Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Temat: Kluczyk,scyzoryk nie dziala pilot

  1. #21
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał crosswagonQ4 Zobacz post
    Witajcie po ponad roku Chciałbym wrócić do tematu i poprosić o pomoc. Jeżdżę sobie już rok bez zdalnego sterowania centralnym zamkiem. Centralny działa ale nie reaguje na zdalne sterowanie. Byłem w między czasie kilka razy w serwisie i moje problemy diagnozowało kilku elektryków razem i każdy z osobna Za każdym razem diagnoza była jedna, kupić nowy komplet tzn odbiornik i nadajnik (kluczyk) Przy okazji wizyt dowiedziałem się, gdzie jest odbiornik zdalnego sterowania, otóż w bagażniku za tapicerką nad prawym nadkolem. Jest to czarne plastikowe pudełko wielkości paczki papierosów. Jakiś czas temu dałem to pudełko koledze elektronikowi. Sprawdził on wszystko po swojemu i twierdzi, że urządzenie jest sprawne, reaguje na komendy z pilota w kluczyku a po zamontowaniu w aucie nie działa bo nie dociera do niego prąd. Podłączył próbnik do kostki i faktycznie nie ma tam napięcia. Doczytałem się w instrukcji, że odbiornik centralnego zamka i oświetlenie bagażnika mają ten sam bezpiecznik, który sprawdziłem i jest nie przepalony. Ale okazało się, że oświetlenie bagażnika też nie działa. Pisałem Wam w tym temacie w którymś z poprzednich postów, że miałem perypetie z tym oświetleniem, bo rozładowało i zniszczyło mi akumulator, więc wtedy wyjąłem żarówkę i jeździłem bez oswietlenia. Ale dzisiaj po włożeniu żarówki i sprawdzeniu bezpiecznika oswietlenie nie działa. Skoro oba urządzenia (oświetlenie bagażnika i odbiornik zdalnego sterowania centralnego zamka) mają wspólny bezpiecznik, to mają i wspólne zasilanie. Proszę Was zatem podpowiedzcie, gdzie szukać zasilania, skoro bezpiecznik jest cały ?
    A skoro jest tak jak piszesz to może po prostu zasil je nowym kablem puszczonym na dziko z akumulatora i zobaczysz czy zadziała.

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Albo szukaj gdzieś w pobliżu dobrego elektronika
    Albo masz gdzieś zwarcie albo obwód przerwany.

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    no własnie tego temu szukałem przczytałem cały i widzę że bedzie mały porblem wczoraj zakupiłem alfe 147 jeden klucz działa ale bez bagaznika bo tam jest cos wyłamane natomiast 2 działa 3 razy i potem umarł wymienilem bateryjki ale niestety pilot nie zamyka i nie otwiera auta
    czy dobrze rozumiem że musze udać sie do ASO które postara sie zakodować ponownie transponder do centralki ? i zacznie to działać czy to tylko stracone pieniądze i podarować sobie tą zabawe ?

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - programowanie pilota wykonuje program FES oraz AlfaOBD.
    - poszukaj na forum regionalnym może w okolicy ktos ma te programy w wersji pełnej.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  5. #25
    dzaani
    Gość

    Domyślnie Problem z pilotem w kluczyku Alfa 156

    Witam podepne sie pod tem a mianowicie potrzebuje pomocy niedawno zakupiłem Alfa Romeo 156 Sportwagon (kombi) 1.9 JTD R4 8v 1910cm3 85kW (115 KM) z konca roku 2002 i problem polega na niedzialajacym pilocie do zamka centralnego w pilocie byl urwany przycisk od otwierania drzwi ale od bagaznika raz dzialal a raz nie i puzniej wogule przestal dzialac wiec zanioslem go do punktu dorabiania kluczy i tam dolutowli mi przycisk i wymienili baterie ale nic nie dzialal podali mi tam namiar na elektronika ktory zajmoje sie tylko kodowaniem dorabianiem kluczy i pilotow samochodowych tam okazalo sie ze ze pilot nie wysyla sygnalu bo brakuje jakiegos elementu ale dopasowal ten element i przylutowal ale pilot dalej nie dzialal posprawdzal podpiol centralke do samochodu okazalo sie ze sterownik od pilota nie pokazuje bledu wiec powinien byc sprawny a pilot wysyla sygnal wiec powinien tez byc sprawny byly czyszczone wszystkie styki w pilocie i zmieniana bateria a tu dalej nic moze ktos z was mial podobny problem szukam na ruznych forum i nie moge znalesc rozwiazania a moze ktos zajmuje sie tylko alfami i bedzie ogarnial temat dodam ze kluczyk jest czarny scyzoryk z dwoma guzikami bardzo prosze o jaka kolwiek pomoc moze to jakas drobnostka pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Trzeba ponownie zakodować kluczyk. Jeśli się da oczywiście - po tych wszystkich ingerencjach w jego elektronikę

  7. #27
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    Moi drodzy ... jak zacięta płyta powtarzacie, że przy problemach ze zdalnym sterowaniem centralnym zamkiem, należy ponownie zakodować kluczyk. Otóż proszę o odpowiedź, kogoś, kto się na tym zna i rzeczywiście to robił i nie wprowadzi mnie (i nikogo) w błąd i przekaże informacje jak to zrobić, bo odnoszę wrażenie, że nie koniecznie wiecie o co chodzi. Też do końca nie wiem ale walczę z tym zamkiem już jakiś czas i w kilku serwisach obserwowałem jak próbowano się z tym uporać. Wygląda na to, ze w alfach 156 po liftingu (mój egzemplarz jest 2006) kodowanie przy pomocy egzaminera załatwia tylko sprawę immobilizera. Program w komputerze serwisowym (egzaminerze) nie ma w ogóle opcji kodowania kluczyka i centralki zdalnego sterowania zamkiem, ze sobą. Po użyciu kodu z karty, którą dostałem przy zakupie auta, został przeprowadzony proces, który zakodował immobilizer a żadnych innych możliwości wpisywania innego kodu w programie nie było. Początkowo pracownicy serwisu sądzili, że ta operacja kodowała jednocześnie i zdalne sterowanie centralnego zamka. Okazało się jednak, że tak nie jest. Dlatego jedynym sposobem, ich zdaniem, było kupno nowej centralki wraz z nowym kompletem kluczyków
    Dodam jeszcze, że pracownicy serwisu mówią, że rzeczywiście w tych samochodach przed liftingiem, w egzaminerze była opcja dodatkowego programowania centralki.
    Ostatnio edytowane przez crosswagonQ4 ; 08-10-2011 o 12:02

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebott
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM 2001
    Postów
    491

    Domyślnie

    Cytat Napisał crosswagonQ4 Zobacz post
    Otóż proszę o odpowiedź, kogoś, kto się na tym zna i rzeczywiście to robił i nie wprowadzi mnie (i nikogo) w błąd i przekaże informacje jak to zrobić, bo odnoszę wrażenie, że nie koniecznie wiecie o co chodzi.
    Ciężko będzie o kogoś, kto zna się na tym lepiej od kolegi bubu321...
    „Własnością człowieka jest zniknąć, śpieszmy się śmiać ze wszystkiego.”

    Blaise Cendrars

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Osobiście rozwiązywałem taki problem z kluczykiem przez ponowne jego zakodowanie do auta u forumowicza yeye

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    -a sio z tematu alfy 147, nas (?) to nie dotyczy jakieś tam 156.
    - bez żartów ale nie można mylić modeli, ktoś czyta i myśli że to odpowiedzi do tematu o 147.
    - no i potem są takie cyrki, "zakoduj kluczyki, zamiast zakoduj pilota".
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. Pilot centralnego zamka <scyzoryk>
    Utworzone przez JAREK 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 21:34
  2. oryginalny scyzoryk nie dziala - nowa obudowa
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 07:11
  3. Kluczyk, pilot, scyzoryk 147
    Utworzone przez zywczyk82 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory