Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Zamek klapy bagażnika

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie Nie działa zamek klapy bagażnika

    Witajcie moi drodzy!

    Zwracam się do was o pomoc! Mam problem z bagażnikiem! a dokładniej z jego otwarciem.

    Mam siłownik nie na kluczyk, słychać pracę siłownika, ale ten dzyndzel dalej trzyma, nie pomaga nawet otwarcie od wewnatrz... pomóżcie...
    Ostatnio edytowane przez khropek ; 19-04-2010 o 21:03

  2. #2
    Szyndzielosz
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    podpinam sie pod temat ale ja mam pytanko czy ten silniczek chodzi na takiej zasadzie ze klapa powinna delikatnie odskakiwac od progu czy zostac na msc, a tylko odblokowac klape..

    Pzdr.

  3. #3
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    Panowie w zależności od ustawienia waszej klapy po bokach są plastikowe pokrętła od wewnątrz w zależności od ich ustawienia klapa różnie się zachowa.

    Mnie osobiście teraz odskakuje po lekkim odkręceniu plastikowych dystansów i to jest dla mnie bardziej pewne bo takowy problem posiadałem ale wiem że klapa mi się teraz w 100% otworzy.

    Kolega posiada Alfe 147 z 2003 i po odkręceniu dystansów ma problem z zamykaniem klapy u mnie przeciwnie wszystko gra jak należy.(wydaje mi się że trzeba to zrobić umiejętnie bez przesady bo to może doprowadzić to problemu z otwieraniem klapy)

    A jeżeli chodzi o otwarcie klapy ciężko mi stwierdzić co jest nie tak i dlaczego się nie otwiera będzie mały problem pozdrawiam

  4. #4
    Szyndzielosz
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    no to w takim razie u mnie wszystko okej bo tez delikatnie odskakuje klapa.

    dziekie za pomoc.

    ps. ładniutka ta Twoja 147 : )

  5. #5
    Мoδεrдтor Romeo Avatar Jagiel
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Ford Mondeo, VW Paserstti, Lancia Kappa
    Postów
    685

    Talking

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    Witajcie moi drodzy!

    Zwracam się do was o pomoc! Mam problem z bagażnikiem! a dokładniej z jego otwarciem.

    Mam siłownik nie na kluczyk, słychać pracę siłownika, ale ten dzyndzel dalej trzyma, nie pomaga nawet otwarcie od wewnatrz... pomóżcie...
    Już masz naprawiony



  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    No u mnie problemem była śrubka w zamku blokowała mi zamek, i nie otwierało ale jakoś się udało naprawić. Teraz mam jeden siłownik na zbyciu i zamek, ale: siłownik ma uszkodzone gniazdko wtyczki (pęknięte), a zamek nie posiada czujnika otwarcia.

  7. #7
    siwcu
    Gość

    Domyślnie

    A u mnie klapa od wczoraj się nie chce zamknąć. otworzyłem jak zwykle od środka, wyciągnałem graty z bagażnika i nie chce sięzamknąć... mogę trzaskać ile chce i bez zmian. do tego próbując otworzyć pilotem lub przyciskiem ze środka, to nie słychać już tego charakterystycznego "cyyyyk". Dodam, że zapadka w zamku się nie zamyka. mogła jakaś sprężynka czy coś się zepsuć, czy to wina po stronie elektryki?

  8. #8
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    To dla tych którzy maja problem z pilota a chcą się pilnie dostać do środka w rocznikach 2001 posiadamy jeszcze manual
    Po wymianie emblematu niunia odzyskała trochę świeżości przy okazji zakonserwowałem długo nie używany kluczyk...
    Trochę męczarni było...ale opłacało się pozdrawiam


  9. #9
    Kondi
    Gość

    Domyślnie

    Siema!
    A ja tak trochę z innej beczki ale temat pasuje Więc nie działa mi oświetlenie bagażnika, żarówka jest ok bo sprawdzałem. Wcześniej któryś z forumowiczów podpowiedział żebym rozkręcił zamek i sprawdził styki, więc przy wymianie osłon powiedziałem mechanikowi też o zamku. Okazało się że trzeba go już wymienić. Na allegro znalazłem 3 aukcje

    http://moto.allegro.pl/item983105838...mek_klapy.html
    http://moto.allegro.pl/item100939079...y_w_klape.html
    http://moto.allegro.pl/item101500781...yl_europa.html

    Sprawdzałem przez eper ile kosztuje nowy i wyskoczyło mi 2 numery kat. jeden kosztował 121zl a drugi 176zl. Więc już sam nie wiem co kupić. Wydaje mi się że zamek z 1 i 3 aukcji trochę się różnią? Moja alfa jest z 2004r. a wiec przed liftem. Wersje przed i po lifcie różnią się zamkiem? Może ktoś z Was ma taki zamek do sprzedania? Najlepiej używany ze względu na cenę.

    Pzdr.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Zamek z pierwszej aukcji napewno pasuje, mam taki, ale nie posiada czujnika zamknięcia pokrywy bagażnika, więc jak nie domkniesz to nie pokazuje na kompie że jest otwarta.

    Zauważyłem że trochę wody wystarczy i już nie działa oświetlenie, ostatnio właśnie sprzedawałem taki zamek znajomemu w Gliwicach, i miał te same objawy, zamek był aż zielony po zalaniu

Podobne wątki

  1. Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 11:42
  2. zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez mateo020 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 07:37
  3. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Wojce w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 21:14
  4. [145] Zamek klapy bagażnika
    Utworzone przez Darek-1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory