Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 2.0 t.s ratujemy szrot....

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie Alfa 2.0 t.s ratujemy szrot....

    Witam. Odkąd pamiętam mam na swoim "utrzymaniu" Alfy

    - - - Updated - - -

    Witam. Odkąd pamiętam mam na swoim "utrzymaniu" Alfy jednak ta, czyli 147 2.0 to jest totalna pomyłka....ogólnie kupiona ponad rok temu od cwaniaczka i niestety polskie prawo nie "pozwoliło" oddać samochodu, więc mecze mechaników i siebie aby ją reanimować. Tyle tytułem wstępu a teraz do rzeczy....
    Wracając po kupnie już bardzo późna pora na końcu autostrady przy bramkach czyli zwalnianiu i zatrzymaniu się zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju (low pressure oil). Podczas jazdy było ok. Pierwsza stacja jakiś olej 10w40 dolewka i dalej bo do domu daleko. Jednak przy każdej próbie zatrzymania się wyskakiwał komunikat i "pikanie". Na drugi dzień auto do mechanika na wymiany i zła wiadomość....mówi że pierścienie....pomierzył ciśnienia i kulało na 3 (poniżej 8). Samochód na podwórko i tak stał rok. Coś mnie tknęło kupiłem płukankę filtr i olej i mówię sparwdze go. Po tym zabiegu ciśnienia wróciły na około 12.5 na każdym cylindrze jednak po rozgrzaniu ciągle low pressure. Wymieniłem czujnik ciśnienia......to samo (zimny ok zagrzeje się nie ok) pomiar na zimnym 4 atmosfery ciepły 0. Zmieniony czujnik faz rozrządu, zmniejszony przepływ odmy (przed zmniejszeniem zastało korek wlewu oleju po tym zabiegu już go "wypycha"...) Jednak ciągle gubi ciśnienie oleju. Czy ktoś podpowie co jeszcze można sprawdzić? Czy jest jakiś zawór albo czujnik który może być za to odpowiedzialny? Może pompa olejowa?!? Tylko czy jakby była walnięta to na zimnym by było ok? Czy raczej panewki? Chociaż nic nie słychać u dołu niepokojącego.....tak a propos termostat nie działa (wentylator się włącza) ale ciężko jest ja dogrzać...piszę bo nie wiem czy to może mieć coś wspólnego.....
    Bardzo proszę o zainteresowanie się tym problemem bo nie ukrywam że chciałbym ją uratować przed złomem bo żona nie ma już nerwów......
    Ostatnio edytowane przez trk0 ; 06-05-2022 o 17:11

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał trk0 Zobacz post
    ... Jednak ciągle gubi ciśnienie oleju. Czy ktoś podpowie co jeszcze można sprawdzić? Czy jest jakiś zawór albo czujnik który może być za to odpowiedzialny? ...
    Ze znanych mi (z własnych doświadczeń) przyczyn znikania ciśnienia w Twinsparku:
    - pompa oleju
    - łożyskowanie wału
    - łożyskowanie wałków balansujących
    - lejące natryski na denka tłoków

    (tak, zimny olej może mieć ciśnienie ok (ale nie ma właściwego przepływu), zimny ma lepkość znacznie wyższą niż w temp pracy ok 100st)

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Pomylka,mozna skasowac
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 06-05-2022 o 22:19
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    - pompa oleju
    - łożyskowanie wału
    - łożyskowanie wałków balansujących
    - lejące natryski na denka tłoków
    Czyli jakby się nie obrócić dupa z tyłu.....zostaje remont bo bez rozbierania nie da się sprawdzić tych rzeczy....a remont nie opłacalny. Więc albo używany silnik albo....złom

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Panewki na wale, na wałkach balansujących pompa oleju. Kombinacje z odmą to leczenie syfa pudrem. Pierścienie i / lub zużyte tuleje cylindrowe. Żadne czary nie pomogą ,płukanki czy inne placebo. Silnik do rozebrania i weryfikacji.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z używanym twinsparkiem to albo loteria będzie (chyba że z pracujuącego auta wyciągnięty z możliwością sprawdzenia ciśnienia na bardzo dobrze rozgrzanym, ale tak naprawdę dobrze rozgrzanym oleju, nie wodzie, olej ze 2x tyle potrzebuje niż woda albo i więcej na osiągnięcie 90-100st) , albo będzie drogi (bo musi zawierać cenę weryfikacji i remontu).

Podobne wątki

  1. Tragedia! Ratujemy GT [SWAP V6]
    Utworzone przez brute4c w dziale GT
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 11:28
  2. Szrot w łodzi
    Utworzone przez guzik27 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 18:09
  3. Szrot alfa romeo
    Utworzone przez kamil97 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 12:19
  4. Ratujemy skórę w Gtv, proszę o pomoc !
    Utworzone przez Veloce. w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory