LEDY -----> w światłach postojowych

Lucas83

Nowy
Rejestracja
Sty 1, 2010
Postów
1,205
Wiek
43
Auto
Nissan Murano Z 51 3.5L V6
Witam Panie i Panowie :)

Chciałem spytać, czy ktoś z Was wstawiał może zamienniki ledowe w miejsce żarówek postojowych i czy są takie wersje z opornikiem by BC nie wywalał błędów?
:)
 
Ledy wstawiałem i o ile wiem, to nikt nie zajmuje się "produkcją" oporników. Lutownica w dłoń i działaj :)
 
dokładnie jak Pituś prawi
led can bus i 99% przypadków błędu nie pokazuje
 
Hmm podziękował Panowie.

Pietia zadowolony jesteś z tych "CanBusów" ?

Bociek - używałeś też tego?
 
jo jeszcze nie - mom sprawne zwykłe
 
Podziękować można klikając: "Thank for this post
" pod postem ;P

Tak jestem zadowolony :) Tylko musisz się przygotować, że będziesz miał dyskotekę w kloszu :D Może być tak że któraś z diod będzie Ci migać. Mi czasem miga :/ ale ogólnie na plus.
 
miałem diodowe, z szyną can jeździłem 2 miesiace i je szlag trafił , prędzej też jedna mrugała czasami
 
Opłaca się takie ledziaki pchać?
Ja kupiłem 2 żaróweczki za 2zł i jakby mi się co miesiąc miały palić to i tak jest ok.
No i przy okazji będę mógł przy samochodzie trochę posiedzieć :P
 
Chodzi o to , ze zwykłe żarówki poza trwałością, "zażółcają" światło dobrych żarówek H7 .
 
Rafcio, ja jestem zadowolony. Diody, które ja mam świecą mocniej niż zwykłe żarówki ale niewiele i dają bardzo białe światło :) W przyszłym tygodniu jadę na przegląd rej. i jestem ciekaw co mi powiedzą. Ostatnio jak na tej samej stacji byłem na szarpakach, to z ciekawości się gościa zapytałem co z takimi diodami. Ten odpowiedział, że on puszcza lecz jego kolega niekoniecznie.
 
moje doświadczenia z ledami skończyły się po dwóch tygodniach użytkowania. Były to żarówki na szynie can - do momentu rozgrzania żarówek było ok, ale potem zaczęło się miganie (dosyć mocno zauważalne, gdyż miałem żarówki z jedną diodą - Pietia ma ciekawsze żaróweczki), a po którejś z dłuższych jazd (w zimie) po naszych drogach żarówki tak się rozgrzały, że zaczęły topić własną elektronikę i dosłownie w jednym kloszu miałem parę elementów SMD, które wypadły z oprawy. Póki co nie mogę polecić żarówek LED, ale przyznaję, że efekt jest super i jeśli ktoś miałby namiar na pewne żaróweczki ledowe, które się nie przegrzewają (nie migają) i nie wywalają błędu na kompie to jestem zainteresowany :-D
 
otóż to - pełno tego jest ale dobre to już gorzej

i dla tego mam zwykłe ;)
 
ten zestaw mogę polecić, wiadomo nie bedą to ksenony ani diody, ale też nie jest too zżółkłe światło, h7 identyczne mam za światła mijania -ładnie świecą, widać biel... a blue vision postojówki mam założone, tzn inny wtyk bo mam wsadzone do podświetlania rejestracji z tyłu, i tez jest róznica między tymi-bielszymi a zwykłymi żółtymi postojówkami ....
mogę polecić, nie bedzie świeciło na żółto a o to chyba chodzi

aha te postojówki nie pasują-będziesz musiał zeszlifowac jeden wypustek, bo do naszych alf normalnie to wchodzi h6w te wypustki nie są na przeciw siebie tylko jedna jest przesunięta
 
Ostatnia edycja:
aha te postojówki nie pasują-będziesz musiał zeszlifowac jeden wypustek, bo do naszych alf normalnie to wchodzi h6w te wypustki nie są na przeciw siebie tylko jedna jest przesunięta

Wiem, ale specjalnie szukam takich, bo H6W wytrzymywały u mnie miesiąc, a jeżdżąc na T4W ze spiłowaną wypustką zapomniałem o problemie z żarówkami
 
i po spiłowaniu nie wyskakuje żarówka ani nic ? wszystko jak w najlepszym porządku ? t4w to jednak 4watowa żarówka, h6w to 6 watt
 
i po spiłowaniu nie wyskakuje żarówka ani nic ? wszystko jak w najlepszym porządku ? t4w to jednak 4watowa żarówka, h6w to 6 watt

wszystko jest OK, jednak jak słusznie zauważyłeś jest to żarówka o mniejszej mocy, co skutkuje słabszym światłem, ale to TYLKO postojówka, więc w niczym to nie przeszkadza. Poza tym cena - chyba 1,30zł na BP :-)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra