Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: trudny rozruch i spadek mocy - pomocy...

  1. #1
    michao1
    Gość

    Domyślnie trudny rozruch i spadek mocy - pomocy...

    witam,
    dziś rano poszedłem jak zawsze do garażu chcąc wyjechać moją alą a tu zaskoczenie. Pierwszy raz od 3 lat jak ją mam nie chciała odpalić. Trzymałem ja na rozruszniku i nic. Po jakimś czasie kręcenia jakby zaskakiwała, po czym odpaliła. Wsiadłem przejechałem jakieś 100m po czym straciła moc, zapaliła się kontrolka check engine i zgasła. Probowałem ją odpalić i zero efektu. Myślę sobie, niedaleko garaż więc zapchnę ją tam spowrotem, ale po drodze napotkałem lekką górkę więc nie mogłem jej przepchnąć. Wsiadłem i spróbowałem odpalić. Po dłużyszym kręceniu odpaliła ale silnik pracował szarpiąc. Zgasiłem. Opdaliłem ponownie trzymając ją dłużej niż normalnie na rozruszniku. Kontrolka check engine zgasła. Silnik nie szarpał, ale wyczyłem że ma słabą moc nadal. Nie kopci choć zauważyłem lekki biały dymek z wydechu ale to może z różnicy temperatur - w garażu 12 stopni silnik miał ponad 60. Muszę się przyznać że ostatnio lałem też do mojej ali ropkę nie ze stacji, ale podobno z dobrego żródła (audi i octavia tdi jeżdzą na tej ropie bez problemu). Bardzo proszę o pomoc, bo z góry obawiam się wysokich kosztów tego problemu

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Na początek trzeba podłączyć się kompem i zobaczyć co za błędy się wpisały do komputera.
    Napisz w dziale regionalnym, czy ktoś jest w stanie do Ciebie podjechać z kablekiem diagnostycznym.
    Sprawdz poziom płynu chłodniczego (czy bo nie ubyło) i sprawdz stan oleju. Pooglądaj czy śilnik gdzieś nie jest zapocony z oleju.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Jak podepniesz kompa, to poza błędami zobacz na ciśnienie paliwa na listwie(mierzone i wymagane).
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. chwilowy spadek mocy. Pomocy
    Utworzone przez batmanex14 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 18:11
  2. Trudny rozruch poranny
    Utworzone przez BellaMia w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 17:08
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 12:31
  4. POMOCY - spadek mocy i dławienie silnika
    Utworzone przez JaGGeR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 20:22
  5. POMOCY! SPADEK MOCY!!! CO ROBIC?
    Utworzone przez alfons w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory