam wsadzonego leda tam, ale wchodzi też xenon hid, bo soczewka jest bi-xenon i ma silownik ktory umozliwia uzywanie soczewki jako dlugie i krotkie. Ładnie się prezentuje. Innego sposobu nie ma zeby zrobic to zeby wygladalo inaczej, maskownica srebrna jest nalozona na soczewke tak jak widac na zdjeciu.
    Tak, dolozylem tez ledowy pasek z pływającym kierunkowskazem i podpialem go pod swiatla postojowe. Jestem bardzo zadowolny z efektu

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    To dobrze ludzie mówią że w polifcie ciężko rozkleić lampy ja mam soczewki na półce ale stwierdziłem. Że kupię drugi org ksenon do polifta i tyle. A nad oryginalnymi lampami z modem soczewek poczekam aż wena nadejdzie lub oleje temat.
    Jestem ciekaw właśnie jak wygląda to w praktyce odnośnie panów niebieskich i przeglądów bo polift nigdy soczewek nie miał z xenonem chyba że żarnik 4300
    Ostatnio edytowane przez Kyubi ; 03-02-2021 o 19:45

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolp1998 Zobacz post
    Niestety piekarnik nie dał rady bo miałem twardy klej na kloszu, kupiłem specjalny rozpuszczalnik do takiego kleju i podgrzewajac opalarką wpuszczalem w szczeline z klejem rozpuszczalnik i rozchylałem i poszło, ale męki co nie miara.
    To soczewka H1 2,5 cala, mam wsadzonego leda tam, ale wchodzi też xenon hid, bo soczewka jest bi-xenon i ma silownik ktory umozliwia uzywanie soczewki jako dlugie i krotkie. Ładnie się prezentuje. Innego sposobu nie ma zeby zrobic to zeby wygladalo inaczej, maskownica srebrna jest nalozona na soczewke tak jak widac na zdjeciu.
    Tak, dolozylem tez ledowy pasek z pływającym kierunkowskazem i podpialem go pod swiatla postojowe. Jestem bardzo zadowolny z efektu
    Jak to świeci (chodzi mi o krótkie) ? Bo o efekcie estetycznym nie będę się wypowiadał ale zaingerowałeś w światła, co nie zawsze idzie w parze z ich dobrym działaniem...
    Masz jakieś zdjęcia widma światła? Bo jak reflektor wygląda z zewnątrz to całkiem inna kwestia.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    AR 147 1.9JTDM 8V
    Postów
    7

    Domyślnie

    W moim.aucie zanim.bylo.moje był Xenon ale chyba była stłuczka i ktoś wolał oszczędzić i kupić zwykła lampę, bo wiązki były przerabiane i parę rzeczy wskazywało że był Xenon. Soczewka ładnie świeci, równo odcina światło i nie razi tak jak to miało miejsce przedtem bo miałem.ledy bez soczewki to była masakraKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210204_203640.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	26.4 KB
ID:	276062

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolp1998 Zobacz post
    W moim.aucie zanim.bylo.moje był Xenon ale chyba była stłuczka i ktoś wolał oszczędzić i kupić zwykła lampę, bo wiązki były przerabiane i parę rzeczy wskazywało że był Xenon. Soczewka ładnie świeci, równo odcina światło i nie razi tak jak to miało miejsce przedtem bo miałem.ledy bez soczewki to była masakraKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210204_203640.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	26.4 KB
ID:	276062
    Skoro były ksenony to, jak teraz działa poziomowanie świateł?

Podobne wątki

  1. [159] Żarówka postojowa wpadła mi do klosza reflektora :/
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-10-2018, 14:14
  2. wymiana klosza w lampach ksenonowych
    Utworzone przez trampek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 15:45
  3. Czyszczenie klosza - czy da się zdjąć samą obudowę?
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 12:54
  4. [155] Wymiana Klosza Reflektora
    Utworzone przez Qr2noov w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory