Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Amortyzatory Denckermann

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie Amortyzatory Denckermann

    Hej wszystkim . Czy tylko ja mam takie szczęście czy coś nie tak z tą marką (albo tylko z amorami tej marki ) ? Z miesiąc temu kupiłem amortyzatory Denckermann i co ?? I obecnie jest jeszcze gorzej jak przed wymianą ;/ Kasa poszła w błoto , bo oczywiście paragonu zakupu nie zachowałem , bo i po co przecież … WRRRRR;/

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To taki post bardziej na FB lub inny portal ale mniejsza o to
    Ty nie masz "szczęścia" tylko:

    - po pierwsze nie spytałeś najpierw na forum i nie poszukałeś w sieci
    - po drugie nie zachowałeś paragonu.

    Zresztą sam paragon nic nie daje, jeśli nie były one montowane w zakładzie mechaniki pojazdowej. Dowód zakupu może Ci sprzedawca drugi raz wygenerować. Więc najpierw się zastanów czy masz fakturę za robociznę i czy to robił mechanik mający taką działalność. Często w sklepie trzeba go przedłożyć bo np. hurtownia tego żąda przy reklamacji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bertboss Zobacz post
    I obecnie jest jeszcze gorzej jak przed wymianą ;/
    Jak to rozumieć? Buja za bardzo, wylał się czy miałeś robione badanie?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Ja tam zakładałem na przód deckermany w 2 wozach. BMW e60 i było dobrze a teraz w swojej 147 i przy okazji sprężyny jamex -35 i nic nie buja. A już z pół roku jeżdżę

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyubi Zobacz post
    Ja tam zakładałem na przód deckermany w 2 wozach. BMW e60 i było dobrze a teraz w swojej 147 i przy okazji sprężyny jamex -35 i nic nie buja. A już z pół roku jeżdżę
    No jak pół roku jeździsz to naprawdę sukces .Gówno można nazwać po niemiecku (Deckermann) czy japońsku (Kamoka) ale gównem i tak zostanie.Dla naiwnych i "oszczędnych".
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    No jak pół roku jeździsz to naprawdę sukces .Gówno można nazwać po niemiecku (Deckermann) czy japońsku (Kamoka) ale gównem i tak zostanie.Dla naiwnych i "oszczędnych".
    BMW e60 kupił kuzyn i jeździ na tym gównie jak ty to mówisz już 2lata

    Teraz większość robi china... A co do markowych rzeczy. Widziałem jak Clio rs3 gościu wymienił ori koło pasowe bo wydawało mu się słabe na na zamiennik renomowanej na S.. firmy. I skończyło swój żywot po 2h jazdy rozwalając cały silnik.
    Już nie mówiąc co robią serwis ASO pakują tanie sredie zamienniki w swoje Ori kartoniki i kasują jak za złoto. I wiem to z pewnego źródła

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    To że jeździ o niczym nie świadczy. Można jeździć na kompletnie wyplutych amortyzatorach więc nic to nie znaczy. Cena gównianych jest niska nie bez powodu, natomiast kwota którą trzeba wydać na przyzwoitej firmy nie jest na tyle wysoka by robić pseudo oszczędności. Na pewno nie jeśli chodzi o amory klocki tarcze etc. Ale są różne upodobania.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Na wylanych badania nie przejdziesz... Chyba że na lewo..
    A po za tym mówiąc jeździ mam na myśli sprawne auto.
    Chyba że ktoś jeździ na rozlanych i płynie jak na pontonie... To gratulacje... Po za tym ja wyraziłem swoją opinię robię też przy tym. I już widziałem pompe wody gdzie na 8 łopatek nie było 3 niestety nie wiem jakiej firmy bo nic na tej pompie nie było, ałopatki cieniutkie miała. Dolz miał z 3razy grubsze jak ta stara. Ja z tych tańszych firm wziołem do swojego auta parę rzeczy i testuje po ilu padna... Np górne wahacze NTY 2 lata jeżdżą i git z czego sporo po dziurach. Gdzie myślałem że z rok przeżyją... Wiadomo rorzad sprzęgło pasek pk i rolki się nie oszczedza jak i amortyzatory gdzie jak wspomniałem ja testuje na swoim aucie różne. Ale na pewno odradzam maxgear
    Ostatnio edytowane przez Kyubi ; 06-02-2021 o 20:11

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyubi Zobacz post
    a wylanych badania nie przejdziesz... Chyba że na lewo.
    Po pierwsze diagnosta nie musi sprawdzić amortyzatorów, a po drugie jest banalny sposób żeby totalnie wywalone amortyzatory wyszły na komputerze jak nowe

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Amory jak wyżej napisał kolega Strzelec. A maxgear, deckermann, kamoka ,kager itp to tylko nazwy handlowe. Niczego nie produkują i nie jest wykluczone że kupujesz ten sam towar z tej samej fabryki w innym kartoniku. PS jest jeszcze coś takiego jak charakterystyka tłumienia ,Sądzisz że te gówniane również trzymają się tego?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo. To na SKP jeździ się skontrolować auto czy jest sprawne i diagnosta ma obowiązek przejrzeć między innymi zawieszenie i układ hamulcowy oraz kierowniczy. Czyli jak jadę na badanie techniczne to chce wiedzieć czy mam auto sprawne. Czy po wyjeździe z tamtąd w pierwszym lepszym zakręcie będę miał wypadek czy co gorsza się zabije... Wiem że ludzie są różni. Ale chyba po coś jest to badanie raz w roku. I nie rozumiem jak coś jest odpuszczane...

    A co do badań. To jak wiem badania amortyzatorów są na tych maszynach na tyle upośledzone że faktycznie nie raz potrafi przejść takie badanie padnięty amortyzator i przydało by się coś z tym zrobić... Ale to już nie nasza sprawa zwykłych obywateli....

    A co do producentów. To tak jak z olejami.

    Wyobraźcie sobie że powstaje rozlewnia oleju X na dużym obszarze i zatrudnia tam sporo ludzi. I oni sobie tam siedzą pracują i robią zły olej... Jak to brzmi w ogole? Na moje nie ma złego oleju. Jak już to jest olej za rzadko wymieniany.
    Czemu kiedyś olej bym wymieniany co 15tys i silniki robiły po 500tys bez remontu a teraz jakieś longlife które skraca życie silników. I co się czyta artyku jakiś to zaleca się skracać interwał wymiany oleju...
    Ostatnio edytowane przez Kyubi ; 06-02-2021 o 21:04

Podobne wątki

  1. Zaciski hamulcowe DENCKERMANN alfa 147 opinie?
    Utworzone przez Dolu w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-01-2021, 10:47
  2. Denckermann
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2018, 11:19
  3. Amortyzatory tył
    Utworzone przez dziobak w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2018, 14:26
  4. amortyzatory tył
    Utworzone przez obw w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 20:19
  5. Amortyzatory 156 JTD 110 KM
    Utworzone przez lewy666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory