Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa 147 1.6 TS Swap na jednostkę Forda, kilka pytań do znawców pojazdu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa 147 1.6 TS Swap na jednostkę Forda, kilka pytań do znawców pojazdu

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, posiadam Alfę 147 w której został uszkodzony silnik, ponieważ jednostka nie posiada zbyt dużo dobrych opinii oraz auto nie posiada korozji ani też uszkodzeń blacharskich zapadła decyzja o reanimacji wozu przy wykorzystaniu jednostki Fordowskiej (decyzja zapadła, jako iż jestem w posiadaniu wozu z zdrowym silnikiem )
    R4 2l DOHC Zetec.
    Problemy jakie zamierzam rozwiązać, to przeróbka półosi lub wysterowanie na obu komputerach(ABS)
    Pytania jakiem mam to:
    Jak Alfa 147 1.6 TS pobiera informacje o obrotach silnika oraz prędkości.
    Czy Abs jest aktywny przy toczeniu się wozu, bez odpalonego silnika(w miarę szybko po zgaszeniu wiadomo waccum)

    Serdecznie pozdrawiam
    Piotr.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Szczerze.. po mojej mordedze ze swapem 1.6 na 2.5 V6 z alfy raczej pójdź w zdrowe 2.0 ts ( właśnie takowy kolejny SWAP kończę) więcej mocy a przekładka bez większych problemów po zakupie dawcy.. nie samego motoru bo cenowo wychodzi to samo jak poszukasz. Wstawienie silnika o którym piszesz to setki godzin pracy ( w domowych warunkach). Masę problemów które będziesz musiał sam rozwiązać bo nikt na forum tego nie robił ja chcąc uzyskać info na temat swapa 1.6 na 2.5 spotkałem się z jakąs dziwna niechęcią w udzielaniu informacji od ludzi którzy już to robili. A to oba silniki naszej ukochanej marki. Kibicuje ale z własnego doświadczenia radzę.. to będzie droga przez meke...
    Ostatnio edytowane przez kivi89 ; 18-10-2021 o 21:52

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    obroty silnika czujnik położenia wału , prędkość z abs bodajże prawe przednie koło ;

    z tym aktywnym abs , to z tego co pamiętam działa powyżej 5km h i raczej na odpalonym silniku bo aby działał musi przejść autodiagnostyke


    najlepiej jakbyś pobrał program elern do tego auta , bo tam masz opisaną całą '' logikę działania '' poszczególnych systemów , razem ze schematami , duże kompendium wiedzy ;

    życze powodzenia , i chętnie poczytam o postępach w pracy
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 19-10-2021 o 19:02
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Alfa 156 99r 2.5 kilka usterek kilka pytań. Ręczny abs itd.
    Utworzone przez jarek665141 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 12:49
  2. [MiTo] Kilka pytań na temat pojazdu Alfa Romeo Mito.
    Utworzone przez conax13 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-11-2016, 12:12
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory