Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Odcinanie gazu 1.9JTD 115KM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2005
    Postów
    5

    Domyślnie Odcinanie gazu 1.9JTD 115KM

    Cześć, od niedawnego czasu mam problem z odcinaniem gazu w mojej 147. A dokładniej wygląda to tak że przy utrzymywaniu stałej prędkości (np. 80 km/h) czuć odcinanie gazu na ułamek sekundy po czym znów czuć że auto przyspiesza i znów odcina i tak w kółko. Problem występuje też momentami przy ruszaniu. Dziś na dodatek pierwszy raz auto się nie zebrało i zgasło, ale odpaliło od razu. Problem występuje też przy przyspieszaniu, na chwilę jakby traci gaz po czym przyśpiesza normalnie. Znajomy stwierdził że to wina potencjometru gazu, ale czy wtedy nie powinno wywalić jakiegoś błędu czy też checka?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Miałem podobnie podczas jazdy na tempomacie. Odepnij wtyczkę od przepływomierza i sprawdź czy problem występuje. Jeśli nie będzie opisywanych przez Ciebie problemów to może być kwestia kompresji na cylindrach, sprawdź przy tym wszystkim czy nie "dmucha" Ci spod korka wlewu oleju na pracującym silniku (delikatne przedmuchy mogą być ale korek jak położysz na wlewie nie powinien spaść z wlewu ani za bardzo podskakiwać).
    "Przepustnica" o której mówisz to klapa gaszącą służy do zatrzymania silnika.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2005
    Postów
    5

    Domyślnie

    Po odpięciu wtyczki mało Co to dało. Przy nie rozgrzanym znów nie chciał się zebrać (tak jakby nie reagował na pedał gazu) ale udało się złapać szybko sprzęgło i po kilkukrotnym wciśnięciu gazu w końcu obroty wskoczyły. Jak się już rozgrzał, to problem z ruszaniem i wkręceniem się na obroty ustąpił, natomiast przerywanie przy przyśpieszaniu nadal występuje. Nie mam pomysłu już Co to może być, komputer nie pokazuje błędów.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 150 km
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał TVSamuel77 Zobacz post
    Cześć, od niedawnego czasu mam problem z odcinaniem gazu w mojej 147. A dokładniej wygląda to tak że przy utrzymywaniu stałej prędkości (np. 80 km/h) czuć odcinanie gazu na ułamek sekundy po czym znów czuć że auto przyspiesza i znów odcina i tak w kółko. Problem występuje też momentami przy ruszaniu. Dziś na dodatek pierwszy raz auto się nie zebrało i zgasło, ale odpaliło od razu. Problem występuje też przy przyspieszaniu, na chwilę jakby traci gaz po czym przyśpiesza normalnie. Znajomy stwierdził że to wina potencjometru gazu, ale czy wtedy nie powinno wywalić jakiegoś błędu czy też checka?

    Pozdrawiam
    Takie poszarpywanie silnika może być spowodowane zacinaniem się zaworu EGR lub z kostką dochodzącą do niego ale to raczej rzadko się zdarza. U mnie co prawda jest jednostka 150km ale miałem podobnie aż w końcu go zaślepiłem i problem zniknął (jedynie check się świeci ale nie mogę znaleźć w mojej okolicy nikogo kto by mi wyprogramował to ekologiczne ustrojstwo z ECU). Sprawdź profilaktycznie ten EGR - zdemontuj, wyczyść dokładnie, zamontuj, przejedź się i zobacz czy problem dalej występuje. Wyczyść też czujnik ciśnienia doładowania - ten na kolektorze ssącym. Zrób próbę przelewową wtryskiwaczy bo one jak leją to też takie objawy mogą dawać.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Podpinał ją ktoś pod komputer i sprawdzał błędy albo parametry?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2005
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mogę to zrobić bez problemu bo mam możliwość ale jedynie przez aplikację Alfa OBD ponieważ brak laptopa. Błędy to właśnie EGR jak kolega wyżej wspomniał, oraz świece ale to raczej nie wina świec ponieważ auto normalnie pali. Wczorajszy mróz -18 nie był straszny i po nocy odpalił bez problemu. Zdobyłem się i wymieniłem pedał gazu, jakby trochę się poprawiło (koło 20 min jazdy) i po Tym czasie miał problem żeby wejść na obroty przy ruszaniu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał TVSamuel77 Zobacz post
    Mogę to zrobić bez problemu bo mam możliwość ale jedynie przez aplikację Alfa OBD ponieważ brak laptopa. Błędy to właśnie EGR jak kolega wyżej wspomniał, oraz świece ale to raczej nie wina świec ponieważ auto normalnie pali. Wczorajszy mróz -18 nie był straszny i po nocy odpalił bez problemu. Zdobyłem się i wymieniłem pedał gazu, jakby trochę się poprawiło (koło 20 min jazdy) i po Tym czasie miał problem żeby wejść na obroty przy ruszaniu.
    Problem występuje przy ruszaniu lub przy jeździe czy tak samo nie chce reagować na postoju (w tym przypadku jak nie chce się zebrać na postoju to można wykluczyć problem z EGR, bo nawet przy otwartym/zablokowanym zaworze, silnik bez obciążenia bez problemu wkręci się na obroty...)?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2005
    Postów
    5

    Domyślnie

    Problem przy ruszaniu już ustąpił, teraz zdarzają się sytuacje przy przyśpieszaniu, zazwyczaj jest to sekunda może nawet mniej po czym znów auto przyśpiesza. Na biegu jałowym normalnie reaguję na gaz, problem występuje teraz tylko przy przyspieszaniu, ewentualnie jeszcze zdarzało się że przy stałej prędkości też odcinało ale już jest to mniej zauważalne - bardziej jednak przy przyspieszaniu.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 150 km
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał TVSamuel77 Zobacz post
    Problem przy ruszaniu już ustąpił, teraz zdarzają się sytuacje przy przyśpieszaniu, zazwyczaj jest to sekunda może nawet mniej po czym znów auto przyśpiesza. Na biegu jałowym normalnie reaguję na gaz, problem występuje teraz tylko przy przyspieszaniu, ewentualnie jeszcze zdarzało się że przy stałej prędkości też odcinało ale już jest to mniej zauważalne - bardziej jednak przy przyspieszaniu.
    Na 90% zacina się zawór EGR. Zaślep go. Powinno ustąpić. Jeśli nie, to obstawiam wtryski.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2005
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ok dzięki, będę myślał na dniach i zobaczymy efekty.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1.9jtd 8v 115km
    Utworzone przez Alfa147ts2.0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 13:29
  2. [159] 1.9jtd 8v 2007r 115km
    Utworzone przez essiend w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 20:18
  3. alfa 156 sw.1.9jtd 115km
    Utworzone przez fokus1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory