Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kombinacja głośników.

  1. #1
    FreeFire
    Gość

    Domyślnie Kombinacja głośników.

    Witam.
    Chciałbym zmienić w alfie głośniki. Nie chce inwestować dużych pieniędzy. Unikam wstawiania jakiś chorych skrzyń do bagażnika i robić Bete z Alfy. Ale zależy mi na głębokim basie. Myślałem o tym http://allegro.pl/hertz-dcx-165-nowy...617520661.html z przodu. Pracuję w media m. i mamy coś takiego na ekspozycji i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Ale na tył w boczki chciałbym wstawić jakieś niskie tony. Może coś takiego http://allegro.pl/hertz-esk-165-3-dy...631329607.html . Nie znam się na tym i nie chciałbym pogorszyć jakości dźwięku taką kombinacją. Proszę o propozycje w rozsądnych cenach.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    To co opisałeś zagra na pewno lepiej niż seria, natomiast stosunkowo niewielkim kosztem proponowałbym wrzucić głośniki lepiej trzymające parametry thiele-smalla z stajni JBL czy Clariona...ale..o firmach można dyskutować długo. Zasadniczo nie kupuj watów na reklamówki a głośniki TZN rozglądaj się za głośnikami , które przy maksymalnej skuteczności (pamiętaj, że mierzy się ją zazwyczaj metr od przetwornika i dla sygnału 1kHz) trzymają jak najszersze pasmo. Głośnik o mocy teoretycznie 120W i skuteczności 89 dB zagra wielokrotnie ciszej niż 60tka przy skuteczności 92dB. Głośniki wysokoskuteczne łatwiej napędzać nawet słabowitym wzmacniaczem seryjnym radia, który RMSu utrzymuje pewnie około 19W (Cd ma w Teorii 50W/Ch) Unikaj kopułek piezoelektrycznych - mowa o wysokotonowcach


    Pozdrawiam
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Jeżeli nie będziesz wrzucał wzmacniacza to proponuje Tobie zastanowić się na Helixami Dark Blue. Bardzo przyjemnie grają. Pomyśl też o wymianie seryjnego radia, tą zmianę najbardziej odczujesz(usłyszysz)

    Pozdro.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja bym zmieniał tylko przód, ale wtedy na coś porządnego. Ze względu na dość małą głębokość ciężko znaleźć coś fajnego. Mnie zamontowali DLS RS6A i gra to całkiem zgrabnie, ale głośniki nie są tanie...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukasz166
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTS
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ja powiem szczerze, że ostatnio u kumpla słuchałem fabrycznego radia z fabrycznymi głośnikami (Peugeot 206) ale do tego dołożony wzmacniacz i skrzynia Alpine. Wrażenia? Dźwięk bardzo dobry. Nic nie charczało, basik schodził nisko, przednie głośniki zajęły się średnica I w ten sam kierunek myślę iść.

  6. #6
    FreeFire
    Gość

    Domyślnie

    Wzmacniacze i skrzynie odpadają. Mam całkiem dobre radyjko pioneera 4x50, a seryjnego nawet nie widziałem w swojej alfie. Jaka jest maksymalna głębokość z przodu, a jaka z tyłu w alfach 3D? Najpierw wymienię przód na HERTZ DCX 165 i jak mi się nie spodoba to oddam je do sklepu albo wymienię. W końcu mam do tego prawo w ciągu 14 dni Jeszcze prosiłbym o radę. Jeżeli zamontuję z tyłu niskie tony to montować tam tweetery?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Hertz są mega fajnymi głośnikami pod warunkiem, że graja pod wzmacniaczem, bez niego potenciału tych głośników nie usłyszysz, dlatego proponaowałem Ci Helixy, które grają bardzo przyzwoicie bez wzmacniacza. Poza tym pomyśl o wygłuszeniu matami(proponuje STP). Jak sam zrobisz to koszta niskie a efekt super.

  8. #8
    FreeFire
    Gość

    Domyślnie

    Kombinacja skończona Na tył dałem HERTZ DSK 165. Tweeter z tych głośników prezentuje się fenomenalnie
    Na przodzie mam HERTZ DCX 165 + podłączony seryjny tweeter ale chyba go odłączę.
    Bardzo fajnie to gra na radiu 4x50 ale w najbliższym czasie spróbuję podłączyć wzmacniacz i zobaczę czy różnica będzie duża.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar BAKU147
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Only WAWA
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0TS
    Postów
    133

    Domyślnie

    Witam,

    Te Hertze co je do tyłu dałeś weszły bez dystansów?
    dzieki za odp.

    pzdr

Podobne wątki

  1. Maskownice głośników z AR 166 do 156
    Utworzone przez Szałek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 22:17
  2. osłony głośników z 159 do 156?
    Utworzone przez liked w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 11:09
  3. podłączenie głośników
    Utworzone przez soniak89 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 17:09
  4. [166] osłony głośników
    Utworzone przez blandor w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 19:33
  5. wymiary głośników
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory