Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Kreski zamiast przebiegu

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar zako
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Szukaj dokładnie takiego jak miałeś lub możesz zamontować z komputerem (dużym wyświetlaczem), ale przyda się do tego jeszcze manetka z przyciskiem "SET". Pamiętaj, że licznik musi być bez kontrolki ASR, bo inaczej będzie ona świecić cały czas.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar groda
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 16V TS
    Postów
    68

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedną sprawę. Czy jak na razie nie będę nic robił z tymi kreskami to czy po podpięciu do multiecuscan licznik w tym programie będzie szedł dalej??
    Podpiąłem dzisiaj i licznik w laptopie normalnie jest.
    Chodzi mi o to , że przebieg będzie rósł , choć ja tego nie będę widział(kreski)?

    PS. Coś z tego??
    Alfa Romeo 147 - VDO - NEC processor
    Alfa Romeo 147 - VDO-Y2001-93C86 z przebiegiem zdublowanym w (ECU)
    Ostatnio edytowane przez groda ; 30-01-2013 o 11:12

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wolniacz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    PZ
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,9 16v JTD 140KM
    Postów
    128

    Domyślnie

    Trochę odświeżę
    W przypadku tej usterki licznik kilometrów na komputerze silnika idzie dalej
    Gdy podpinamy się pod licznik to faktycznie pokazuje nam wtedy ok. 1 mln km

    Temat przerobiłem u siostry w 1,6 Z licznikiem poradził sobie bez problemu znajomy elektromechanik. Cena 200zł ze wszystkim.
    Teraz trzeba sobie tylko odpowiedzieć na pytanie czy warto Bo jak wiemy, ciężko dorwać taki licznik bez ASR. Do tego i tak trzeba by dodać cene tego, że ktoś nam później ustawi oczekiwany przez nas przebieg Plus ewentualną robocizne, kiedy ktoś nie ma na to czasu bądź odpowiedniej wiedzy jak się za to zabrać.

    Ja wybrałem znajomego, który uporał się z tym w jeden dzień. Mi by pewnie zleciało o wiele dłużej gdybym chciał to sam ogarniać
    Jakby co to polecam: http://techcar.steszew.org
    I na FB: https://web.facebook.com/techcarsteszew/?_rdc=1&_rdr
    “Jeżeli wszystko jest pod kontrolą,jedziesz zbyt wolno"


    Jest:
    Alfa Romeo 147 Turismo Internazionale 1,9 JTD 16v
    Było:
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 16v
    Fiat Bravo 1,6 16v

  4. #14
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Witam, odświeżę temat bo mam ten sam problem.

    Pytania mam dwa

    - moje auto ma faktyczny przebieg 189tyś, czy muszę kupić licznik z przebiegiem niższym żeby móc go przestroić na 189 tyś czy nie ma to znaczenia jaki przebieg będzie miał kupiona przeze mnie używka?

    - teraz mam licznik z małym wyświetlaczem, czy mogę zamontować licznik z dużym wyświetlaczem i nie będzie żadnej kolizji sprzętowej? o kontrolce ASR pamiętam, moje auto ten system ma

    Rozumiem że po wymianie licznika robię osiowanie proxy (znam ta procedurę) i powinien on zacząć wyświetlać poprawny przebieg ?

    Z góry dzięki za pomoc

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Witam, odświeżę temat bo mam ten sam problem.

    Pytania mam dwa

    - moje auto ma faktyczny przebieg 189tyś, czy muszę kupić licznik z przebiegiem niższym żeby móc go przestroić na 189 tyś czy nie ma to znaczenia jaki przebieg będzie miał kupiona przeze mnie używka?

    - teraz mam licznik z małym wyświetlaczem, czy mogę zamontować licznik z dużym wyświetlaczem i nie będzie żadnej kolizji sprzętowej? o kontrolce ASR pamiętam, moje auto ten system ma

    Rozumiem że po wymianie licznika robię osiowanie proxy (znam ta procedurę) i powinien on zacząć wyświetlać poprawny przebieg ?

    Z góry dzięki za pomoc
    Z niższym sam sobie w mesie przestawisz ma wyższy, w drugą stronę będziesz musiał już do magika od liczników jechać. Lub zostawić niższy tylko udać sie na stacje żeby wpisu dokonali.
    Nie będzie kolizji tylko o ASR pamiętaj podpinasz i już działa, tylko licznik będzie migał ale to załatwi osiowanie.

  6. #16
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebek2442 Zobacz post
    Z niższym sam sobie w mesie przestawisz ma wyższy, w drugą stronę będziesz musiał już do magika od liczników jechać. Lub zostawić niższy tylko udać sie na stacje żeby wpisu dokonali.
    Nie będzie kolizji tylko o ASR pamiętaj podpinasz i już działa, tylko licznik będzie migał ale to załatwi osiowanie.
    czyli to jednak prawda że jak kupować to najlepiej z niższym przebiegiem niż ma auto, problem w tym że praktycznie na żadnej aukcji nie podają stanu licznika bo na zdjęciach są już wymontowane :/ auto ma przebieg 189tyś więc myślę że szansa na ustrzelenie licznika z mniejszym przebiegiem to 50/50

    najpierw spróbuje jednak podjechać do lokalnego magika od elektryki, może on to jakoś naprawi bez wymiany zegarów. ktoś tu wspominał że miał podobny problem i fachowiec sobie poradził. gorzej że w poniedziałek mija termin przeglądu a oni przecież spisują stany liczników :/ ale może znajomy na zaprzyjaźnionej stacji diagnostycznej przymknie oko

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    A czemu nie da się wpisać mniejszego przebiegu? Mi sie wydaje że jak grzebałem u siebie Fes'em to mogłem wpisac stan licznika jaki chciałem (pojawiła sie taka grafika przypominająca stary analogowy licznik z samymi zerami) co innego w samym sterowniku silnika.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    147
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    A czemu nie da się wpisać mniejszego przebiegu? Mi sie wydaje że jak grzebałem u siebie Fes'em to mogłem wpisac stan licznika jaki chciałem (pojawiła sie taka grafika przypominająca stary analogowy licznik z samymi zerami) co innego w samym sterowniku silnika.
    MES nie zaakceptuje niższego niż jest zapisany

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    czyli to jednak prawda że jak kupować to najlepiej z niższym przebiegiem niż ma auto, problem w tym że praktycznie na żadnej aukcji nie podają stanu licznika bo na zdjęciach są już wymontowane :/ auto ma przebieg 189tyś więc myślę że szansa na ustrzelenie licznika z mniejszym przebiegiem to 50/50

    najpierw spróbuje jednak podjechać do lokalnego magika od elektryki, może on to jakoś naprawi bez wymiany zegarów. ktoś tu wspominał że miał podobny problem i fachowiec sobie poradził. gorzej że w poniedziałek mija termin przeglądu a oni przecież spisują stany liczników :/ ale może znajomy na zaprzyjaźnionej stacji diagnostycznej przymknie oko
    Jeśli nie zależy Ci na przebiegu to nawet jak będzie wyższy to trudno. Założyć zrobić przegląd i jeździć a przy okazji będziesz miał komputer pokładowy.

  10. #20
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebek2442 Zobacz post
    Jeśli nie zależy Ci na przebiegu to nawet jak będzie wyższy to trudno. Założyć zrobić przegląd i jeździć a przy okazji będziesz miał komputer pokładowy.
    Właśnie chodzi o to że auto idzie na sprzedaż i przebieg musi być oryginalny

    Okazuje się że bardzo trudno znaleźć zegary bez ASR i z przebiegiem mniejszym niż 189 tyś. Ofert na allegro pełno ale nikt nie spisuje przebiegu :/ No właśnie - pisze BEZ ASR choć pierwotnie myślałem że mam ten system bo w zegarach, które teraz mam zamontowane ikonka ASR jest widoczna. Na tej podstawie uznałem że ten system mam ale dziś podjechałem w jedno miejsce gdzie mieli zegary z ASR i niskim przebiegiem i po ich podpięciu wyskoczył mi błąd ASR. Dziwię się zatem dlatego ten sam błąd nie wyskakuje na zegarach, które mam seryjnie zamontowane. Wychodzi na to że obecność ikonki na zegarach jeszcze nie świadczy o tym czy te zegary będą wykrywać brak systemu ASR czy nie.

    W drugiej Alfie (mojej bo zegarów szukam do auta żony) mam przycisk ASR na tunelu środkowym, u żony takiego przycisku nie ma więc w jej aucie tego systemu faktycznie brak.

Podobne wątki

  1. Różnica w przebiegu
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 22:36
  2. Wskaźnik poziomu paliwa. Ile od kreski do kreski?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 16:48
  3. AR156 87 tyś przebiegu.
    Utworzone przez Jino w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 19:10
  4. Zamiast przebiegu kilometrów wyświetla ERROR
    Utworzone przez demmonn w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 20:09
  5. autentyczność przebiegu
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory