Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dym spod maski, wyciek oleju - POMOCY!!!!

  1. #1
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie Dym spod maski, wyciek oleju - POMOCY!!!!

    Witam, no kurcze za dobrze było ostatnio i już tak ładnie mi jeździła ta moja Funia - oczywiście musiało się coś spierdzielić
    ...dzisiaj rano normalnie dojechałem do pracy 60km, potem autko postało do wieczora i ok 19ej po pracy normalnie wsiadłem odpaliłem i ruszyłem,
    zrobiłem błąd że nie rozgrzałem silnika jak zazwyczaj. Na szczeście do hotelu jest może z kilometr, czy dwa.
    Już pod samym hotelem zaczęła mi dymić spod maski.
    Zobaczyłem wyciek oleju w okolicach kolektora dolotowego, czy portek jak to tam zwał nie mam pojęcia - z przodu na dole obok katalizatorów -
    i waliło dymem spod silnika. Kurna szok, myślałem że zawału dostane :/.
    Za samochodem strużki oleju, na bank nie z miski olejowej.
    Co się kurna stało?
    Gadałem z Pablem i mówi że przemarzła i trzeba posprawdzać czy uszczelka czy co innego.
    Kurcze silnik po delikatnym remoncie 4 miesiące temu, pracujący naprawdę super :/ aż sie serce kraje.
    2,0 TS....
    Może ktoś z Was miał taką historie
    Prosze o pomoc!

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    tak myślę skąd jeśli nie z miski.
    okolice filtru oleju nieszczelne? może któryś uszczelniacz szlak trafił na rozrządzie? mi poszedł kiedyś uszczelniacz na wale od strony rozrządu, dużo i szybko olej mi wywaliło.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może to tylko wyciek spod pokrywy zaworów i stąd ten dym bo kolektor wydechowy jest gorący. Chociaż dziwne, żeby stamtąd tak lało, żeby były aż strużki oleju za samochodem. Bardziej bym się skłaniał do pękniętego gumowego węża olejowego - tam w okolicach filtra oleju. Nie próbuj z tym jechać bo zatrzesz silnik.
    A co to był za mały remoncik?

  4. #4
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie

    No dobry mechanik, zresztą polecany na forum doprowadził mi silnik do porządku, bo zostałem zrobiony w bola przy kupnie auta.
    Uszczelka, planowanie głowicy i takie tam. Po tej operacji silnik ożył i sprawował się tak jak powinien.
    Dlatego kompletni zaskoczyła mnie ta sytuacja.
    Najgorsze jest to że jestem daleko od domu, jestem w miejscu pracy Tomaszów Mazowiecki i ani nie ma jak zaprowadzić
    Alfy do Pawła do Poręb za Warszawą, ani nie znam żadnych mechaników w Tomaszowie którzy by mi pomogli.
    Masakra jakaś :/

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie ma nikogo z okolicy co by cię zaholował ?

  6. #6
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie

    Tylko gdzie na hol i do Wawy? Czy może ktoś zna mechanika z Tomaszowa który mógłby mi pomóc?

  7. #7
    ms3marcin
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze tego samego wieczora dostałem namiary na okazało się dobrego mechanika i ściągnęliśmy auto do zakładu.
    Okazało się, mechanik który robił remont silnika skrzywił tuleję od bagnetu i bagnet nie dochodził do końca,
    w rezultacie żeby zalać olej na dobry poziom między kropeczki trzeba było (nieświadomie) przelać maximum.
    Jeździłem ładny kawałek czasu z prawie litrem oleju za dużo :/ aż go w końcu wyrąbało.
    Gdzie dokładnie nie wiem, ale ciesze się że nic poważnego, tym bardziej że nadmiar oleju szkodzi :/

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja bym nie był taki pewny, czy to nic poważnego. Taki wyciek został najprawdopodobniej spowodowany wyciśnięciem oleju przez uszczelnienia silnika - pytanie tylko które? Bo jeśli puścił np. simering na wale korbowym od strony rozrządu to masz prawdopodobnie rozrząd zalany olejem, a od tego tylko krok do przeskoczenia paska i kolizji z zaworami, a wtedy wiadomo... remont głowicy, i ewentualnie innych podzespołów. Dlatego dobrze by było, gdybyś jednak zmusił tego fachowca od skrzywiania rurek do ustalenia miejsca wycieku i sprawdzenia stanu silnika, a szczególnie jego uszczelnień i ewentualnej ich wymiany - oczywiście gratis i oczywiście, jeśli jeszcze mu ufasz.

Podobne wątki

  1. Witam. Potrzebuję pomocy- wyciek paliwa spod maski
    Utworzone przez kasia31 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:00
  2. [GTV] GTV 2.0 ts dym spod maski o co biega???
    Utworzone przez Xedos w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 08:27
  3. [147, 105 PS] Wycie spod maski
    Utworzone przez PioWi w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 19:31
  4. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 17:35
  5. [166] Wyciek oleju -pomocy
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 18:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory