Witam
Za każdym razem gdy załącza się ABS, coś dodaje gazu.Alfe mam ponad trzy lata i od początku tak się dzieje a, że dzieje się tak praktycznie tylko zimą na śliskiej nawierzchni i obroty tylko trochę się podnosiły tj.do 1000-3500rpm,to poprostu to bagatelizowałem.Wczoraj hamując przed skrzyżowaniem, prędkość ok.30-40km/h załączył się ABS,a obroty wzrosły do ponad 5 tysięcy, oczywiście puściłem hamulec,obroty spadły,ale skrzyżowanie przede mną, więc znów hamulec to obroty znów szybują.. Dobrze że nic nie jechało to wpadłem na skrzyżowanie i się nic nie stało.Acha wzrost obrotów nastepuje tylko gdy jest luz,jak mam włączony bieg to słychać po warku silnika jakby coś dodaje gazu ,ale jednocześnie duszę go hamulcem.. Byłem z tym u mechanika,komputer nie pokazal żadnego błędu,mechanior zdziwiony jakbym bajki opowiadał i najbliższy termin ewentualnej naprawy 3 tygodnie od zapisania..
Ja nie mam pomysłu co może być przyczyną takiego zachowania gazu, jeśli ktoś z Was miał podobną sytuację,albo wie co to może być, bądź od czego zacząć diagnozowanie Proszę o komentarz. Dziękuję i Pozdrawiam.