Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: (Alfa Romeo 147) Prawy przedni kierunkowskaz ciągle świeci

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia 2.2 150@200 '16 / 147 1.6 105 '03
    Postów
    17

    Domyślnie (Alfa Romeo 147) Prawy przedni kierunkowskaz ciągle świeci

    Cześć

    Jako, że 147 to mój drugi samochód na wypadek gdyby pierwszy odmówił posłuszeństwa oszczędzałem ją w sezonie zimowym i tak przestała, odpalając ją sporadycznie.
    Jakiś tydzień temu poszedłem więc odpalić piękną włoszkę, ale niestety ku mojemu zdziwieniu w samochodzie nie było prądu (zdziwiłem się, gdyż akumulator jest nowy i zazwyczaj samochód odpalał od strzała nawet po 1,5 miesiąca postoju, a teraz nie paliło się nic).
    Akumulator naładowałem, autko odpaliło, niestety - na włączonym silniku nie paliły się przednie światła mijania, palił się natomiast ciągle prawy przedni kierunkowskaz. Po zgaszeniu pojazdu i zamknięciu światła mijania zapalały się, kierunkowskaz również nadal świecił, więc ściągałem kleme.
    Teraz tak - problem ze światłami mijania ustał samoczynnie - działają okay, ale kierunkowskaz świeci nadal. Wymieniłem przekaźnik kierunkowskazu pod kierownicą - brak rezultatu, nawet na wyciągniętym całkowicie świeci. Wymieniłem więc moduł zespolony (pająk - manetki kierunkowskazów i wycieraczek) - również brak rezultatu. Odpiąłem licznik - nadal kierunek świeci.


    W MES-ie pokazuje błąd B1029 "Cigar lighter and air conditioner light" oraz B1032 "Dipped headlights relay".


    Czy macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić, ew. gdzie na terenie Śląska autko podholować, żeby ktoś się nie uczył na samochodzie, tylko w miarę sprawnie to zdiagnozował?


    Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Dla mnie masz zwarcie w instalacji.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Alfa 147 ma taką samą skrzynkę bezpieczników pod maską jak Fiat Stilo, gdzie były notoryczne problemy z dostawaniem się do niej wilgoci i wtedy auto głupiało. Do sprawdzenia też skrzynka wewnątrz, jeśli dostała się wilgoć to również może być głupawka, choć to rzadsze przypadki. Ale jeśli długo stała to mogła wilgoć wejść.

    Jeżeli kierunkowskazy są tam rozwiązane tak samo jak w Stilo, to nie są sterowane przekaźnikiem, ale tranzystorem w komputerku nadwozia (BCM). Właściwie dwoma - jeden odpowiada za przedni i boczny kierunek, drugi za tylny. Czasem potrafi się taki tranzystor spalić, w taki sposób że zaczyna puszczać prąd non stop. Wymiana banalna i wystarczy zwykła lutownica ale trzeba wiedzieć który, bo jest ich tam masa. Jeżeli by na to wyszło, to myślę że każdy elektronik to ogarnie.

    Ogólnie szukaj wody, wilgoci, korozji w skrzynkach bezpieczników (zwłaszcza w tej pod maską).

Podobne wątki

  1. [159] Zwarcie w instalacji, ciągle świeci prawy STOP
    Utworzone przez macieqy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2020, 18:01
  2. [159] Prawy przedni kierunkowskaz ciągle świeci.
    Utworzone przez Jarek` w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 14:58
  3. Nie świeci prawy tylny kierunkowskaz
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 08:58
  4. Prawy kierunkowskaz ciągle świeci!
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory