Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Stuki na zimnym silniku po wymianie pompy wspomagania.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie Stuki na zimnym silniku po wymianie pompy wspomagania.

    Witam

    Wczoraj odebrałem auto z warsztatu, gdzie wymieniali mi pompę wspomagania.. Wyjeżdżając silnik był ciepły i wszystko chodziło jak wcześniej, ale dzis rano gdy odpaliłem silnik było słychac wyraźne, wrecz głosne stukanie z okolic urządzeń pomocniczych, paska. Po przjechaniu 500 m ucichło i wszystko wraca do normy. Stukanie słychac tylko na zimnym silniku po nocy. Silnik 1,9 jtd 115 km. Ma ktos jakies pomysly ?? cos nie dokrecone lub zle zamontowane ?

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe że to akurat się dzieje po wymianie pompy wspomagania.....
    Wcześniej chodziło dobrze?? w sensie na starej pompie?? Co było powodem wymiany pompy??
    Być może napinacz stuka? Może też być koło pasowe...
    Powinieneś spojrzeć na pasek wielorowkowy jak odpalisz zimne auto. Zobaczysz wtedy co tak wali, bo przypuszczam że mogli spartolić coś w warsztacie.
    Zależy też gdzie wymiana była robiona, jest wiele niewiadomych.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    Przed wymianą nic nie stukało.. Pompę wymieniłem, bo lało olejem. Wszystko było robione w ASO w alfie i pojadę oczywiście z tym do nich tylko, że chciałbym dowiedziec sie przed wizytą co moze byc tego przyczyną.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Sprawdz poziom plynu wspomagania. Jesli wymieniali Ci pompe to napewno w ukladzie jest sporo powietrza. Przez to plyn sie pieni (powstaja pecherzyki powietrza) i powstaje efekt kawitacji (ktory objawia sie charakterystycznymi metalicznymi stuknieciami). Zjawisko to jest bardzo szkodliwe dla hydrauliki. Uklad wspomagania sam sie odpowietrza, ale czym mniej powietrza w ukladzie tym poziom plynu nizszy. Dodatkowo plyn (uklad) jak sie nagrzeje ma wyzszy poziom, dlatego poziom plynu sprawdza sie na cieplym silniku. Moze teraz dochodzic do powtornego zapowietrzania sie ukladu spowodowanego przez zbyt niski poziom.
    Tak wiec skontroluj poziom oleju (i jeszcze sprawdzaj go przez tydzien). Powinny te trzaski ustapic.

    ---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:20 ----------

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    Zobaczysz wtedy co tak wali, bo przypuszczam że mogli spartolić coś w warsztacie.
    Dla mnie mistrzowska porada. Nie wiem, to nie odpowiadam... proste.
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartstep Zobacz post


    Dla mnie mistrzowska porada. Nie wiem, to nie odpowiadam... proste.
    Kolejny mądry... Ja tylko koledze doradzam co może zrobić i jak sprawdzić co się dzieje w takim wypadku.
    Jak Ci coś nie pasuje kolego w moich wypowiedziach to napisz mi na priva albo nie wypowiadaj się wcale.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    @wojtekml
    Oczywiscie nie chce sie z Toba klocic No stress. Pozdrawiam.

    @Jin147
    Daj znac, czy moja diagnoza byla trafna. Jesli nie to bedziemy glowkowac dalej. Pozdro
    alfa-klub.prv.pl * Podpiecie do komputera, diagnostyka, kasowanie bledow. Kontakt GG 3127266 * alfa-klub.prv.pl

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    Spokojnie spokojnie ; D

    Wiec tak jeżeli chodzi o stan płynu to od kąd odebrałem belle jest w tym samym miejscu, czyli równo na max. Płyn sie nie pieni i jest czerwony, razem z pompą wymieniłem wszystkie węże od wspomagania. Byłem na warsztacie w momencie pierwszego odpalenia i po chwili olej znikł ze zbiorniczka i mechanik dolał. Myślę, że to nie od pompy, ale nie wykluczam całkowicie. Wrzucam filmik nagrany chwile po odpaleniu z rana: http://www.youtube.com/watch?v=T-z6Pa_D42M

    Pozdrawiam

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie ponownie.
    Kiedyś miałem podobny problem jak sobie przypominam. U mnie dźwięki te dochodziły prawdopodobnie od sprężarki klimatyzacji, jednak po rozebraniu wszystkiego i oglądnięciu od strony kanału nagle dźwięk ucichł. Do dzisiaj nie wiem co to było. Metaliczny dźwięk wydobywał się od strony sprężarki, koła pasowego.
    Tutaj masz mój temat, dźwięki są praktycznie takie same, ale zawsze mogę się mylić.


    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...m_postoju.html

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    Noo dźwięk identyczny.. i co do dziś cisza ? : D

  10. #10
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jin147 Zobacz post
    Noo dźwięk identyczny.. i co do dziś cisza ? : D
    Tak dokładnie, do dzisiaj cisza
    Do dzisiaj też nie wiem co to mogło być. Klimatyzacja działa poprawnie do teraz więc problem... znikł.

Podobne wątki

  1. Stuki i klepanie na zimnym silniku!
    Utworzone przez darfej1981 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 17:31
  2. Stuki na zimnym silniku. 2.0 v6
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 10:45
  3. Stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:36
  4. stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez kowall85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 21:09
  5. [145] Stuki przy zimnym silniku
    Utworzone przez pavvel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory