Kluczyk, pilot, scyzoryk 147

Z

zywczyk82

Guest
Witam,

Mam dwa kluczyki piloty do ar 147 (jeden oryginalny, drugi zakupiony na allegro). Powodem zakupu drugiego kluczyka był brak kieszeni na baterię w kluczyku oryginalnym.
Niestety po włożeniu kieszeni z nową baterią okazało się, że nie działają dwa mikrostyki (otwieranie drzwi oraz bagażnika). Zamykanie samochodu działa.
W kluczyku z allegro, kontrolka pilota zapala się na wszystkich mikrostykach, jednak nie współpracuje on z samochodem.
Pytania moje są następujące:
1) Czy można w jakikolwiek sposób przeprogramować płytkę sterującą pod konkretny model samochodu?
2) Czy dzieje się to na zasadzie przeprogramowania eprom-u?
3) Czy można to zrobić u jakiegoś elektronika, czy pozostaje ASO?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
- czegoś nie rozumiem, a jak wygląda sprawa z grotem tego zakupionego kluczyka.
- chyba że zakupiony kluczyk miał byc dawcą potrzebnych elementów.
- kluczyk zakupiony na alegro musi być doprogramowany do twego samochodu.
- lub z zakupionego kluczyka robisz swój "nowy" kluczyk.
- czyli wyciągasz grot ( opis zamieściłem w swoim poście , na tej stronie ),wyciągasz transponder i to wszystko przekładzasz do kluczyka zakupionego na alegro.
- immo będzie działać, auto się uruchomi i drzwi otworzysz kluczykiem.
- po takiej przekładce pozostaje tylko doprogramować pilota.
- takie programowanie robi program FES, AlfaOBD w pełnej , płatnej wersji.
 
Opcja "szukaj" się kłania :) Tutaj masz w zasadzie wszystko w temacie

Chyba będę musiał jakieś bardziej logiczne zapytania wpisywać w wyszukiwarce;)
Dzięki za podesłany temat.

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:28 ----------

- czegoś nie rozumiem, a jak wygląda sprawa z grotem tego zakupionego kluczyka.
- chyba że zakupiony kluczyk miał byc dawcą potrzebnych elementów.
- kluczyk zakupiony na alegro musi być doprogramowany do twego samochodu.
- lub z zakupionego kluczyka robisz swój "nowy" kluczyk.
- czyli wyciągasz grot ( opis zamieściłem w swoim poście , na tej stronie ),wyciągasz transponder i to wszystko przekładzasz do kluczyka zakupionego na alegro.
- immo będzie działać, auto się uruchomi i drzwi otworzysz kluczykiem.
- po takiej przekładce pozostaje tylko doprogramować pilota.
- takie programowanie robi program FES, AlfaOBD w pełnej , płatnej wersji.

Dzięki bubu321 za zainteresowanie tematem.

- grot kluczyka ani pastylka z immo mi nie potrzebne. Potrzebna mi była jedynie kieszeń na baterię (kluczyk z allegro jako dawca). Jak tylko wymontowałem kieszeń na baterię z kluczyka z allegro, włożyłem do niej nową baterię i całość zamontowałem w oryginalnym kluczyku, okazało się, że nie działają dwa z trzech mikristyków (otwieranie drzwi i klapy bagażnika). W związku z tym pomyślałem, że da się zaprogramować samą płytkę drukowaną (z tego pilota z allegro) do mojego samochodu (bo tam kontrolka z płytki drukowanej wskazuje, że wszystkie styki działają).
Twoja odpowiedź sugeruje, że się da pełną wersją Alfa OBD lub FES zaprogramować klucz. Obecnie posiadam FES w wersji 2.5 z witaminą. Czy tą wersją dam radę to zrobić?
Jeśli nie, to w związku z tym będę musiał poszukać osoby z "pełną" wersją programu w okolicy śląska.
 
- tylko osoba z pełną wersją oprogramowania.
- ja bym jednak na twoim miejscu wszystko przełożył do tego nowego scyzoryka.
- poczytaj, zobacz jakie to łatwe.
 
Amortyzatory
Powrót
Góra