Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Temat: Zamarznięty ręczny

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Lepiej nie zaciągać ręcznego na zimę, bo później takie efekty są.. Spróbuj suszyć suszarką bo pewnie linka w pancerzyku zamarzła

  2. #12
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Problem połowicznie rozwiazany,reczny puscił chociaz jest jeszcze mały luz na dzwigni,juto pojade do pracy i spróbuje troche podgrzac farelką tylko jak mozecie to dajcie mi znac na które miejsce mniej wiecej mam "dmuchac" farelką???

    ---------- Post dodany o godzinie 19:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:44 ----------

    Mam mały problem z recznym,zaciagnąłem i nie odpuscił do konca,nie trzyma ale jest pewien mały luz na dzwigni,chce pojechac jutro do tyrki i podgrzac farelka tylko dajcie mi znac w które miejsce mniej wiecej mam "dmuchac" ???

    ---------- Post dodany o godzinie 19:47 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:46 ----------

    Sorki ale przez przypadek wysłałem 2 razy tego samego posta..sorki raz jeszcze.

    ---------- Post dodany o godzinie 19:49 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:47 ----------

    Sierota ze mnie ale pytanko aktualne i juz nic wiecej nie pisze

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    he mam podobnie ale jakos sie tym nie przejmuje z czasem pewnie luz sam zejdzie
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar czarek145
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Środa Wlkp.
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    209

    Domyślnie

    [/COLOR]Mam mały problem z recznym,zaciagnąłem i nie odpuscił do konca,nie trzyma ale jest pewien mały luz na dzwigni,chce pojechac jutro do tyrki i podgrzac farelka tylko dajcie mi znac w które miejsce mniej wiecej mam "dmuchac" ???[COLOR="Silver"]

    Schyl się z z tyłu pod auto - w okolice koła. Zobacz gdzie idzie linka ręcznego, wtedy będziesz wiedział gdzie jest dźwigienka która zamarzła. Weź delikatny młotek i postaraj się ją rozruszać.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie polecam nikomu jazdy na nawet lekko zaciętym zacisku hamulca bo po pierwsze może Was łatwo obrócić na śliskim a po drugie zanim to się odblokuje to można spalić tarczę, klocki i przegrzać łożysko koła a wtedy to już koszty są niewspółmierne do np wymiany linek na nowe.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Właśnie mam ten problem....uszkodzone łożysko...odkąd kupiłem auto nie miałem ręcznego na lewym kole, zacisk lekko chwycony, na rondzie nie obciążone koło ślizgało, po zaciągnięciu brak hamulca w lewym kole. Ale już kupiłem linki (78zł) z allegro od gościa z Pszczyny o nicku "dobryrocznik74" http://allegro.pl/show_item.php?item=1337152667

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Nie polecam nikomu jazdy na nawet lekko zaciętym zacisku hamulca bo po pierwsze może Was łatwo obrócić na śliskim a po drugie zanim to się odblokuje to można spalić tarczę, klocki i przegrzać łożysko koła a wtedy to już koszty są niewspółmierne do np wymiany linek na nowe.
    dokładnie, nie ma co narażać się na większe koszty i uszkodzenia. Mi w tamtym roku na początku grudnia, jak auto stało tydzień na mrozie, a kumpel zaciągnął ręczny (sic!) właśnie zamarzło wszystko. Nic nie chciało popuścić, nawet jak musiałem przejechać ok 5-6 km do centrum. Na szczęście nic się nie uszkodziło a pomógł dopiero dwudniowy postój samochodu w garażu u mrutyny
    Today we are living our future memories..

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    Hi ja nie zdąrzyłem zaciągnąć ( samochód stał na biegu ) a juz zamarzł i jest w spoczynku pp do wiosny

  9. #19
    Seba666
    Gość

    Domyślnie

    Widze ze nie tylko ja jestem zapominalski :-))
    Tyle kazdy o tym mowi i w sumie sie to wie ze nie powinno sie recznego zaciagac.
    Mi stalo sie to samo.Reczny zaciagam zawsze odrchowo.Wracajac 2 dni temu w nocy z pracy zaczalem zastanawiac sie czemu mam taki zmulony silnik na poczatku i czemu mi tak rzuca tylem??Nie przejalem sie tym.Rano zaczalem przegladac forum:wnioski przeplywomierz i egr do czyszczenia(wymiany)Wsiadam do samochodu a tu reczny zamarzniety.Polewalem z tego caly dzien.Reczny poscil na szczescie :-))

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    A ja już zakupiłem linki linexa. Może jutro wymienie. Na szczęście mój ręczny zamarzł (a w zasadzie linki) gdy nie był zaciągnięty Ale fakt faktem czasem zimą może się ręczny przydać ]:->

Podobne wątki

  1. ABS i ręczny
    Utworzone przez Gibsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 14:54
  2. Zamarznięty zamek wlewu paliwa..
    Utworzone przez KamilP w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 22:20
  3. zamarznięty nawiew
    Utworzone przez Atryk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 21:14
  4. Hamulec Ręczny..
    Utworzone przez kamikaze1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 21:33
  5. (156) ręczny
    Utworzone przez cezkrk w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 16:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory