Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Lewarek nie wraca do pozycji środkowej

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Cool Lewarek nie wraca do pozycji środkowej

    Mam taki oto problem, gdy wrzucę na luz np z 1 czy 2 biegu lewarek pozostaje po lewej stronie, nie wraca na środek. Podobnie jest w przypadku gdy na 5tce dam luz, zostaje po prawej. Trzeba uważać przy zmianie z 2 na 3 bo nie idzie on na środek tylko wskakuje 1. Z tego co się dzisiaj dowiedziałem to uszkodzeniu uległa kaseta która jest przy lewarku. Ktoś się orientuje gdzie to można kupić i jak to zrobić? Jak to się w ogóle nazywa profesjonalnie bo na allegrogo nic takiego nie znalazłem.

    W sumie mi to nie przeszkadza bo biegi wchodzą naprawdę super bez zgrzytów ale właśnie, niedost pozostaje!

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    tuleja w wybieraku może być powodem
    poszukaj wybieraka
    no nie wiem
    może zdejmij mieszek i zobacz czy tam jakiego syfu za dużo nie ma
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 19-10-2010 o 15:29








  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Naprawiałem już w/w przypadek. Wydaje mi się że nie musisz nic kupować. Powodem może być zatarta śruba która mocuje dzwigienki do których zapięte są linki zmiany biegów.Zatarcie powoduje że lewarek nie wraca swobodnie. Poproś żeby ktos poruszał Ci lewarkiem na boki a Ty zerknij pod maskę która linka odpowiada za ruch lewarka na boki. Zobaczysz że ta dzwigienka zamocowana jest do korpusu skrzyni biegów za pompcą długiej śruby M10. Należy wykręcić cały ten korpus uprzednio odpinając od niego linki. Najlepiej wymontować akumulator i podstawę akumulatora żeby sie tam dostać. Wybij śrubę wyczyść i nasmaruj i powinno być ok.Chyba że masz problem o którym pisze bocian.Przed rozbiórką możesz sprawdzić manualnie łapiąc samą tę dzwigienkę ręką i poruszać w osi w której ma się poruszać czy swobodnie się obraca czy z oporem. Jeśli swobodnie to Bocian wyczaił problem,jesli z oporem to mozliwe że ja miałem rację
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  4. #4
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Na 99% rację ma tomaszmagiera. To bardzo częsta usterka w 147. W czasie ostatnich dwóch lat, dwukrotnie byłem na usunięciu tej usterki w pablogarage. Pierwsza naprawa pomogła tylko na kilka miesięcy. Drugi raz byłem z tą usterką u Pabla w lipcu. Zastosował jakiś nowy sposób naprawy. Rozwiercił jakieś tuleje, które się zacierały. Póki co o nawrocie choroby nic nie słychać.
    Najlepiej gdyby sam Pablo napisał coś na ten temat. Sposób dostania się do ustrojstwa opisał tomaszmagiera.

    Nie polecam próby naprawy w ASO, bo zapewne zaproponują wymianę całego ustrojstwa za ładnych parę stówek..

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Wielkie dzięki chłopaki! jutro sobie podjadę do znajomego mechanika i pogadam z nim. On zaglądał do samochodu i powiedział mi o tej kasecie ale skoro mówicie że jest to problem z zacieraniem się tego pierdolnika to jutro obadam sprawę i dam znać czy pomogło

    A jeszcze takie pytanie, jaki luz może mieć maksymalnie lewarek na biegu podczas jazdy? bo mi tak lata z 4-5cm na boki!
    Ostatnio edytowane przez Rafcio ; 19-10-2010 o 21:05

  6. #6
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ja mam trochę inny problem z lewarkiem, ma on delikatne luzy, zarówno przy wrzuconym biegu jak i na luzie. Tak samo jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=xsb6XBoiI6s
    Spotkał się już ktoś z takim problemem i zna jego rozwiązanie?
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  7. #7
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    W temacie luzu w lewarku, to nie mam już takiego doświadczenia, ale czytałem gdzieś kiedyś, że za to są odpowiedzialne jakieś sprężyny, które się wyrabiają, czy wypadają. Nie pamiętam niestety. Może ktoś mądrzejszy się wypowie, albo poszukajcie gdzieś po necie.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Tutaj jest opisane jak to zrobić, trzeba się zalogować http://forum147.com/viewtopic.php?t=443

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar slavik10
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    audi a6 2,5 tdi sprzedam no alfa no fun
    Postów
    149

    Domyślnie

    Kolego miałem dokładnie takie same problemy jak Ty powodem jest kaseta wczoraj z kolega Rafałem naprawilismy usterke kup sobie kasete( ja kupilem zestaw naprawczy do fiata seicento za 35 zl to to samo co do alfy ) na forum jest opisany sposób wymiany przez wymontowanie katalizatora osłony itd ale to trudniejszy sposób my zrobilismy to od góry sciagajac panel i mieszak jest troche kombinowania by odkrecic i przykrecic 3 sruby bo nie bardzo jest tam miejsce ale kawelek nitki załatwiło sprawe jutro postaram sie opisac cala naprawe z fotkami jesli masz jakies pytania pisz na prywatnego

    ---------- Post dodany o godzinie 22:14 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:12 ----------

    kasete kupisz w kazdym sklepie fiata czy alfy nie koniecznie autoryzowanym

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159 SW 2.4JTDm
    Postów
    1

    Domyślnie Pomocy :)

    Cytat Napisał slavik10 Zobacz post
    Kolego miałem dokładnie takie same problemy jak Ty powodem jest kaseta wczoraj z kolega Rafałem naprawilismy usterke kup sobie kasete( ja kupilem zestaw naprawczy do fiata seicento za 35 zl to to samo co do alfy ) na forum jest opisany sposób wymiany przez wymontowanie katalizatora osłony itd ale to trudniejszy sposób my zrobilismy to od góry sciagajac panel i mieszak jest troche kombinowania by odkrecic i przykrecic 3 sruby bo nie bardzo jest tam miejsce ale kawelek nitki załatwiło sprawe jutro postaram sie opisac cala naprawe z fotkami jesli masz jakies pytania pisz na prywatnego

    ---------- Post dodany o godzinie 22:14 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:12 ----------

    kasete kupisz w kazdym sklepie fiata czy alfy nie koniecznie autoryzowanym
    Witam. Posiadam dokładnie taki sam problem. I z niecierpliwością czekam na instruktaż. Dzięki

Podobne wątki

  1. Lewarek nie wraca na pozycję luz
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 18:55
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:39
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 13:27
  4. Lewarek biegów nie wraca na środek
    Utworzone przez fabick w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 17:21
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory