Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: 147 1.9 JTD 115KM 2002 - szarpie przy ruszaniu

  1. #1
    Tybek
    Gość

    Domyślnie 147 1.9 JTD 115KM 2002 - szarpie przy ruszaniu

    Witam Forumowiczów,

    nadzeszła wiosna, a z nią czas ogarnięcia mojego samochodu.
    Problem pojawił sie jakiś czas temu, mianowicie podczas wolnego puszczania sprzęgła samochodem zaczyna dosyć mocno szarpać, do tej pory ruszał płynnie. Sprawa jest o tyle dziwna, że miewa dni kiedy tego nie ma, a czasami ciężko ruszyć spod świateł. Przebieg tego samochodu to 220k km. Co sie popsuło?

    - dwumas?
    - sprzegło? - pedał łapie i chodzi ok, nie ślizga sie wiec może jednak nie?
    - cos innego?

    Jestem z Warszawy i chciałbym oddać ten samochód do sprawdzenia, jednak moj budżet jest ograniczony i na ASO mnie nie stać. Możecie polecić jakieś sprawdzone i w miarę tanie miejsce gdzie zdjagnozują problem? Dodatkowo myśle, że wartoby podlączyć ją do kompa i zobaczyć jak to tam wygląda, rownież prosiłbym o podpowiedź gdzie to można zrobić.

    Z góry dzięki za pomoc!
    Pozdrawiam
    Tybek

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    Polecam www.pablogarage.pl sam już tam kilka lat śmigam. Odnośnie podłączenia pod komp to zapraszam na cykliczne spotkania w Warszawie teraz mamy temat mało motoryzacyjny http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.php?t=32302 ale za kolejne dwa tygodnie będzie pewnie ktoś z komputerem jak dasz znać na PW przed zlotem to ja wezmę swój. Oczywiście pablo tez ma komputer do diagnostyki
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  3. #3
    Tybek
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    tak ten adres znalazlem juz w kilku postach na forum, ale niestety przez nastepne 2 tygodnie maja zamkniete z powodu remontu..., a chcialbym jednak to zalatwic w miare szybko.

    Co do kompa to nie jest az takie pilne wiec moze poczekac.

    Dzieki za info!

    Pozdrawiam
    Tybek

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Witam kolegę

    Jak dowiesz się co jest przyczyną tego szarpania przy wolnym puszczaniu sprzęgła to bardzo proszę napisz tu o tym. Mam identyczny problem w swojej. Niestety uzyskałem sprzeczne informację i obecnie jestem w zawieszeniu trochę zgłupiałem. Jeden z mechaników wskazał dwumas (ponad 1000zł więc nie takie halo). Tak się składa, że nie dawno robiłem sprzęgło wymiana tarczy oraz docisku i mój sprawdzony człowiek sądzę, że by mi przy okazji zasugerował również wymianę tego komponentu. Zupełnie inna osoba wskazuję poduszkę silnika jako najbardziej prawdopodobną przyczynę. Dwumas wykluczył twierdząc, że drgania byłyby większe oraz po wrzuceniu na obroty nie ustąpiłyby. Sugerował ewentualnie jakiś brak luzów w lince sprzęgła kwestia regulacji. Szczerzę powiedziawszy nie mam wiarygodnych informacji a nie zaryzykuję kupna dwumasa w ciemno. Jakbyś już zdiagnozował przyczynę szarpania u siebie proszę podziel się informacją, być może pozwoli mi to również rozwiązać problem.

    Pozdrawiam

  5. #5
    matrix156
    Gość

    Domyślnie

    U mnie winny był docisk a dokładnie pęknięty.
    po wymianie nic nie szarpie

  6. #6
    Tybek
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    jak tylko zdiagnozuje problem to na 100% napisze. Caly czas licze na to, że ktos poleci jakiegos innego sprawdzonego mechanika poza pablogarage....

    Dzieki!
    Pozdrawiam
    Tybek

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrix156 Zobacz post
    U mnie winny był docisk a dokładnie pęknięty.
    po wymianie nic nie szarpie
    U mnie identyczny problem, i mechanik również postawił diagnozę (mam nadzieje ze trafna) docisk, więc aktualnie wymienia się komplet sprzęgła. Jesli to bedzie docisk, napisze o tym w tym temacie
    Alfa ma 150tys przebiegu, zakładając że dwumas jest w dobrym stanie, wytrzyma on jeszcze troche?
    Ostatnio edytowane przez xCinek ; 29-03-2011 o 22:02

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lucky
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Frampol
    Auto
    147 1.9JTD 2002r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Dwie możliwości na te objawy.
    1. Do wymiany koło dwumasowe
    2. Uszkodzone poduszki pod silnikiem lub skrzynią.
    Radzę zacząć szukać problemu od punktu 2. Miałem kiedyś naderwaną poduszkę pod skrzynią, luz na 2 cm i telepało niemiłosiernie. Po wymianie trochę się ustabilizowało oraz jeszcze miałem do wymiany koło dwumasowe.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Może w tym temacie się wam przyda moje doświadczenie. Co prawda nie w Alfie ale w poprzednim moim pojeździe miałem efekt szarpania przy ruszaniu głównie z pierwszego biegu. Czasem ruszał prawie płynnie,m a czasami go dość znacznie szarpało. Wymieniłem całe sprzęgło. Pomogło na jeden dzień. Wymieniłem wszystkie poduchy pod silnikiem i skrzynią. Pomogło... na jeden dzień. Gdy postanowiłem się z tym pogodzić z nadzieją, że może minie, to wpadło mi jeszcze do głowy, że może układ hydrauliczny sprzęgła. Kupiłem zestaw naprawczy. Coś około 15 zł. Rozebrałem i nie zauważyłem aby coś tam złego się działo. Owszem było lekkie zabrudzenie ale nie wydawało się, że to jest powodem. Złożyłem i przez kolejne kilka lat nic nie szarpało. Brud do siłownika dostał się przez nieszczelność gumowej osłony. Osiadł na ściankach i lekko przycierał.
    Więc jeśli samochód ma już swoje tysiaki przejechanie, to warto zacząć od najtańszej opcji zanim zabrnie się w koszty.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Rozmawiałem dzisiaj ze swoim dobrym mechanikiem, w tym temacie i on wykluczył koło dwumasowe. W czasie wymiany tarczy i docisku sprzęgła obejrzał koło i stwierdził, że działa poprawnie. Rację, może mieć szanowny przedmówca sugerując brud siłownika. Ja u siebie przyjrzę się obecnie poduszce pod skrzynią jak zasugerował Lucky. Tym komponentem jeszcze się nie interesowałem być może to on. Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że każda sprawa jest indywidualna i zbyt pochopnie sugeruję się wymianę dwumasa.


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 11:22
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 15:18
  3. Szarpie przy ruszaniu :((
    Utworzone przez Maciuś w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 08:45
  4. Sportronic szarpie przy ruszaniu
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 17:53
  5. szarpie przy ruszaniu
    Utworzone przez przemekj23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2009, 16:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory