Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Radio i nagłośnienie BOSE

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ali_manhattan
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TI
    Postów
    5

    Domyślnie Radio i nagłośnienie BOSE

    Witam!
    Tak więc zaczęło się od tego iż radio zamontowane w mojej alfie przez wcześniejszego właściciela było zrobione na osobny guzik w włącz/wyłącz, co sprawiało, że przy każdym wyłączeniu traciło one ustawienia i no po prostu wracało do ustawień fabrycznych. Chciałem, aby działało na zapłon więc poprosiłem znajomego, aby w tym pomógł. Skończyło się tak że po wypięciu radia... co prawda daliśmy rade przepiąć kabelki tak, aby było na zapłon, lecz po podpięciu wszystkiego i włożeniu radia na swoje miejsce okazało się iż nie działa dźwięk(?). Jestem pewny, że kabli głośników nie dotykaliśmy, nie działa dźwiek z radia, bluetooth czy też płyty, po prostu w ogóle nie ma dźwieku. Nawet nie słychać nic w głośnikach. Próbowałem podpiąć inne radio, lecz problem braku dzwieku pozostał. W samochodzie jest zestaw BOSE z subwooferem chyba montowanym fabrycznie? Z góry przepraszam jeśli to jakaś pierdoła, bądź temat sie powtarza

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Jak masz Bose to z radia idzie tylko sygnal do wzmacniacza, który znajduje sie na odudowie subwoofera. Radio po włączeniu musi dawać syg. na załączenie wzmacniacza. Poszukaj schematu do bose.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Forrest
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    147 Lift 1.9 JTDm 120KM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Żółta kostka z jednym kabelkiem (C1) PIN 6 - musisz podać napięcie 12V na ten przewód aby wzbudzić wzmacniacz.
    https://www.forum.alfaholicy.org/zal...n_2.jpeg?stc=1

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ali_manhattan
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TI
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dziękuję, no tak jak napisaliście oboje... Jeden głupi kabelek z wzmacniacza nie był wpięty
    Teraz tylko nowy troche mniej ważny, ale irytujący problem. Z głośników ciągle dochodzi szum, ale słychać go praktycznie tylko jak radio chodzi cicho, tak dość cicho. Słychać szum podczas słuchania radia, płyt oraz przez bluetooth. Na drugim radiu sprawdzałem i również jest szum. Jakieś pomysły?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Podpinając się pod temat. Istnieje możliwość zakupu samego fabrycznego wzmacniacza i zamontowanie? Słyszałem gdzieś, że jeżeli fabrycznie nie był montowany to trzeba całą wiązkę głośników przerabiać?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxrolex Zobacz post
    Podpinając się pod temat. Istnieje możliwość zakupu samego fabrycznego wzmacniacza i zamontowanie? Słyszałem gdzieś, że jeżeli fabrycznie nie był montowany to trzeba całą wiązkę głośników przerabiać?
    Nie tyle przerabiać co kupić zestaw razem z wiązką wtedy tylko rozpinasz wtyczki za schowkiem podpinasz i fragment od słoników zrobiony Masz też szanse 50/50 ze wiązkę do zasilania masz poprowadzoną do bagażnika i też wpinasz i gotowe (+ wymiana głośników na te od Bose). Jak nie masz wiązki zasilania to dwa przewody prowadzisz do skrzynki z bezpiecznikami

Podobne wątki

  1. Nagłośnienie Bose
    Utworzone przez iNorb w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2020, 17:34
  2. Nagłośnienie BOSE
    Utworzone przez Alfaholiczka w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-04-2020, 10:23
  3. Radio w AR147 nagłośnienie BOSE
    Utworzone przez Jakubbo244 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 13:04
  4. Nagłośnienie Bose
    Utworzone przez cuma12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 22:01
  5. Nagłośnienie BOSE
    Utworzone przez webmaster007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 00:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory