Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Przewód ukł. kierowniczego

  1. #1
    duza_mysz
    Gość

    Unhappy Przewód ukł. kierowniczego

    Auto mi krwawi z ukł. kierowniczego i to dość mocno. Logiczne jest, że potrzebna jest wymiana jednego z przewodów, ale nie wiem jaki. Tzn. widać, ze to jest jeden z dwóch przewodów, nie ten który łączy sie ze spiralą, lecz ten drugi. Jak mam wybrać, bo zamierzam kupić zapewne z demobilu, a nie sądzę żeby oba były takie same. Nie jestem mechanikiem i po obejrzeniu nie będę wiedział, czy nie kupuje tego, który jest ok....

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Niekoniecznie musisz wymieniać od razu całe przewody.
    Można zregenerować za niewielkie pieniądze.
    Można również odciąć kawałek uszkodzonej rurki i dołożyć na jej miejsce gumowy wężyk ciśnieniowy.
    Ja miałem "krwawienie" z przewodów instalacji wspomagania przy lewym wahaczu (co nie było zbyt zdrowe dla wahacza i jego gum) i w ItalAuto wstawili mi na miejsce wycieku gumowy wężyk i zacisnęli mocnymi obejmami.
    Do dzisiaj spokój a wspomaganie działa jak powinno.

    Ps. Jeśli już chcesz wymienić cały przewód to najlepiej wyjąć go z samochodu i dopasować jaki potrzebny.

  3. #3
    macmac
    Gość

    Domyślnie

    Ja jestem nie cały tydzień po wymianie dokładnie tych przewodów. Regeneracja w firmie zajmującej się hydrauliką wysokociśnieniową to koszt ok 100 zł ale trzeba im przynieść takie przewody. Ja miałem krwawienie z przewodu chłodnica-maglownica. Zdecydowałem się na zakup nowych przewodów (465 zł w ASO) i samodzielną wymianę. Przewody występują tylko w komplecie czyli przewód chłodnica-maglownica i chłodnica-zbiorniczek. Nie da się kupić nowego jednego. Używki nie chciałem kupować bo gołym okiem nie da się ocenić czy cieknie czy nie a wymiana zajmuje trochę czasu i trzeba rozebrać pół samochodu więc jak po wymianie też by mi ciekło to bym nie był szczęśliwy. Jeśli chodzi o przewód chłodnica-zbiorniczek to z tym jest dość prosto ale chłodnica-maglownica to masakra - trzeba odkręcać kolektor i wydech żeby dostać się do śruby mocującej przewód do maglownicy co i tak nie jest wygodne. Mam w planie napisać poradnik krok po kroku ale czas mi na razie na to nie pozwala. Mam też zdjęcia jak wszystko wygląda w trakcie roboty. Jak kupiłem nowe węże to wymieniłem oba. Przewód chłodnica-zbiorniczek mam sprawny wymontowany więc jak ten Ci krwawi to mogę odsprzedać za niewielkie pienądze.

    Najpierw musisz sprawdzić skąd dokładnie cieknie. Weź myjkę wysokociśnieniową lub pojedź na myjkę bezdotykową i silnym strumieniem najlepiej ciepłej wody umyj a potem osusz przewody. Po przejechaniu zaledwie kilkuset metrów pojawi się wyciek po czym stwierdzisz dokładnie którędy cieknie.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Koledzy ostatnio też przyglądałem się tym przewodom wspomadania bo są mokre, zarówno przy spirali jak i na odcinku z tyłu silnika przy podłączeniu do maglownicy. Co kiekawe nie ubywa mi wogóle płynu do wspomagania. Sprawdzam reguralnie poziom w zbiorniczku i mam cały czas trochę ponad max. Dziwi mnie to bo wygląda na to ze przewody pocą mi się conajmniej w 2 miejscach i sytuacja ta utrzymuje się już od kilku miesięcy. Zastanawiam się czy ta wilgoć może pochodzić z wykraplającej się wody na rurkach z klimy które ułożone są dokładnie nad przewodami wspomagania.

Podobne wątki

  1. [159] końcówka drążka kierowniczego
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-09-2023, 06:35
  2. Wymiana drazka kierowniczego
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 22:27
  3. Wsp. ukł. kierowniczego - problem
    Utworzone przez csscss w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-01-2007, 22:25
  4. Końcówka drążka kierowniczego
    Utworzone przez siwy144 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-09-2006, 02:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory