Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Temat: Kluczyk,scyzoryk nie dziala pilot

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    Alfa 147 1.9jtd 85kw 2002r.
    Postów
    38

    Domyślnie Kluczyk,scyzoryk nie dziala pilot

    Mój pilot dzialal tylko kilka dni po kupnie auta,pozniej raz tak,raz nie.Pojechalem do fachowca i przez kilka godzin sprawdzania nie udalo sie go przywrocic do zycia wiec nie mam auto pilota,co mnie wkurza.Najbardziej jak pelne rece zakupow,a bagaznik sie otwiera na konsoli srodkowej.Nowy to w ASO 700zl.A czy da sie zapozyczyc wnetrznosci(plytka,styki)od innego?Bo jest ich kilka na allegro i zakodowac go wg mojej karty kodowej? Bo jakby sie dalo to po co placic tyle za nowy jak te kosztuja kilka razy mniej?

  2. #2
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Otóż pilot w kluczyku (scyzoryku) nie kontaktuje się z centralką w aucie. Ponieważ auto jest już po gwarancji, to nie chcę kupować nowego "scyzoryka" nie mając pewności, że ten jest uszkodzony a kolega elektronik sprawdził na oscyloskopie, że kluczyk sygnał wysyła. Próby zgrania centralki z kluczykiem, na komputerze w serwisie nie powiodły się. Serwisant przeprowadził procedurę i nic to nie pomogło. Twierdzi, że w starszych alfach po logowaniu immobilizera pojawiała się opcja logowania zdalnego sterowania i do tego potrzebny był jakiś tam password, natomiast w przypadku mojego auta komputer serwisowy niczego takiego nie zażądał więc powinno wszystko działać. Tak sobie myślę, że takie logowanie powinno w trakcie, wymagać naciśnięcia guzika w pilocie, żeby fale z pilota jakoś skorelowały sie z centralką a nic takiego w trakcie logowania nie nastąpiło. Teraz nie wiem, czy serwisant nie umie tego zrobić, czy są jakieś inne przyczyny problemu. Może ktoś przerabiał już podobny temat i potrafi pomóc ?

  3. #3
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    witam,stałem się nowym posiadaczem alfy romeo 147 1,6 TS ,u mnie również wystąpił problem nie działającego pilota do centralnego zamka,to jeden działa drugi nie,to jeden przycisk działa drugi nie,dodam że baterie nowe,włączniki sprawdzone i dolutowane,dioda miga ale samochód nie reaguje,czy komuś udało się w końcu rozwiązać problem pilotów?bo widzę że to nie jest odosobniony przypadek w tym samochodzie,a skoro serwis oferuje nowy działający pilot z kluczykiem więc i da się naprawić-zaprogramować-zakodować ten nasz już istniejący,z góry wielkie dzięki za pomocne wskazówki,i jeszcze jedna kwestia,czy może mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę syrenkę od alarmu w AR 147?może ktoś wie jak się uzbraja oryginalny alarm?jest jakiś ukryty włącznik gdzieś w aucie,może w schowku,bagażniku,ja nic nie zauważam,być może źle szukam?z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez moraf ; 03-03-2010 o 20:59

  4. #4
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    czy nikt tu nie ma problemów z pilotami od swoich alf?czy po prostu nikt sobie z tym problemem nie poradził?

  5. #5
    crosswagonQ4
    Gość

    Domyślnie

    Jestem umówiony w przyszłym tygodniu w serwisie Fiata. Dzwonił do mnie elektryk i po jakichś tam konsultacjach ustalił, że naprawdopodobniej mam uszkodzoną centralkę odbierającą fale z pilota. Jest ona umieszczona w prawym tylnym słupku nadwozia. Tak sobie myślę, że coś może być na rzeczy, bo zanim to wszystko padło zupełnie, to czasami dochodziło stamtąd dziwne terkotanie. Myślałem, że to zamek w korku wlewu paliwa, nawet pryskałem go jakimś smarem silikonowym, sądząc, że to on wszystko blokuje. Okazuje się, że to może właśnie ta centralka. Czy ktoś dobierał się do niej już ? Może jest tam jakiś przekaźnik, który wystarczy tylko wymienić ?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał moraf Zobacz post
    czy nikt tu nie ma problemów z pilotami od swoich alf?czy po prostu nikt sobie z tym problemem nie poradził?
    Czy nikt z Was nie zauważył, że na forum jest opcja "szukaj"?! Temat był opisany na tyle gęsto i dokładnie, że wystarczyło wpisać frazę "kluczyk" i pojawiło by się co najmniej kilka tematów z tym związanych.

    Moraf, to że masz dolutowany mikrostyk nie świadczy o jego poprawnym działaniu. Ja musiałem go rozebrać (podważa się dwie blaszki zahaczone o plastikowe ząbki) i dopiero wyczyszczenie wnętrza i powtórne złożenie styków pomogło. W moim kluczyku dioda też migała po wciśnięciu guzika otwierania, ale opór na włączniku był widać za duży, żeby przeszedł sygnał otwierający auto. Kwestie kodowania już były opisane na forum, więc nie będę powielał innych tylko poszukajcie trochę, zamiast czekać na odpowiedzi, które w dużej mierze już są na forum.

  7. #7
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    podaj mi chodź jeden taki temat do kodowania pilota w AR 147 lub aktywowania alarmu,bo albo ja jestem ślepy albo Ty nie wiesz co piszesz(bez urazy oczywiście)

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia czy to AR 147, czy 156 lub 166. Ważne jest, jaki masz transponder w kluczyku (Code2 lub Code3) choć w 147 będzie to "3" a o tym już było na forum np tutaj http://www.forum.alfaholicy.org/147_...zyk_code3.html.
    Aktywowanie alarmu powinno być w instrukcji obsługi, które są między innymi na stronie fiata w formie PDF. http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/alfa oraz również na forum był temat przerabiany, tyle że dotyczył głównie 156 ale to też jest podejrzewam podobnie rozwiązane.

  9. #9
    moraf
    Gość

    Domyślnie

    jaki transponder?jeśli masz na myśli immobiliser no to znowu muszę napisać że nie wiesz co piszesz,otóż temat dotyczy tylko i wyłącznie nie działającego pilota i wszyscy tu zgłaszający problem pytamy czy da się go zakodować,i teraz najwazniejsza sprawa,żebyś mógł następnym razem pomóc tak jak trzeba potrzebującym to powiem Ci jak sie to robi,otóż pilota do 147 da sie tylko i wyłącznie zakodować posiadając kartę z kodem do auta(chyba tak to się fachowo nazywa ale sądzę że wszyscy wiedza o co kaman)z ową kartą udajemy się,do "normalnego!!!!!! mechanika bądź gościa od alarmów" bądź jak kogoś swędzi kieszeń do ASO,koszt zaprogamowania tego pilota to 80 zł akurat u tego którego ja sie dowiadywałem,u mnie jest jeszcze ten problem że owej karty kodowej nie mam bo tak bym zrobił od razu pilota,dodam tylko ze koduje sie tylko i wyłącznie programem EXAMINER czy cos w tym stylu,gdzieś tu na forum o nim było słychać,narazie borykam sie z dylematem czy wywalić 120 zł na załatwienie code card z ASO,ale chyba odpuszczę ,zrobię to jak mi padnie ten który posiadam sprawny,chciałem jeszcze żeby coś wymyślił jakby tu zwiększyć zasięg tego pilota bo działa mi tylko przy szybie ale w tym temacie niestety jego wiedza była znikoma,no to by było tyle na temat pilota do AR 147,mam nadzieje że komuś się przydadzą moje bazgroły

  10. #10
    api
    Gość

    Domyślnie

    Transponder to transponder, jasna sprawa. http://pl.wikipedia.org/wiki/Transponder Nie chodzi o odcinanie dopływu paliwa (immo), tylko o komunikację między kluczykiem a centralką w aucie. Z tego co pisze Belfer nie trzeba nic kodować ani tym bardziej rozbierać auta, wystarczy przeczyścić styki w kluczyku. Sam mam ten sam problem, muszę od tego zacząć.

Podobne wątki

  1. Pilot centralnego zamka <scyzoryk>
    Utworzone przez JAREK 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 21:34
  2. oryginalny scyzoryk nie dziala - nowa obudowa
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 07:11
  3. Kluczyk, pilot, scyzoryk 147
    Utworzone przez zywczyk82 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory