Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Samodzielna wymiana silnika 1.6 ts

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie Samodzielna wymiana silnika 1.6 ts

    Witam, na dniach zabieram się za wymianę silnika w mojej 147 1.6 ts 105 koni. . Niestety auto idzie w obroty na garażu bez podnośnika i kanału ale tak już musi zostać. I tu pytanie do ludzi którzy już to przerabiali...jak najlepiej wyjechać z silnikiem bez szarpania ? Górą pewnie nie wyjdzie co? Lepiej przodem po zdemontowaniu belki czy jedynie dołem ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Okolice Kielc
    Auto
    Alfa 147 2.0ts 2002r. I alfa 156sw 2.0ts 2000r. Alfa GT 2.0 jts 2004r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Nie tak dawno byl poruszany ten temat w dziale 156.. jesli dobrze pamietam to w tytule bylo demontaz pasa przedniego ale nie jestem pewny.. zajrzyj sobie tam..

    - - - Updated - - -

    Tu masz linka https://www.forum.alfaholicy.org/156..._sciagnac.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Jak cały silnik to dołem. Górą nie przejdzie chyba że zdemontujesz rozrząd i ew osprzet przy rozrządzie w silniku to możesz spróbować. Ja wkładałem góra ale sam słupek bez rozrzadu, reszta była skręcana już w samochodzie jak remontowalem silnik. Przodem nie próbowałem.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kivi89 Zobacz post
    Witam, na dniach zabieram się za wymianę silnika w mojej 147 1.6 ts 105 koni. . Niestety auto idzie w obroty na garażu bez podnośnika i kanału ale tak już musi zostać. I tu pytanie do ludzi którzy już to przerabiali...jak najlepiej wyjechać z silnikiem bez szarpania ? Górą pewnie nie wyjdzie co? Lepiej przodem po zdemontowaniu belki czy jedynie dołem ?
    Jeśli chcesz wyjmować ze skrzynią to proszę jak umiałem tak opisałemDo wyjęcia nie potrzeba kanału.Poza kluczami potrzebny jest wielokrążek(no i miejsce gdzie można go w miare wysoko zawiesić)albo dzwig warsztatowy do silników,linki lub pasy do podwieszenia silnika oraz dwie solidne podstawki(kobyłki,koźiołki różnie to nazywają).Prace zaczynasz od spuszczenia płynu z chłodnicy i demontażu wszystkiego z góry:dolotu,przewodów paliwowych,elektrycznych,akumulatora wraz z podstawą,hydrauliki sprzegła,linki biegów,przewód pompy wspomagania.Jesli masz klime odkręcasz spręzarke nie rozłączając przewodów i ją podwieszasz by nie przeszkadzała.popuszczasz koła,zakladasz linke jedną pod skrzynia,drugą z łape silnika.podczepiasz do wielokrążka i unosisz przód auta ok metr.Podkładasz podstawki w miejsca przeznaczone do podnoszenia auta(za przednimi kołami)Luzujesz linki troszke i zabawy c.d Odkręcasz koła,rozłączasz półosie przy skrzyni ,łącznik stabilizatora,wachacze odkręcasz od przedniej trawerzy(belki).Demontujesz katalizator wraz z dwórurką(nie zapomnij rozłączyc sondy)Tunel który jest nad katalizatorem odkręcasz zostawiając go na popuszczonej tylnej śrubie.Odkręcasz śruby mocujące tylną poduszke nastepnie belke do nadwozia oraz trzymajace l listwe.Odkręcasz pozostałe dwie sruby z poduszek po lewj i prawej.Opuszczasz troche silnik i wyjmujesz belke.Teraz masz dojscie by rozłączyc przewód od listwy(na opaske).Dobrze jest odciągnąc na boki wachacze.Teraz zostało opuszczenie silnika Very Happy Robiłem to przy 156 ale 147 to raczej wszystko identyczne.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Najłatwiej i najszybciej to góra wyjąć razem z skrzynia biegów. Już raz tak robiłem i na wiosnę będę zmienić sprzęgło to też wyjadę góra razem ze skrzynia. Przy dobrych wiatrach to godzina roboty i można już targać silnik do góry

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Najłatwiej i najszybciej to góra wyjąć razem z skrzynia biegów. Już raz tak robiłem i na wiosnę będę zmienić sprzęgło to też wyjadę góra razem ze skrzynia. Przy dobrych wiatrach to godzina roboty i można już targać silnik do góry
    Górą ze skrzynią nie wyjdzie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Jak nie wyjdzie jak normalnie wychodzi. W październiku wymienialem osobiście Teraz będę wymieniał sprzęgło i też będę robil tak samo że silnik ze skrzynia do góry będę ciągnął. Trzeba tylko maskę zdemontować.

Podobne wątki

  1. Samodzielna wymiana silnika 1.6 ts
    Utworzone przez kivi89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 07:37
  2. Samodzielna diagnostyka silnika JTD
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 16:52
  3. [159] samodzielna wymiana rozrządu
    Utworzone przez Sandacz1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 16:37
  4. Samodzielna wymiana panewki
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 06:52
  5. [146] samodzielna wymiana wahacza
    Utworzone przez Toldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory