Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Temat: Kluczyk,scyzoryk nie dziala pilot

  1. #11
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=Belfer27;290371]Czy nikt z Was nie zauważył, że na forum jest opcja "szukaj"?! Temat był opisany na tyle gęsto i dokładnie, że wystarczyło wpisać frazę "kluczyk" i pojawiło by się co najmniej kilka tematów z tym związanych.

    Niestety (z całym szacunkiem dla Was) od kiedy jestem właścicielem Alfy, zmuszony jestem często czytać to forum a od kiedy skończyła się gwarancja, nawet zalogowałem się tutaj. Nie jestem bywalcem różnych forów, dlatego trochę niezdarnie wychodzi mi przeszukiwanie tematów, bo nie mogę znaleźć rzeczy które mnie interesują a według innych użytkowników, są dokładnie opisane. Otóż, jak pisałem powyżej, mam problem prawdopodobnie, z odbiornikiem zdalnego sterowania centralnego zamka. Zapewne, jest to element nie naprawialny ale chetnie bym się temu przyjżał a może i kupił i sam wymienił. Nie mogę go jednak znaleźć, doczytałem się, że jest gdzieś w okolicach bagażnika i lampki oświetlenia. W moim crosswagonie, zapewne jak i w sportwagonie, lampka jest w klapie bagażnika a nie w komorze. Nawiasem mówiąc owa lamka również nie działa, bo pewnie zepsuł się czujnik zamknięcia klapy i parę miesięcy temu nie wyłączył oświetlenia, rozładowując powoli i niszcząc akumulator. Wyjąłem więc żarówkę, bo doczytałem się u Was, że ten wyłącznik, jest również "cwano" ukryty. Liczę na Waszą wyrozumiałość

  2. #12
    superalfa.pl
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=crosswagonQ4;293649]
    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Czy nikt z Was nie zauważył, że na forum jest opcja "szukaj"?! Temat był opisany na tyle gęsto i dokładnie, że wystarczyło wpisać frazę "kluczyk" i pojawiło by się co najmniej kilka tematów z tym związanych.

    Niestety (z całym szacunkiem dla Was) od kiedy jestem właścicielem Alfy, zmuszony jestem często czytać to forum a od kiedy skończyła się gwarancja, nawet zalogowałem się tutaj. Nie jestem bywalcem różnych forów, dlatego trochę niezdarnie wychodzi mi przeszukiwanie tematów, bo nie mogę znaleźć rzeczy które mnie interesują a według innych użytkowników, są dokładnie opisane. Otóż, jak pisałem powyżej, mam problem prawdopodobnie, z odbiornikiem zdalnego sterowania centralnego zamka. Zapewne, jest to element nie naprawialny ale chetnie bym się temu przyjżał a może i kupił i sam wymienił. Nie mogę go jednak znaleźć, doczytałem się, że jest gdzieś w okolicach bagażnika i lampki oświetlenia. W moim crosswagonie, zapewne jak i w sportwagonie, lampka jest w klapie bagażnika a nie w komorze. Nawiasem mówiąc owa lamka również nie działa, bo pewnie zepsuł się czujnik zamknięcia klapy i parę miesięcy temu nie wyłączył oświetlenia, rozładowując powoli i niszcząc akumulator. Wyjąłem więc żarówkę, bo doczytałem się u Was, że ten wyłącznik, jest również "cwano" ukryty. Liczę na Waszą wyrozumiałość
    jest kod do kodowania immo i do kodowania pilota, czy a aso w którym robiłeś kodowanie pilota wygenerowali ci taki kod?
    bardzo często ludzie myla jeden kod z drugim dlatego nic nie wychodzi
    ja mam bardzo często przypadek że nie działa pilot ale w 90%jest to bateria w 10% rozkodowany pilot ale wtedy podpinam examiner dzwonie do serwisu podają kod i po kłopocie

  3. #13
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    jest kod do kodowania immo i do kodowania pilota, czy a aso w którym robiłeś kodowanie pilota wygenerowali ci taki kod?
    bardzo często ludzie myla jeden kod z drugim dlatego nic nie wychodzi
    ja mam bardzo często przypadek że nie działa pilot ale w 90%jest to bateria w 10% rozkodowany pilot ale wtedy podpinam examiner dzwonie do serwisu podają kod i po kłopocie[/QUOTE]

    Oczywiście pierwsze co zrobiłem, to wymieniłem baterię w pilocie. Następnie przy pierwszej wizycie w serwisie zasugerowano mi zamówienie nowego kluczyka, że Oni takie naprawy od tego zaczynają. Nie mając pewności, że ten jest uszkodzony, kolega elektronik sprawdził na oscyloskopie, że kluczyk jednak sygnał wysyła. Przy następnej wizycie w serwisie, próby zgrania centralki z kluczykiem, na komputerze nie powiodły się. Serwisant przeprowadził procedurę i nic to nie pomogło. Twierdzi, że w starszych alfach po logowaniu immobilizera przy pomocy karty kodowej pojawiała się opcja logowania zdalnego sterowania i do tego potrzebny był jakiś tam password, który mają oni w serwisie , natomiast w przypadku mojego auta komputer serwisowy passworda nie zażądał więc powinno wszystko działać po logowaniu tylko z kartą kodową. Skoro nie działa, to zapewne uszkodzony jest odbiornik zdalnego sterowania o którym mowa w postach powyżej. Czy rzeczywiście tak jest ? hmm ... dlatego też o tym tu piszę

  4. #14
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=superalfa.pl;293989]
    Cytat Napisał crosswagonQ4 Zobacz post


    ja mam bardzo często przypadek że nie działa pilot ale w 90%jest to bateria w 10% rozkodowany pilot ale wtedy podpinam examiner dzwonie do serwisu podają kod i po kłopocie
    jak to dzwonisz do serwisu i Ci podaja kod?możesz to rozwinąć?jeśli możesz to podaj numer tel.do takiego serwisu gdzie podaja kod przez telefon bez okazania dowodu rej. i dowodu osobistego no i do tego bezpłatnie chyba że jest to usługa SMSowa gdzie koszt to 99zł+vat,chyba że pracujesz w serwisie to miałbym prośbę o załatwienie mi takiego kodu do mojego auta

  5. #15
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=superalfa.pl;293989]
    Cytat Napisał crosswagonQ4 Zobacz post

    jest kod do kodowania immo i do kodowania pilota, czy a aso w którym robiłeś kodowanie pilota wygenerowali ci taki kod?
    bardzo często ludzie myla jeden kod z drugim dlatego nic nie wychodzi
    ja mam bardzo często przypadek że nie działa pilot ale w 90%jest to bateria w 10% rozkodowany pilot ale wtedy podpinam examiner dzwonie do serwisu podają kod i po kłopocie
    T nie ja napisałem, to cytat z wczesniejszeko postu.

  6. #16
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    rzeczywiście,najmocniej przepraszam,to miał byc cytat superalfy.pl

  7. #17
    superalfa.pl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał crosswagonQ4 Zobacz post
    jest kod do kodowania immo i do kodowania pilota, czy a aso w którym robiłeś kodowanie pilota wygenerowali ci taki kod?
    bardzo często ludzie myla jeden kod z drugim dlatego nic nie wychodzi
    ja mam bardzo często przypadek że nie działa pilot ale w 90%jest to bateria w 10% rozkodowany pilot ale wtedy podpinam examiner dzwonie do serwisu podają kod i po kłopocie
    Oczywiście pierwsze co zrobiłem, to wymieniłem baterię w pilocie. Następnie przy pierwszej wizycie w serwisie zasugerowano mi zamówienie nowego kluczyka, że Oni takie naprawy od tego zaczynają. Nie mając pewności, że ten jest uszkodzony, kolega elektronik sprawdził na oscyloskopie, że kluczyk jednak sygnał wysyła. Przy następnej wizycie w serwisie, próby zgrania centralki z kluczykiem, na komputerze nie powiodły się. Serwisant przeprowadził procedurę i nic to nie pomogło. Twierdzi, że w starszych alfach po logowaniu immobilizera przy pomocy karty kodowej pojawiała się opcja logowania zdalnego sterowania i do tego potrzebny był jakiś tam password, który mają oni w serwisie , natomiast w przypadku mojego auta komputer serwisowy passworda nie zażądał więc powinno wszystko działać po logowaniu tylko z kartą kodową. Skoro nie działa, to zapewne uszkodzony jest odbiornik zdalnego sterowania o którym mowa w postach powyżej. Czy rzeczywiście tak jest ? hmm ... dlatego też o tym tu piszę [/QUOTE]

    bzdura
    pilota nie koduje się kodem z karty kodowej
    karty kodowej używasz do kodowania imo a do pilota jest osobny kod

    ---------- Post dodany o godzinie 01:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 01:14 ----------

    [QUOTE=moraf;294511]
    Cytat Napisał superalfa.pl Zobacz post
    jak to dzwonisz do serwisu i Ci podaja kod?możesz to rozwinąć?jeśli możesz to podaj numer tel.do takiego serwisu gdzie podaja kod przez telefon bez okazania dowodu rej. i dowodu osobistego no i do tego bezpłatnie chyba że jest to usługa SMSowa gdzie koszt to 99zł+vat,chyba że pracujesz w serwisie to miałbym prośbę o załatwienie mi takiego kodu do mojego auta
    Mylisz pojęcie zapłaty za kartę kodową a kod do pilota, który jest bezpłatny, to, że u ciebie w ASO chcą za to kasę to przykre
    Dobra napisze jak się to robi, chociaż to przykre , że tą wiedzą dysponuje "handlarz" a nie pracownik ASO
    Trzeba zrobić tak:
    Koleś z obsługi serwisowej musi rozpocząć procedurę zamawiania nowego kluczyka, podczas tej operacji wyskoczy kod pilota, spisujemy go na kartkę i robimy anulowanie zamówienia.
    Podpinamy examiner, wchodzimy w funkcje alarmu i za pomocą uzyskanego kodu programujemy pilota.Proste?
    Ostatnio edytowane przez superalfa.pl ; 16-03-2010 o 01:34

  8. #18
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    Mylisz pojęcie zapłaty za kartę kodową a kod do pilota, który jest bezpłatny, to, że u ciebie w ASO chcą za to kasę to przykre
    Dobra napisze jak się to robi, chociaż to przykre , że tą wiedzą dysponuje "handlarz" a nie pracownik ASO
    Trzeba zrobić tak:
    Koleś z obsługi serwisowej musi rozpocząć procedurę zamawiania nowego kluczyka, podczas tej operacji wyskoczy kod pilota, spisujemy go na kartkę i robimy anulowanie zamówienia.
    Podpinamy examiner, wchodzimy w funkcje alarmu i za pomocą uzyskanego kodu programujemy pilota.Proste?
    [/QUOTE]


    możesz mi podać namiar na taki ASO który mi poda kod pilota telefonicznie?byłbym bardzo wdzięczny,chociaż po cichu podejrzewam że kod pilota znajduje sie na obudowie pilota ale to tylko moje domysły

  9. #19
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    bzdura
    pilota nie koduje się kodem z karty kodowej
    karty kodowej używasz do kodowania imo a do pilota jest osobny kod

    ---------- Post dodany o godzinie 01:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 01:14 ----------

    [QUOTE=moraf;294511]

    Mylisz pojęcie zapłaty za kartę kodową a kod do pilota, który jest bezpłatny, to, że u ciebie w ASO chcą za to kasę to przykre
    Dobra napisze jak się to robi, chociaż to przykre , że tą wiedzą dysponuje "handlarz" a nie pracownik ASO
    Trzeba zrobić tak:
    Koleś z obsługi serwisowej musi rozpocząć procedurę zamawiania nowego kluczyka, podczas tej operacji wyskoczy kod pilota, spisujemy go na kartkę i robimy anulowanie zamówienia.
    Podpinamy examiner, wchodzimy w funkcje alarmu i za pomocą uzyskanego kodu programujemy pilota.Proste?

    Proste Tylko, że to co opisałem w swoim poprzednim poście wykonywał pracownik autoryzowanego serwisu. Stałem obok i przyglądałem się. Po wybraniu na examinerze modelu auta, examiner przeprowadził przez proces logowania immo, używając kodu z karty kodowej i na tym koniec, nie było żadnej innej opcji na ekranie ani w poprzednim menu. Dlatego serwisant stwierdził, że skoro tak, to pewnie pilot również jednocześnie się zaprogramował. Stwierdził, też, że skoro ten pilot dalej nie działa, to odbiornik w aucie jest uszkodzony. Dlatego doszedłem do wniosku, że może i ma racje, bo jakiś czas temu, gdy pilot jeszcze czasami działał a czasami nie, dochodziły dziwne terkoczące dźwięki z okolic wlewu paliwa, gdzie podobno zlokalizowany w okolicy jest odbiornik fal centralnego zamka.

  10. #20
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie po ponad roku Chciałbym wrócić do tematu i poprosić o pomoc. Jeżdżę sobie już rok bez zdalnego sterowania centralnym zamkiem. Centralny działa ale nie reaguje na zdalne sterowanie. Byłem w między czasie kilka razy w serwisie i moje problemy diagnozowało kilku elektryków razem i każdy z osobna Za każdym razem diagnoza była jedna, kupić nowy komplet tzn odbiornik i nadajnik (kluczyk) Przy okazji wizyt dowiedziałem się, gdzie jest odbiornik zdalnego sterowania, otóż w bagażniku za tapicerką nad prawym nadkolem. Jest to czarne plastikowe pudełko wielkości paczki papierosów. Jakiś czas temu dałem to pudełko koledze elektronikowi. Sprawdził on wszystko po swojemu i twierdzi, że urządzenie jest sprawne, reaguje na komendy z pilota w kluczyku a po zamontowaniu w aucie nie działa bo nie dociera do niego prąd. Podłączył próbnik do kostki i faktycznie nie ma tam napięcia. Doczytałem się w instrukcji, że odbiornik centralnego zamka i oświetlenie bagażnika mają ten sam bezpiecznik, który sprawdziłem i jest nie przepalony. Ale okazało się, że oświetlenie bagażnika też nie działa. Pisałem Wam w tym temacie w którymś z poprzednich postów, że miałem perypetie z tym oświetleniem, bo rozładowało i zniszczyło mi akumulator, więc wtedy wyjąłem żarówkę i jeździłem bez oswietlenia. Ale dzisiaj po włożeniu żarówki i sprawdzeniu bezpiecznika oswietlenie nie działa. Skoro oba urządzenia (oświetlenie bagażnika i odbiornik zdalnego sterowania centralnego zamka) mają wspólny bezpiecznik, to mają i wspólne zasilanie. Proszę Was zatem podpowiedzcie, gdzie szukać zasilania, skoro bezpiecznik jest cały ?

Podobne wątki

  1. Pilot centralnego zamka <scyzoryk>
    Utworzone przez JAREK 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 21:34
  2. oryginalny scyzoryk nie dziala - nowa obudowa
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 07:11
  3. Kluczyk, pilot, scyzoryk 147
    Utworzone przez zywczyk82 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory