Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: demontaż connect nav+

  1. #1
    elbarto
    Gość

    Domyślnie demontaż connect nav+

    witam,
    usilowalem wczoraj wyciągnąć connect nav+ z 147 siostry w celu przeczyszczenia lasera.

    i padłem.

    mam 4 pręty zrobione przez siebie, które doskonale sprawdzały się do wyciągnięcia radia fordowskiego.
    dodatkowo zrobiłem dwa nieco twardsze.

    niemają one "zęba" na końcu, i może to być problemem, ale czy napewno?

    czym wyciągacie connecta, i jakie macie z tym doświadczenia?
    szarpałem się z tym wczoraj i niestety nic to niedało.
    odkręciłem schowek, ręką czuję, że ząb blokujący w prawym górnm rogu radia po wsunięciu prenta się wsuwa,
    ale pociągnąć niemam jak bo mi się pręty wysuwają, pchając ręką z tyłu radia [na ile to możliwe oczywiscie], też wiele nie wskurałem.

    opiszcie patenty, ewentualnie jakie klucze - wyjmaki do radia kupić, co by ruszyć connecta z deski?

    prz okazji - kto wyciągał ten pewnie wie. jak w alfie zrobione są anteny gps/gsm/? w lybrze, jest to zazwyczaj albo jedna antena, albo wbudowana w szybę.
    ponieważ bez map, żadne dane gps się nie pojawiają po przełączeniu w tryb navi,
    przypusczam, że antena jak to bywa coś nawala. pytanie, gdzie znajduje się takowa?
    macie jakieś doświadczenia?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    Cytat Napisał elbarto Zobacz post
    witam,
    usilowalem wczoraj wyciągnąć connect nav+ z 147 siostry w celu przeczyszczenia lasera.

    i padłem.

    mam 4 pręty zrobione przez siebie, które doskonale sprawdzały się do wyciągnięcia radia fordowskiego.
    dodatkowo zrobiłem dwa nieco twardsze.

    niemają one "zęba" na końcu, i może to być problemem, ale czy napewno?

    czym wyciągacie connecta, i jakie macie z tym doświadczenia?
    szarpałem się z tym wczoraj i niestety nic to niedało.
    odkręciłem schowek, ręką czuję, że ząb blokujący w prawym górnm rogu radia po wsunięciu prenta się wsuwa,
    ale pociągnąć niemam jak bo mi się pręty wysuwają, pchając ręką z tyłu radia [na ile to możliwe oczywiscie], też wiele nie wskurałem.

    opiszcie patenty, ewentualnie jakie klucze - wyjmaki do radia kupić, co by ruszyć connecta z deski?
    też się kiedyś męczyłem z tym i za nic nie chciało wyjść. więc nie poradzę ...
    jest kilka metod opisanych na forum : na dwa pręty, nity, wkłady od długopisam; przez schowek pasażera...



    Cytat Napisał elbarto Zobacz post

    prz okazji - kto wyciągał ten pewnie wie. jak w alfie zrobione są anteny gps/gsm/? w lybrze, jest to zazwyczaj albo jedna antena, albo wbudowana w szybę.
    ponieważ bez map, żadne dane gps się nie pojawiają po przełączeniu w tryb navi,
    przypusczam, że antena jak to bywa coś nawala. pytanie, gdzie znajduje się takowa?
    macie jakieś doświadczenia?
    w alfie jest podobnie. jedna antena dla GPS/GSM/FM + mikrofon przy lusterku wstecznym dla GSM.
    nawet jeżeli nie masz map, system powinien pokazać Ci aktualną pozycję geograficzą plus ilość złapanych satelit.
    być może masz uszkodzoną antenę, połaczenie Navi z anteną.

    pozdrawiam,
    Adam

  3. #3
    elbarto
    Gość

    Domyślnie

    zobaczymy,
    może kupie wimaki i przerobie je jakoś.

    co do anteny - to przypuszczam ze sama antena jest w kiepskiej formie.
    widać, że ktoś ją masakrował, i to może być powodem.
    czy wiesz adam, czy taka antena - gsm/fm/gps, w alfie to zwykła antena, czy trzeba szukać takiego triplexa? idę zerknąć na allegro, może się uda.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    Cytat Napisał elbarto Zobacz post
    czy wiesz adam, czy taka antena - gsm/fm/gps, w alfie to zwykła antena, czy trzeba szukać takiego triplexa? idę zerknąć na allegro, może się uda.
    trzeba 3-zakresowej szukać

    http://motoallegro.pl/antena-fiat-tr...649480466.html



    pozdrawiam,
    Adam

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar master007
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD Distinictive 2001r
    Postów
    279

    Domyślnie

    co do samego wyjecia connect nav ja uzywalem wkretów bodajrze 4mm. Wsuwalem w dziurki i wyciagalem cala navi. Czas operacji ~ minuta
    Alfa 145 1.4 TS
    Alfa 146 1.4 TS
    Alfa 147 1.9 JTD http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...tinictive.html

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Ja wyjąłem nieco inną metodą, mniej serwisową Podważyłem z dwóch stron płaskimi wkrętakami (tylko ostrożnie, żeby sobie nie poniszczyć poszycia konsoli) i powoli po prostu wyjąłem. Nie było to specjalnie skomplikowane ani inwazyjne.
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  7. #7
    elbarto
    Gość

    Domyślnie

    sprawdzę wasze metody - ja wczoraj się na robiłem naprawdę, a radia wyciągałem już kilka razy...

    no sprawdzę. ale panowie, radio jest trzymane tylko za dwa zapięcia po lewym i prawym boku. u góry...?:")
    odginacie do zewnątrz?
    ech, co za ...

    zobaczymy. jescze mnie ta antena martwi, ale jak nie z alfy to z lybry coś wykombinuję

  8. #8
    elbarto
    Gość

    Domyślnie

    udalo sie.
    uzylem drutow do robienia swetrow - 3 mm najprawdopodobniej i odpowiednio podgietych koncowek.
    laser wyczyszczony,
    styki przeczyszczone,
    gps sie nie fiksuje.

    z tego co widzę od anteny w dachu odchodzą bodaj 4 kabelki.

    wynika z tego że sygnał gps do radia doprowadzany jest innym kablem niż sygnał fm.

    wiecie który to kabel odpowiada za GPS,? chciał bym kupić antenę gps i podpiąć, sprawdzić czy to ruszy.

    antena do jakiej podano tu link jest 3 zakresowa - fm, gps, dab. co z GSM?

    :-)

  9. #9
    mike
    Gość

    Domyślnie

    jak te koncówki podginałeś ? te co w otwory idą ? czy z drugiej strony żeby było jak pociągnąć , ja próbuję na gwożdziach i nic , nawet jak podważam po bokach ale może nie chce iść bo nie odchylam ich na zewnątrz ? jutro się pomęczę znowu

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Prostymi drutami też powinno pójść. Mi kiedyś gościu specjalista od audio wyjmował radio to używał zwykłych prostych popychaczy o przekroju ok. 2 mm tylko nimi ruszał w różnych kierunkach żeby nacisnąć głęboko w tych dziurkach na nawigacji w odpowiednich miejscach - robił to na wyczucie - znalazł odpowiedni punkt i pchnął popychaczami.

    Co do anteny - GSM / Navi - obojętne która wtyczka chyba. Ja jak wymieniałem to próbowałem w różnych konfiguracjach bo nie byłem pewien i działało tak samo. Używaną antenę jak dobrze poszukasz to kupisz na allegro, ewentualnie popytaj speców od "alfa wszystkie części".

Podobne wątki

  1. [159] Connect Nav + AUX
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 18:13
  2. connect nav+ sw
    Utworzone przez wodzart w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 23:36
  3. Connect nav+ i Gsm
    Utworzone przez cineks w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 20:05
  4. [159] Connect Nav
    Utworzone przez chmielu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory