Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Skrzypi oraz duży opór przy próbie ruszania

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 5d 1.9 74kw
    Postów
    61

    Domyślnie Skrzypi oraz duży opór przy próbie ruszania

    Zaciagalem ręczny przy takich mrozach. Dziś ręczny opuściłem i już nie zaciągam. Chciałem pojechać do sklepu ale nie mogę bo coś stawia opór jakby ręczny był zaciągnięty. Sprawdzałem z tylu i klocki nie przywierają do tarcz{ mam 4 tarcze). Co mogło się stać? Tutaj filmik jak to brzmi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 150 km
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1722 Zobacz post
    Zaciagalem ręczny przy takich mrozach. Dziś ręczny opuściłem i już nie zaciągam. Chciałem pojechać do sklepu ale nie mogę bo coś stawia opór jakby ręczny był zaciągnięty. Sprawdzałem z tylu i klocki nie przywierają do tarcz{ mam 4 tarcze). Co mogło się stać? Tutaj filmik jak to brzmi.
    Jeśli faktycznie odpuściłeś ręczny i Ci nie zamarzł (linki albo zacisk), to zardzewiał Ci mechanizm ręcznego w zacisku. Przerabiałem to tej jesieni. Zdejmij koło, przeczyść, rozruszaj, nasmaruj np. wd-40 i sprawdź w jakim stanie jest tłoczek (podważ gumkę i zobacz czy nie ma rdzy, jak jest to zacisk do regeneracji/wymiany. Jeśli nie ma to kup smar do zacisków i nawtykaj tam trochę i palcem możesz rozsmarować po tłoczku - cienką warstwę, tak na oko)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1722 Zobacz post
    Zaciagalem ręczny przy takich mrozach. Dziś ręczny opuściłem i już nie zaciągam. Chciałem pojechać do sklepu ale nie mogę bo coś stawia opór jakby ręczny był zaciągnięty. Sprawdzałem z tylu i klocki nie przywierają do tarcz{ mam 4 tarcze). Co mogło się stać? Tutaj filmik jak to brzmi.
    Ręczny dalej trzyma Dźwignia mogła puścić ale linki zamarzły, i nadal trzyma. Zostaje ogrzanie aż odpuści i później jak kolega wyżej napisał, pasowało by zajrzeć co jest powodem (w większości przypadków linki, ale sam zacisk też potrafi stanąć - sam tak miałem z dwoma, do tego stopnia że nawet tłoczka na imadle nie udało się wykręcić).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 5d 1.9 74kw
    Postów
    61

    Domyślnie

    jak temu zapobiec na przyszłość? Coś przesmarować? przeczyścić?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 150 km
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rino Zobacz post
    Ręczny dalej trzyma Dźwignia mogła puścić ale linki zamarzły, i nadal trzyma. Zostaje ogrzanie aż odpuści i później jak kolega wyżej napisał, pasowało by zajrzeć co jest powodem (w większości przypadków linki, ale sam zacisk też potrafi stanąć - sam tak miałem z dwoma, do tego stopnia że nawet tłoczka na imadle nie udało się wykręcić).
    Pamiętaj, tylnych zacisków nie wciska się na imadle. Przednie można, ale tylne wciska się kręcąc tłoczkiem. Inaczej można uszkodzić cały zacisk. Są specjalne praski do tego

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał knurlax Zobacz post
    Pamiętaj, tylnych zacisków nie wciska się na imadle. Przednie można, ale tylne wciska się kręcąc tłoczkiem. Inaczej można uszkodzić cały zacisk. Są specjalne praski do tego
    To wiem, dlatego napisałem że nie dało się wykręcić a nie wcisnąć

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 5d 1.9 74kw
    Postów
    61

    Domyślnie

    Problem rozwiązany, wystarczyło zdjąć tylne koła, rozruszać gumki na linkach od ręcznego i wprowadzić trochę smaru pod gumy.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Nie ciesz się brachu, przy większych mrozach i tak linki w pancerzu zamarzną, nawet nowe, taki mamy klimat w 147.
    Rozwiązanie jest jedno, na mrozie nie zaciągaj ręcznego;-)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 5d 1.9 74kw
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafałDDZ Zobacz post
    Nie ciesz się brachu, przy większych mrozach i tak linki w pancerzu zamarzną, nawet nowe, taki mamy klimat w 147.
    Rozwiązanie jest jedno, na mrozie nie zaciągaj ręcznego;-)
    To jak to wytłumaczysz, że tylko w tym roku mi zamarzł ręczny a tak 2 poprzednie zimy zaciągałem zawsze ręczny i nigdy mi nie zamarzł. Zamarzł mi po tym jak koledze dałem pojedzić alfa na ręcznym ale nie wiem czy to mogło mieć na to wpływ.

Podobne wątki

  1. Opór przy skręcaniu
    Utworzone przez gru w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2021, 10:53
  2. Wariujące obroty silnka przy próbie zmianie biegu
    Utworzone przez luk.urb w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 06:10
  3. opór przy skręcaniu
    Utworzone przez Waclavsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 12:04
  4. [159] Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:47
  5. Biały dym przy próbie odpalenia auta
    Utworzone przez Ukasz1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 09:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory