Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Nieoryginalny xenon na h7

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar neutre_romeo
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 2006r
    Postów
    4

    Domyślnie Nieoryginalny xenon na h7

    Witam, tak jak w tytule. W samochodzie mam zamontowany xenon hid, nawet z sprawnymi spryskiwaczami, ale chciałbym się go pozbyć, bo jest nieoryginalny i po prostu za dużo problemów stwarza jak na mnie. Chciałbym, aby do lamp znów można było wsadzić zwykłą żarówkę h7, którą będę mógł sterować z kabiny, ponieważ takie "guziczki" posiadam. I tu jest moje pytanie... Co trzeba tak naprawdę zrobić? Wymontować przetwornicę i co dalej? Lamp jako tako sam nie rozbierałem jak narazie i jestem ciekaw ile z tym roboty, oraz co musiałbym zrobić. Tak więc pomocy! Może też kogoś znacie kto mógłby pomóc w tej sprawie w okolicach katowic. Dziekuje, z góry też przepraszam jeśli temat jakoś powtórzony.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał neutre_romeo Zobacz post
    Witam, tak jak w tytule. W samochodzie mam zamontowany xenon hid, nawet z sprawnymi spryskiwaczami, ale chciałbym się go pozbyć, bo jest nieoryginalny i po prostu za dużo problemów stwarza jak na mnie. Chciałbym, aby do lamp znów można było wsadzić zwykłą żarówkę h7, którą będę mógł sterować z kabiny, ponieważ takie "guziczki" posiadam. I tu jest moje pytanie... Co trzeba tak naprawdę zrobić? Wymontować przetwornicę i co dalej? Lamp jako tako sam nie rozbierałem jak narazie i jestem ciekaw ile z tym roboty, oraz co musiałbym zrobić. Tak więc pomocy! Może też kogoś znacie kto mógłby pomóc w tej sprawie w okolicach katowic. Dziekuje, z góry też przepraszam jeśli temat jakoś powtórzony.
    Regulacja świateł nie ma nic do faktu, że masz zamontowane HIDy. Ma działać zawsze. Przetwornicę demontujesz i wyjmujesz żarniki, które przecież są montowane w miejsce żarówek H7. Chyba, że ktoś tam jakąś rzeźbę odwalił i jest coś przerobione/zepsute.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Speedeek19
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 147 01' 1.9 JTD 115
    Postów
    24

    Domyślnie

    Relfektory masz soczewkowe czy zwykłe odbłyśniki? Jeżeli nie wiesz o co chodzi, zrób zdjęcie reflektora od frontu .

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Speedeek19 Zobacz post
    Relfektory masz soczewkowe czy zwykłe odbłyśniki? Jeżeli nie wiesz o co chodzi, zrób zdjęcie reflektora od frontu .
    W 147 06' nie ma soczewek.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Speedeek19
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 147 01' 1.9 JTD 115
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    W 147 06' nie ma soczewek.
    No jakbym tego nie wiedział... Pytam autora, ponieważ nie wiadomo, czy nie miał przerobionych lamp pod soczewkę i hida, czy na żywca włożone ma te hidy w odbłyśnik.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar neutre_romeo
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 2006r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Więc tak, wszystko było podpięte do kabla 12pin, który szedł do przetwornicy. Podpięte pod ten kabel 12pin jest silniczek, oraz 5 innych kabli tylko niestety ciężko jeśli o zaglądnięcie do środka gdyż... Poprzedni właściciel skleił lampę na silikon zwykły chyba jakiś, tak więc ciężko to ruszyć jakkolwiek. Jedynie mogłem odkręcić przetwornicę od spodu i tam zajrzeć

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ale nam te informacje są całkiem niepotrzebne. Zrób zdjęcie od tyłu gniazda na żarnik/żarówkę oraz od przodu lampy. Poza tym przecież nie musisz rozbierać lampy, żeby zobaczyć co jest w środku. W 147 FL widać wszystko, jak na dłoni od przodu a po zdjęciu klapki też jest dobry dostęp.

Podobne wątki

  1. Nieoryginalny mieszek lewarka biegów a ramka mocująca
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2020, 08:50
  2. Jaki polecacie nieoryginalny alarm?
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 14:20
  3. ICS a nieoryginalny wzmacniacz
    Utworzone przez Tomzik w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 09:15
  4. Wymiana fabrycznego klaksonu na nieoryginalny
    Utworzone przez lucek w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 18:19
  5. Nieoryginalny centralny zamek świruje
    Utworzone przez twardy11 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory