Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Rolki paska klinowego 1.9 JTD 115 KM

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie Rolki paska klinowego 1.9 JTD 115 KM

    Witam.

    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002r, dzisiaj spod maski zaczęły dochodzić do mnie dziwne dźwięki gdzieś w okolicach kół napędzanych paskiem klinowym, wygląda to tak jakby któreś koło miało "bicie" bo dźwięk (wibracja) synchronizuje się z chwilowym minimalnym skrzywieniem ruchu paska klinowego na jednym z odcinków. Wibracja paska następuje na odcinku między dużym kołem położonym najbliżej zderzaka przedniego a najmniejszym położonym wewnątrz. Między pozostałymi kołami pasek owija się cały czas prosto.

    Samochód mam od miesiąca i dopiero się go uczę. Szukałem na necie jakiś instrukcji z opisem wszystkich kół pasowych ale nie udało mi się znaleźć - być może ktoś z was mógłby wskazać jakieś zasoby gdzie można by zapoznać się z funkcją każdego koła, budową, sposobem demontażu...

    Zamieściłem nawet filmik na którym widać i słychać to w okolicach 6 i 16 sekundy nagrania ... link do filmu - miłego oglądania i słuchania. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

    ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

    Pogrzebalem troche w necie i z tego widze to wiekszość ludzi tego typu objawy leczy wymiana napinacza paska wraz z paskiem oczywiście ...
    Dla chętnych jeszcze trochę multimediów Na tym filmie pasek zachowuje sie tak jakby zaraz mial spaść z rolki co potwierdzałoby teorie napinacza.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Jestem po wizycie u mechanika. Według niego do wymiany jest zatarte łożysko alternatora. Przez to, że było zatarte i jeździłem to podobno do wymiany jest również napinacz. Z robocizną wychodzi 440 zl Wszystko podobno bo jak to z mechaniką bywa do póki sam sobie nie zrobisz/sprawdzisz to niczego nie możesz być pewien .... często takie rzeczy Wam się zdarzają?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=iOg-HKhJasY - moja alfa. identyczny odgłos.

    ja wymieniłem koło pasowe, rolkę, napinacz i pasek więc prawie wszystko, wszystko ucichło...
    Jednak dalej nie jestem pewien co tam było tak naprawdę zepsute, bo zdjęte części wyglądały ok.

    prawdopodobnie zużyte koło pasowe, ale tak przy okazji wymieniłbym odrazu 3 pozostałe części, bo nie są bardzo drogie.


    Części kupiłem, wymieniałem sam na kanale, 1,5h na spokojnie, bardzo łatwa sprawa


    przy okazji, bardzo wątpie że to wina alternatora
    Ostatnio edytowane przez xCinek ; 28-06-2011 o 17:50

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Rocky147
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    147 JTD 8V 115 km
    Postów
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał xCinek Zobacz post
    przy okazji, bardzo wątpie że to wina alternatora
    Potwierdzam.

    Grabsoon alternator to nie ten sam montowany w fiatach tipo bez przyczyny łożyska tam nie padają.
    Jeśli występują jakiekolwiek bicia, piszczenie, etc. winne jest koło pasowe.
    W przypadku kolegi Cinka, koło było wyraźnie rozwulkanizowane - niestety nie da się tego ocenić po oględzinach tegoż koła.
    Kup koło pasowe dobrej marki i powinien być spokój. Natomiast to właśnie jazda z rozwalonym kołem pasowym powoduje uszkodzenia łożyska w alternatorze, prze zbyt duże wibracje i drgania.

    pozdr.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Dzięki za rzeczowe odpowiedzi.

    Odebrałem wczoraj auto - silnik chodzi normalnie, dziwne odgłosy ustały.
    Mechanik pokazał mi wymienione części (napinacz + łożysko) i skasowal 440 zl.
    Mam nadzieje ze to nie było efektem zepsutego koła pasowego i nie będzie tak, że za pół roku znowu padnie napinacz i łożysko.

    Co do wymiany to faktycznie muszę zainwestować w dobry zestaw kluczy i próbować takie rzeczy robić samemu.
    Jak wiadomo mechanicy na brak pracy nie narzekają, dyktują czasami ceny z kosmosu a póżniej i tak nie masz 100% pewnosci ze placisz za to co mówią...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamoo22
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Skoczów
    Auto
    147 1.9jtdm 150KM 2005
    Postów
    53

    Domyślnie

    Mam to samo co kolega który nagrał filmik. Wystarczy wymiana samego koła pasowego?

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Danielloo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Była Alfa romeo 156 jtd 2000 jest 156 sw 1,9 jtd 115km 02'
    Postów
    175

    Domyślnie

    U mnie też sie takie odgłosy pojawiły!!! Czy samo koło pasowe wystarczy wymienic??

Podobne wątki

  1. pytanie o rolki i napinacz paska klinowego
    Utworzone przez BAKU147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-03-2019, 10:02
  2. Rolki paska klinowego
    Utworzone przez dawid1146 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 19:19
  3. Zestaw rolki i napinacza paska klinowego 2.0
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 07:11
  4. Problem z wymianą rolki prowadzącej paska klinowego
    Utworzone przez blazej w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 12:14
  5. Rolki i napinacz paska 3.0 V6 a JTD
    Utworzone przez kubicze w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory