Strona 1 z 21 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 206

Temat: Twarde sprzegło 1.9JTD

  1. #1
    Krysss_88
    Gość

    Domyślnie Twarde sprzegło 1.9JTD

    Witam.
    Tym razem patrzalem w szukajce i nic nie znalazlem)
    Mam maly problem ze sprzeglem, a mianowicie jest mega twarde i musze je wciskac do samego konca zeby wrzucic bieg inaczej nie wejdzie...Bylem dzis u mechanika i powiedzial ze trzeba je odpowierzyc...Znalezlismy ten odpowietrznik i dupa koles nie wiedzial jak sie za niego wziasc z przewodu wystaje koncowka z zaslepka nie ma zadnej sruby albo czegos takiego... tylko rurka z dziurka

    ps. Mam ta alfe od 2tyg i caly czas kuleje na lewa nowe, tragedia pierwszy raz sie spotkalem z czym takim a jezdzilem dieslami np.VW4 sharan itp i tam nie bylo tak twardego sprzegla

    ps2.Plynu mam full i niedawno byl zmieniany

    ps3. Prosze o jakas porade bo nie wyrabiam juz przeciwbolowa masc Dicloziaja mi sie konczy

    ps.4 ALFA 147 01r 1,9JTD 115ps

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Śrubka jest, a przynajmniej byc powinna klucz chyba 7 jak dobrze pamietam. Taka jak przy hamulcach.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  3. #3
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    To niekoniecznie pompa lub wysprzęglik. U mnie sprzeglo chodziło ciężko aż w końcu ułamał się kawałeczek blachy z łożyska sprzęgła i uszkodzil mi obudowe sprzęgła między sprzęgłem a skrzynią biegów .. wyciek olej i same problemy potem. sprzęgło było juz do wymiany.. niestety spore koszty ale bądź dobrej myśli

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    Twardośc sprzęgła nie ma nić wspólnego z jego odpowietrzaniem.
    Prawdopodobnie po prostu sprzęgło i docisk masz na wykończeniu.

    Gdybyś miał problemy z nierównym braniem sprzęgła i wpadaniem w podłogę to wtedy należałoby sprawdzić wysprzęglik, a w tej sytuacji sprawdz na tyle ile jest to możliwe kiedy było ono wymieniane.

  5. #5
    Lookas156
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobny problem, Nowe sprzeglo komplet i dwumasa, wymieniony płyn hamulcowy około 15kkm temu, wysprzeglnik i pompą sprzegla tez nie maja wiecej jak 30kk, niby wszystko jest super, ale... Zaraz po wymianie sprzegla pedał chodził jak nowy, delikatnie i precyzyjnie, po około tygodniu chodzi twardo i ciezko. Jak komuś uda sie znaleść przyczynę będę zobowiązany.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Łapa sprzęgła lubi się wyrabiać i to ona prócz simerlboku (silentbloku) na końcu pompy sprzęgła powoduje, że sprzęgło chodzi cięzko. Mechanik powinien zobaczyć to przy wymianie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Voytheck
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Jastrzebie-Zdroj
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 115 KM(CHIP-140 KM), Fiat Barchetta, Lancia Phedra, Smart For2
    Postów
    39

    Domyślnie

    Też mam stosunkowo twarde sprzęgło, może nie tak ekstremalnie jak Krisss_88, ale porównując z innymi autami z hydraulicznym wysprzęglikiem to jest twarde. Wymieniłem płyn poprzez ściągnięcie go przez odpowietrznik na wysprzęgliku (totalny SYF!!! - prawie tak czarny jak smoła) i sprzęgło działało trochę lżej, ale bez żadnej rewelacji. Też czekam na jakieś sugestie co by można zrobić, aby można "wyleczyć" sprzęgło i auto przekazać żonie.
    PS. Czytając tematy o twardym sprzęgle na innych forach to doszedłem do wniosku że wymiana sprzęgła wraz z dociskiem to chyba jedyna możliwość poprawy pracy pedału sprzęgła.
    Ostatnio edytowane przez Voytheck ; 17-08-2012 o 18:22

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    No ja ponad rok temu wymieniałem komplet (sprzęgło + docisk), i wcale nic nie pomogło. Dalej jest twarde. Wymiana w ASO. Powiedzieli mi, że przy takim mocnym silniku musi być mocna sprężyna co uznałem za odpowiedź na odpier** się... Od razu wyobraziłem sobie, jak twarde muszą być sprzęgła w mocniejszych samochodach (przecież 140 KM to nie jakaś skrajna wartość

    A tak serio, to ostatnio zainteresowałem się tym tematem ponownie, ponieważ dodatkowo sprzęgło od czasu do czasu zgrzypi.
    Na 99% winny jest sam pedał sprzęgła, a dokładnie dulejka lub miseczka (tak to się nazywa wg. EPERa) - czyli miejsce oparcia pompy sprzęgła o pedał.
    Na razie nie mam za wiele czasu, a na dodatek zaczął niekontaktować czujnik biegu wstecznego (mimo, że wymieniany niecały rok temu)... ale chyba trzeba będzie się zainteresować, żeby alfeczka nie czuła się zaniedbywana...

    Jak wymienię owe tulejki (+ nasmarowanie oczywiście), napisze, czy wpłynęło na twardość pedału sprzęgła (ale gdzieś wyczytałem, że to właśnie tutaj jest przyczyna twardego sprzęgła... zobaczymy).

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Zazwyczaj twarde sprzęgło to zacierający się tłok w pompie (jest do wymiany) i wyrobione własnie te tulejki łączące tłoczysko z samym pedałem. Ja tam wstawiłem w AR156 dodatkowe tulejki teflonowe. Na marginesie to pedał sprzęgła w układach hydraulicznych trzeba wciskać do końca czyli podłogi
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Zazwyczaj twarde sprzęgło to zacierający się tłok w pompie (jest do wymiany) i wyrobione własnie te tulejki łączące tłoczysko z samym pedałem.
    kiedyś po kupnie wszystko to przesmarowałem i do dzisiaj sprzęgło lekko chodzi ( lekko jak na alfę , bo w bravie 1.2 to naprawdę lekko chodziło , też hydrauliczne )
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Sportowe Sprzegło do Alfy Romeo GT 1,9jtd
    Utworzone przez GTBodek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 15-03-2019, 14:45
  2. Sprzegło 1.9JTD Problem z ruszaniem
    Utworzone przez daarkooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:52
  3. Sprzegło twarde od połowy(po wymianie)
    Utworzone przez ochos82 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 09:57
  4. [146] twarde sprzęgło
    Utworzone przez michalalfa146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory