Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Uszczelnienie wtrysków

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie Uszczelnienie wtrysków

    Silnik 1.9 JTD 115KM, ucieka mi lekko kompresja spod wtrysków, po tym jak je wyjąłem i włożyłem na starych podkładkach. Teraz będę wkładał inny komplet wtrysków i mam nowe podkładki do nich. Słyszałem że trzeba je rozgrzać do czerwoności przed montażem żeby zmiękły, czy to prawda?

    Próbowałem już podgrzać jedną na kuchence i po wystygnięciu jest nadal tak samo twarda jak pozostałe. Próbowałem też od razu wsadzać do zimnej wody, ale efekt taki sam. Podkładek nie jestem w stanie wygiąć w palcach, jedynie po zaparciu o krawędź biurka i dość mocnym dociśnięciu kciukami minimalnie się odkształcają (ta podgrzana tak samo). Może są już fabrycznie zmiękczone i gotowe do założenia?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dale Zobacz post
    Słyszałem że trzeba je rozgrzać do czerwoności przed montażem żeby zmiękły, czy to prawda?
    Jezusicku gdzie ludzie wyczytują takie rzeczy?? Wyciągasz wtrysk, frezujesz gniazdo, wrzucasz do środka nową podkładkę, wkładasz wtrysk, dajesz nową śrubę, dokręcasz odpowiednim momentem i tyle. Żadnego grzania.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Sąsiad starszej daty zwrócił mi na to uwagę, a jak zacząłem czytać w necie to rzeczywiście mnóstwo jest opinii że niby trzeba. Na założyłem nowe wtryski na nowych podkładkach, gniazda wcześniej lekko przeleciałem frezem i jest git.

    Natomiast na nowych wtryskach słychać jakieś takie metaliczne dzwonienie pod obciążeniem gdy przyspieszam na około pół gazu. Zamieniałem po kolei i wyszło, że dwa z tych nowych wywołują ten dźwięk. Oprócz tego zmniejszyło się dymienie, auto zapierdziela jak nigdy dotąd. Na początku po założeniu było klekotanie przy ruszaniu, ucichło po paru kilometrach. Jest szansa, że to dzwonienie też się "rozchodzi"?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dale Zobacz post
    Sąsiad starszej daty zwrócił mi na to uwagę, a jak zacząłem czytać w necie to rzeczywiście mnóstwo jest opinii że niby trzeba. Na założyłem nowe wtryski na nowych podkładkach, gniazda wcześniej lekko przeleciałem frezem i jest git.

    Natomiast na nowych wtryskach słychać jakieś takie metaliczne dzwonienie pod obciążeniem gdy przyspieszam na około pół gazu. Zamieniałem po kolei i wyszło, że dwa z tych nowych wywołują ten dźwięk. Oprócz tego zmniejszyło się dymienie, auto zapierdziela jak nigdy dotąd. Na początku po założeniu było klekotanie przy ruszaniu, ucichło po paru kilometrach. Jest szansa, że to dzwonienie też się "rozchodzi"?
    Robiło się tak kiedyś... ale w silnikach które skończyli już dawno produkować i jak podkładka była miedziana ale nie tylko z nazwy

    Co do dźwięku. Temat może być lekko wredny żeby znaleźć co i jak ale:

    1. Wtryski nowe czy regenerowane?
    2. Dźwięk idzie za wtryskiem czy cylindrem?
    3. Nie jest czasem tak że występuje to na wtrysku/cylindrze 1 i 4 lun 2 i 3 ?

    Klekotanie było spowodowane zapowietrzeniem układu.

Podobne wątki

  1. Uszczelnienie kolektorów 3.0v6
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 13:37
  2. uszczelnienie pompy CR CP1
    Utworzone przez krzyzie w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 10:00
  3. Uszczelnienie nadwozia.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 14:24
  4. Uszczelnienie chlodnicy
    Utworzone przez Szlunia w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 19:14
  5. Podkładki wtrysków. Regeneracja wtrysków V6
    Utworzone przez mahony2008 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 00:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory