Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Ścina pasek PK na rolce alternatora

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie Ścina pasek PK na rolce alternatora

    Witam.
    Otóż mam problem z moją alfa 1.9jtdm 8v 120
    Zaczęło się od tego że pasek piszczał. Zajrzałem pod maske patrzę nie ma na pasku jednego zewnętrzngo rowka na pasku.

    Wymieniłem pasek odpaliłem. I patrzę od spodu a pasek zsuwa się na alternatorze w stronę zewnętrza o jeden rowek. Ale już na pompie wspomagania wyżej idzie idealnie i na reszcie kół. Co ciekawe kółko alternatora było gorące i się zacinało. Dałem alternator do naprawy i wymiany koła alternatora. Oraz profilaktycznie wymieniłem napinacz+rolką oraz rolkę prowadząca. Składam wszystko do kupy i się okazuje że nadal to samo pasek ścina się na alternatorze.

    Podsumowując alternator po regeneracji z nową rolką,nowy napinacz kompletny z rolką i nową rolka prowadząca wszystko SKF.
    Zamówiłem na poniedziałek jeszcze koło pasowe. Ale już zaczyna pomysłów brakować.

    Ale pasek ewidentnie zjeżdża za napinaczem i przesuwa o rowek na altenatorze.

    Jakieś sugestie?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Pasek wielorowkowy zsuwa się? Jakim cudem przeskakuje rowki na kołach? Jedyne wytłumaczenia to że kółko na którym się ścina nie jest w osi z resztą. Robiony był alternator więc myślę że sprzęgiełko/kółko alternatora jest nie takie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Znaczy się. Spadać zaczoł przed robieniem alternatora. Alternator dałem do regeneracji bo zauważyłem że kółko przesunęło się od alternatora w stronę alternatora. I było całe gorące po zdjęciu paska i ta osłonka od strony rolki alternatora przebita. Ale przed całą tą akcją wymieniłem. Napinacz z rolką bo myślałem że to jego wina. A to jednak rolka alternatora co zauważyłem po wymianie na nowy napinacz że nadal nie tak. Ale po regeneracji alternatora (myślę że rolką ta sama co wcześniej tyle że nowa) i na nowym napinaczu dalej dupa. Jeszcze mam taka rozkmine może nowy napinacz coś nie tak. A stary był dobry tylko dupa bo była rolką od altka walnięta. Chociaż rolka alternatora też przeszła mi przez myśl że nie taka. Jutro będę miał części więc dam znać co i jak

    Ogólnie to jak obracam wałem to pasek na kole wału idzie ok później przez napinacz i widać jak pasek próbuje schodzi z alternatora ale na dolnej części kółka a na pompę wspomagania wchodzi normalnie. Jutro będę miał nowe koło pasowe więc jeszcze sprawdzę jak na nowym kole pasowy.
    Ostatnio edytowane przez Kyubi ; 21-03-2021 o 19:57

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 8v 120KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Witam. Jednak podejrzenie moje pada na rolkę alternatora o oznaczeniu INA f-230866.14 raczej jest za wąska.
    Jest ktoś w stanie podpowiedzieć jaka powinna być rolka w 1.9jtdm 8v 120km? Lub jakieś nr?

Podobne wątki

  1. Pasek alternatora
    Utworzone przez Silva w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2018, 21:03
  2. Pasek alternatora
    Utworzone przez D12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2017, 22:50
  3. Coś ścina mi pasek urządzeń pomocniczych
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 07:08
  4. Pasek do alternatora itp.
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 13:43
  5. [155] Pasek od alternatora
    Utworzone przez wysiolbn w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory