Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Dziwna przypadłość przy maksymalnie skręconych kołach.

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie Dziwna przypadłość przy maksymalnie skręconych kołach.

    Dzisiaj rano podczas wyjeżdżania przodem z podwórka, mając maksymalnie skręcone koła w prawą stronę, poczułem i usłyszałem jakby coś w prawym przednim kole przeskoczyło. Generalnie na początku pomyślałem, że to przegub ale po chwili stwierdziłem, że to coś innego musi być. Nie było to typowe stukanie jak to przy przegubach. Jeżdżąc po rondach i ostrych zakrętach nic nie stuka, poza tym za głośne to było i dziwnie szarpnęło. Już kiedyś miałem coś takiego w podobnych warunkach ale podczas cofania też z maksymalnie skręconymi kołami w prawą stronę. Jak na razie coś takiego zdarzyło się dwa razy i to w dość dużym odstępie czasu ok miesiąca. Nie daje mi to spokoju, więc jeśli ktoś może mieć jakiś pomysł co może być przyczyną to chętnie go wysłucham.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 14-10-2010 o 15:04

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Ja bym szukał przyczyny w zwrotnicy, sprawdź sworzeń wahacza. Może ma jakiś luz i właśnie przy max skręcie "przeskakuje"
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietia Zobacz post
    Dzisiaj rano podczas wyjeżdżania przodem z podwórka, mając maksymalnie skręcone koła w prawą stronę, poczułem i usłyszałem jakby coś w prawym przednim kole przeskoczyło. Generalnie na początku pomyślałem, że to przegub ale po chwili stwierdziłem, że to coś innego musi być. Nie było to typowe stukanie jak to przy przegubach. Jeżdżąc po rondach i ostrych zakrętach nic nie stuka, poza tym za głośne to było i dziwnie szarpnęło. Już kiedyś miałem coś takiego w podobnych warunkach ale podczas cofania też z maksymalnie skręconymi kołami w prawą stronę. Jak na razie coś takiego zdarzyło się dwa razy i to w dość dużym odstępie czasu ok miesiąca. Nie daje mi to spokoju, więc jeśli ktoś może mieć jakiś pomysł co może być przyczyną to chętnie go wysłucham.
    ja mialem podobny problem i okazalo pojechałem do warsztatu i okazalo sie ze mam luz na tulejce górnego prawego wachacza

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Zawieszenie wygląda dobrze. Brak jakichkolwiek luzów. A może to coś z układu kierowniczego? Przy dociągnięciu kierownicy do końca w prawą stronę słychać "tyknięcie". A jak obracam w lewą do samego końca to nie ma takowego "tyknięcia". Jest to w ogóle możliwe, że to tyczy się układu kierowniczego?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    Aa może załączył się ASR ?? Przy tym też jest taki dziwny dźwięk i odczucie jakby coś przeskoczyło..

  6. #6
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietia Zobacz post
    Zawieszenie wygląda dobrze. Brak jakichkolwiek luzów. A może to coś z układu kierowniczego? Przy dociągnięciu kierownicy do końca w prawą stronę słychać "tyknięcie". A jak obracam w lewą do samego końca to nie ma takowego "tyknięcia". Jest to w ogóle możliwe, że to tyczy się układu kierowniczego?
    Moim zdaniem to tylko z układu kierowniczego.
    Obstawiam wahacz górny. Ja mam to samo, czasami to słychać, czasami nie. Mam do wymiany lewy górny wahacz (mój już niestety zgrzypi przy niskich temp oraz stuka przy skręcaniu/dziurach). Prawy też mi się tak zachowywał do czasu jak go wymieniłem.
    Jeśli nie słychać tego "przeskakiwania" mocno i tylko przy skręcaniu kół to jeszcze bym na tym jeździł póki nie wyrobi się mocniej.
    Zazwyczaj wszystkie stuki/zgrzyty pochodzą z wahaczy górnych.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Tylko, że w sierpniu miałem robiony przegląd rejestracyjny. Autko jest w moim posiadaniu około 2 miesiące. Na przeglądzie jak zapytałem o stan zawieszenia dowiedziałem się, że musiało być niedawno robione. Wahacze górne ponoć są prawie nówki i brak jakichkolwiek luzów. Wczoraj jak spojrzałem na zawieszenie też wszystko trzymało bez luzów.

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Słuchaj nawet na stacji diagnostycznej mogą nie poradzić sobie ze szczegółowym sprawdzeniem zawieszenia bądź zrobić to tylko "dla kasy". Znam kilka takich miejsc, bo sam miałem z ludźmi do czynienia i szczerze nikomu ich nie polecam... ale do rzeczy, całe 2 miesiące to kupa czasu, wcześniej zawieszenie mogło wydawać się super- teraz mogło coś paść.
    Co do doglądania samemu to sądzę że raczej nic nie "wypatrzysz" sam, to trzeba jechać na szarpaki.
    Moim zdaniem to wahacz górny, wiem jak stuka i zgrzypi. Miałem problem z prawym, objawy takie właśnie były, teraz pada lewy i tak samo się zachowuje.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ok. To na razie poczekam i po obserwuję. Jeśli się nasili i zacznie stukać na dziurach to raczej nic innego nie pozostanie niż wybrać się na szarpaki. Na razie dziękuję za wskazówki.

  10. #10
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    a ja mam tak samo...
    i teraz zaczelo pokazywac ASR system failure :| :|

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Hałas przy jeździe na skręconych kołach
    Utworzone przez Doblo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 18:57
  2. [159] Płyn chłodniczy dziwna przypadłość
    Utworzone przez skipas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 21:38
  3. Ogrzewanie dziwna przypadłość
    Utworzone przez kufelek012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 18:07
  4. Dziwna Przypadłość. Wariuja szyby i kontrolki
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 22:02
  5. Dziwna Przypadłość
    Utworzone przez Versus w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory