Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Temat: Zamarznięty ręczny

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Oj Może najlepsze że z automatu mi łapało lewe koło i kontrowałem jeszcze prawe manualnie bo było sprawne i dało się szaleć ale okazało się też że cały rok jeździłem bez ręcznego na lewym kole, co stwierdzono na przeglądzie dopiero...

  2. #22
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Posłuchałem kolegów piszacych o narażaniu sie na ewentualne koszty jezeli spale tarcze i pojechałem dzis do mechanika..okazało sie ze reczny lekko trzyma,odblokowanie kosztowało mnie 60 zł ale mam nareszcie spokój psychiczny I PAMIĘTAJCIE WSZYSCY-NIE ZACIĄGAMY RĘCZNEGO!!!Pozdrawiam.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo147 Zobacz post
    I PAMIĘTAJCIE WSZYSCY-NIE ZACIĄGAMY RĘCZNEGO!!!
    Albo zmieńcie te linki kosztujące prawie tyle co usługa odblokowania zamarzniętych starych...

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Zamarzły Ci linki końcowe w pancerzu i tak już będzie się działo. Najlepszym wyjściem jest wymiana linek na obie strony. Koszt to około 70-100 za komplet. Można to zrobić samemu w 15-20 minut jeśli się ma podniesione auto lub kanał. Ja kupowałem z polskiej firmy Linex do 3 moich AR i e jednej z nich działały przez 3 lata bez żadnych problemów (inne 2 mam dopiero rok). Tutaj masz takie linki na allegro przy czym nie wiem z jakiej firmy http://allegro.pl/nowe-linka-hamulca...302958534.html

    Tutaj natomiast strona Linex'u z tymi, które potrzebujesz http://www.linex.com.pl/pl/index.php...147&Code=&Oem=
    Pamiętasz może które kupowałeś do 146?
    Sprawdzam w ich katalogu do 146 z tarczami i prawa linka zgadza się z numerem fabrycznym z epera, a lewa coś niebardzo. Kupiłbym tego linexa bo też mi ręczny przymarza, ale nie wiem które linki wybrać.
    Ostatnio edytowane przez piter ; 03-12-2010 o 01:17

  5. #25
    huragan
    Gość

    Domyślnie

    W tym roku wymienialem w ASO i teraz zaciagam pzry -15 i linki dzialaja tak jak w lecie

  6. #26
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    U mnie sytuacja podobna lecz na moje szczęście dzisiaj popuściło bo i temperatura wzrasta także ja ręcznego w tę zimę używać nie będę,
    bynajmniej na krótsze trasy bo po przejechaniu trasy Bełchatów- Łódz ręczny sfolgował i poddał się normalnej pracy ale to chyba na chwile żeby mi oczy zamydlić że niby jest ok
    Wymiana linek mnie czeka i to bez wymówek

    pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Ja z ręcznym też nie miałem problemu nawet w sobotnią noc gdzie w nocy temp. spadła do -22

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter Zobacz post
    Pamiętasz może które kupowałeś do 146?
    Sprawdzam w ich katalogu do 146 z tarczami i prawa linka zgadza się z numerem fabrycznym z epera, a lewa coś niebardzo. Kupiłbym tego linexa bo też mi ręczny przymarza, ale nie wiem które linki wybrać.
    Może niech Ci w jakimś sklepie sprowadzą i będziesz mógł wymienić w razie potrzeby. Ja kupowałem do mojej właśnie w ten sposób ale miałem stare zdjęte i zmierzoną długość linki. Gdzieś na forum już podawałem numer linek ale nie wiem czy nie na PW. Poszukaj może coś znajdziesz bo ja już opakowań z nich nie mam.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar nowak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DLB
    Auto
    147 1.6TS 120hp 2002
    Postów
    203

    Domyślnie

    Linki Linexa założone, i ręczny jak nowy

  10. #30
    snake
    Gość

    Domyślnie

    Czyli rozumiem że zamarznięty ręczny w Aflach to norma? Dzisiaj złapałem zonk rano (może w nocy z -5 było) i do pracy jechałem MZK. Nie mówcie że się nie zostawia auta na ręcznym bo wszystkie auta do tej pory zostawiałem i nie było z tym problemów. Jakiś pomysł jak odblokować ręczny, bo mrozik trzyma wciąż? Sąsiedzi pewnie mają niezły ubaw...kupił alfę i drugiego dnia już została pod domem

Podobne wątki

  1. ABS i ręczny
    Utworzone przez Gibsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 14:54
  2. Zamarznięty zamek wlewu paliwa..
    Utworzone przez KamilP w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 22:20
  3. zamarznięty nawiew
    Utworzone przez Atryk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 21:14
  4. Hamulec Ręczny..
    Utworzone przez kamikaze1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 21:33
  5. (156) ręczny
    Utworzone przez cezkrk w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 16:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory