Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: wibracje silnika

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie wibracje silnika

    Witam!
    Czy ktoś może spotkał się z takim problemem, że po pierwsze strasznie trzęsie silnikiem podczas rozruchu, a po drugie jest problem z zapaleniem na ciepłym. Tzn drugi objaw pojawił się wczoraj,ale myślę że jest to powiązane. Autko normalnie jeździ, natomiast problem jest po krótkim postoju. Martwie się żeby nie było to koło dwumasowe. Co o tym myślicie?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  2. #2
    sstuning
    Gość

    Domyślnie

    Jest prawdopodobieństwo uszkodzenia dwumasowego koła zamachowego - niestety jest to wynalazek przysparzający wielu problemów. Najlepiej żebyś podjechał do jakiegoś warsztatu mającego doświadczenie w tej kwestii.

    Co do problemu z paleniem na ciepło - prawdopodobnie przyczyną może być zużycie układu wtryskowego. Można jednak odłożyć naprawę na długi czas poprzez korektę dawki rozruchowej za pomocą modyfikacji programu sterującego silnikiem.

    Jaki masz przebieg?

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Przebieg to 185k, ale nie wiem kiedy i czy w ogóle były wymieniane świece żarowe w samochodzie. Zaczne może od tego bo najmniejszy koszt i zobaczymy co się stanie. Pogadam może jeszcze z Robenem z forum. On na komputerowych sprawach auta się zna więc podjadę do niego i zobaczymy. Narazie dzięki!
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Swiece żarowe potrzebne są tylko do uruchomienia samochodu na mrozie, to raczej w Twoim wypadku wyklucza świece żarowe, upałów nie ma to i tak jest na tyle ciepło, że układ nie bedzie ich podgrzewał. Inna sprawa, że migała by kontrolka świec żarowych w razie jakiejkolwiek usterki układu elektryczno-żarowego.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    a jak ci gasnie tez czepie ?? bo u mnie dziala auto normalnie ale trzepie czasem przy odpaleniu i gaszeniu, podejrzewam poduszkę bo w Dieslach to lobią sie posypać
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  6. #6
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    stawiam na cos z cisnieniem jak auto nie chce zapalic..

    moze pompa wtryskowa zaczyna szalec...
    jak gubi cisnienie to nieodpala
    jak troche ostygnie nie odpala.. czyli taka sama przypadlosc jak w alfach i mercedesach plak w dlon i auto zapali normalnie...

    wiec.. stawiam na pompe
    posprawdzaj cisnienie na pompie i listwie

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gopcio Zobacz post
    a jak ci gasnie tez czepie ?? bo u mnie dziala auto normalnie ale trzepie czasem przy odpaleniu i gaszeniu, podejrzewam poduszkę bo w Dieslach to lobią sie posypać
    Nie, trzepie tylko przy rozruchu.
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  8. #8
    Ana
    Gość

    Domyślnie

    Może być to regulator ciśnienia paliwa. u mnie było podobnie właśnie jestem po wymianie i wszystko jest ok
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 19-06-2010 o 18:44

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana Zobacz post
    Może być to regulator ciśnienia paliwa. u mnie było podobnie właśnie jestem po wymianie i wszystko jest ok
    Czy awaria tego wyjdzie na kompie?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  10. #10
    Ana
    Gość

    Domyślnie

    U mnie była widoczna na kompie

    ---------- Post dodany o godzinie 11:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:26 ----------

    Jeżeli jest to regulator to wyjdzie na kompie, ale jak ci poprzednio pisali może być to również dwumas

Podobne wątki

  1. Wibracje silnika-problem.
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 23:08
  2. [146] 1.4 TS wibracje silnika, drgania
    Utworzone przez Jarek_Jarecki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 09:06
  3. wibracje silnika
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 18:34
  4. wibracje silnika
    Utworzone przez tom974 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2010, 15:46
  5. 156 1.9 JTD szarpanie, wibracje silnika
    Utworzone przez RafiBB w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2007, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory