Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Elektryka żyje własnym życiem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    147 1.6 TS 120KM 2001r
    Postów
    1

    Domyślnie Elektryka żyje własnym życiem

    Problem dość złożony opisze go po kolei.
    Najpierw co zastałem po kupnie auta:
    Brak przekaźnika od wentylatora chłodnicy R6
    Przekaźnik pompy paliwa miał przecięty kabel który nim steruje i był podpięty pod masę na akumulatorze.
    w skrzynce bezpieczników pod kierownicą nie było bezpiecznika numer F39
    dodatkowo we wtyczce po prawe stronie złącza obd widać, że ktoś dolutował jakieś przewody potem je obciął i zaizolował to.

    Wróciłem z wszystkim do oryginału - polutowałem kable uzupełniłem przekaźniki przy okazji wszystkie styki sprawdziłem i czyściłem. Przekaźniki sprawdzałem czy działają. Bezpieczniki uzupełnione i przeczyszczone styki.


    Teraz jakie objawy mam:
    pierwszy, auto nie odpala - po przekręceniu na zapłon pompa paliwa działa kilka sekund i się wyłącza - czyli OK jednak nie zawsze, czasami jest echo/cisza. Jak próbuje odpalić to pompa nie pracuje, dopiero jak zrobię mostek zamiast przekaźnika to auto odpala. Albo jak zrobię te obejście do masy jak było wcześniej.
    Druga sprawa, jak jest włożony bezpiecznik F39 to klimatronik działa cały czas nawet jak wyjmę kluczyk ze stacyjki to klimatronik i nawiew działa i wycieraczki tez można włączyć...
    trzecia sprawa to mały panek do sterowania wysokością świateł i menu komputera w zegarach - nie działa w ogóle, nie jest podświetlony - jak naciska się jakikolwiek przycisk nie sienie dzieje a panel zaczyna bardzo słabo świecić - puszczenie przycisku i panel czarny.
    czwarty objaw to wywalanie co jakiś czas błędu kontroli trakcji i immo czasami wystarczy wyjąć kluczyk i włożyć jeszcze raz i już błędów nie ma.

    Zauważyłem, że jak wypnę tą wtyczkę z body Komputera w której ktoś grzebał to klima juz nie działa jak sie wyjmie kluczyk ale przy okazji połowa funkcji nie działa wywala błędy żarówek, immo, trakcji itp..

    Wyjąłem całą skrzynkę z bezpiecznikami i komputer wyczyściłem styki ale nie pomogło...

    teraz moje pytanie czy stawić na wymianę body komputer? może cos innego?
    nie wiem co steruje pompą czy jest jeszcze cos po drodze ?
    teraz panel od regulacji świateł - idzie przez body komputer czy bezpośrednio do licznika??

    Aha jeszcze takie pytanie z innej beczki jak naciskam przyciski od szyb czy regulacji lusterek bo jest krótki piknięcie chyba z zegarów tak ma być??

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    aleksandrów kujawski
    Auto
    alfa romeo 147 1,6 ts 105 km
    Postów
    9

    Domyślnie

    sory ale kupiłeś auto które nie odpala to daj do mechanika bo kto moze wiedzieć co tam jest

Podobne wątki

  1. Alfa 156 żyje własnym życiem ?
    Utworzone przez Veni Vidi Vici w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 14:26
  2. Zawieszenie tył żyje własnym życiem
    Utworzone przez Tatar w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 16:56
  3. Wskaźnik paliwa żyje własnym życiem...
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 22:42
  4. Klima po raz nty, żyje własnym życiem.
    Utworzone przez xakner w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 14:19
  5. Alfa żyje własnym życiem..
    Utworzone przez KamilWR w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 16:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory