Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 1.9 nie kręci silnikiem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    9

    Domyślnie 1.9 nie kręci silnikiem

    Witam państwa serdecznie !

    Jestem bądź co bądź szczęśliwym posiadaczem Alfy Romeo z silnikiem diesla, niestety musiałem wyjechać z kraju na okres jednego roku i zostawić swoją perełke w garażu, opieke nad Bellą powierzyłem rodzicom, którzy mieli ją odpalać co weekend lub częściej i się nią przejechać, żeby auto się nie zastało, i nagle przestała odpalać... szaczuje że stoi już z porblemem nie odpalania jakieś 2-3 miesiące a zawsze było coś innego na głowie, żeby zająć się autkiem..

    Początkowy objaw charakterystyczny dla słabego akumulatora, rozrusznik tylko "tykał" wymieniłem więc akumulator na nowy, stwierdziłem że starego już nie będę ładował bo i tak swoje wysłużył. Po wymianie aku zregenerowałem rozrusznik, okazało się że dostawał zwarcie przy przekręcaniu kluczyka, po zamontowaniu do samochodu, w dalszym ciągu nie chce zakręcić silnikiem. robi jakby pół obrotu i dalej jakby nie miał siły zakręcić kołem. Podczas wymiany rozrusznika wymieniłem kable i przeczyściłem styki etc. które potencjalnie miałyby wpływ na prawidlowe przekazanie prądu do rozrusznika. Próbowałem pchnąć alfe kawałek na biegu, żeby rozruszać trochę silnik, ale w dalszym ciągu, rozrusznik nie ma siły obrócić kołem... W tym momencie doładowuje jeszcze akumulator, bo łudzę się, że może brakuje jakiegoś małego prądu, żeby rozrusznik miał kopa, ale i to wątpie że pomoże, bo podłączałem akumulator od traktora, który normalnie odpala i objaw jest ten sam, w miedzy czasie lub nie bo mogłem pominąć wyskoczył jeszcze błąd świec żarowych, ale raczej to nie ma żadnego wpływu na rozrusznik, który nie może ruszyć kołem. Nie wiem spotkaliście się może z takim problemem, macie może jakieś rady co jeszcze zrobić zanim podejmę decyzje o wywiezieniu jej do mechanika ? Może pominąłem coś.. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maxymm
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    14

    Domyślnie

    Sprawdzałeś styki i przewody czy nie są gdzieś przerwane?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    9

    Domyślnie

    Tak, kabel minusowy został cały wymieniony wraz z tym co idzie do rozrusznika, reszta została sprawdzona i nie było żadnych przetarć na nich czy przerwań, dzisiaj rano po całej nocy doładowywania akumulatora rozrusznikowi udało się wykonać kilka ruchów, ale w dalszym ciągu nie ma siły zakręcić kołem.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maxymm
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    14

    Domyślnie

    Brzmi to trochę na wadę rozrusznika, ale jak go regenerowałeś to powinien chodzić.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    9

    Domyślnie

    Oki udało się odpalić, w sumie powód błahy bo okazało się że pasek na którym jest alternator, trzymał na kole i opór tego paska spowodował, że rozrusznik nie miał siły zakręcić silnikiem, niestety pasek się zerwał gdyż odpalałem ją na hol nie będąc świadomy, ze trzyma ten pasek, ale innego wyjścia już nie widziałem. W każdym razie teraz Alficzka pali od strzała, pozostało tylko sprawdzić koła od alternatora sprężarki czy aby nic tam nie zblokuje po założeniu nowego paska i cieszyć się jazdą. Pozdrawiam !!

Podobne wątki

  1. 2.4.jtd kręci a nie zapala lub długo kręci i pali
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 09:47
  2. [156] Kręci kręci odpala po entym razie 1.9JTD
    Utworzone przez cZiKen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 16:50
  3. nie kręci
    Utworzone przez dobry człowiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 17:27
  4. Nie kręci
    Utworzone przez hajper w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 09:31
  5. [33] Rozrusznik nie kręci silnikiem
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 24-01-2008, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory