Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pojemność chłodnicy ALFA 147 JTD 115

  1. #1
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie Pojemność chłodnicy ALFA 147 JTD 115

    Nie widze odpowiedzi na moje pytanie w dotychczasowych postach wiec postanowilem zalozyc nowy.

    Gdzies czytałem że wchodzi 7L, ale to były Alfa 156 2.4 i Alfa 147 2.0. Nigdzie natomiast nie jest napsiane ze tyle wchodzi do wersji 147 JTD 115 wiec tutaj moje pytanie czy ktos to potwierdza?

    Pytam dlatego ze najechałem na pozyczone od sasiada specjalne najazdy (zeby podniesc przód) i spuściłem wszystko wypinając wąż z chłodnicy znajdująący się po lewej stronie chłodnicy (stojąc z przodu auta i zagladajać pod maskę).
    Później odkręciłem górny z okolic filtra powietrza i po włożeniu rurki dmuchnałem. Jeszcze troche wyleciało ale łącznie jakies hmm... 4L

    Tyle samo wody weszło mi do niby pustej chłodnicy (chciałem sprawdzic ile wejdzie bo pomyślem ze brakowało mi płynu przed rozpoczęciem wymiany a tego nie zauważyłem). No i nie wiem jak z tymi 7litrami????


    Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/147/...#ixzz1avUpVOBv

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    ja mam ten sam silnik ale w 156 i wchodzi około 4,5 litra

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szakal0606
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zamość/ Zwevezele- Belgia
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD Distinctive- była/ 159 1,9 JTDm była/ 159 2,4 JTDm jest
    Postów
    146

    Domyślnie

    2,4 i 2,0 mają większą chłodnice i tym samym wchodzi więcej płynu, w Twoim przypadku spuściłeś płyn z chłodnicy, ale część mogła zostać w silniku, ale to na pewno nie będzie 2l.

  4. #4
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    oczywiście mam silnik 1.9L (jakby ktoś mial wątpliwości )

    kurcze sposób myślenia konstruktorów alfy zadziwia mnie coraz bardziej...
    w autach które użytkowalem do tej pory na spodzie chłodnicy był korek i tamtedy spuszczało się wszystko razem z syfami wszelkiej maści, kamieniem, glutami itd.
    tutaj zawsze troche zostaje, a na dnie chłodnicy zostaje cały syf i podczas właczania sie obiegu chłodzenia to dziadostwo śmiga po całym układzie. jedynym wyjsciem żeby zeszło wszystko byłoby chyba wykręcenie chłodnicy i potrząsanie nią :/

    nie wiem też czy gdzies w silniku zostało, ale przez zbiorniczek weszło nie więcej niz4L.
    w chłodnicy moze zostało pół litra... w silniku gdzies z pół litra....
    nie wiem czemu ludzie piszą że wchodzi ponad 6L.. jakby nie liczyc gdzieś mi jeden litr znika... hmm
    Ostatnio edytowane przez JohnnyDeformer ; 16-10-2011 o 18:46

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar szakal0606
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zamość/ Zwevezele- Belgia
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD Distinctive- była/ 159 1,9 JTDm była/ 159 2,4 JTDm jest
    Postów
    146

    Domyślnie

    Też mnie to dziwi, że nie ma korka do spustu przy chłodnicy, włosi raczej to robili, miałem wcześniej Fiata Bravo i miałem korek do spustu wymiana z odpowietrzaniem trwała jakieś 15min. bez żadnych komplikacji, niestety konstruktorzy alfy widocznie zapomnieli o tym

  6. #6
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    Według instrukcji wchodzi 7,2 litra. Widocznie dużo w silniku i nagrzewnicy zostaje.
    Nazwa:  czujnik.jpg
Wyświetleń: 280
Rozmiar:  58.2 KB

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał szakal0606 Zobacz post
    Też mnie to dziwi, że nie ma korka do spustu przy chłodnicy, włosi raczej to robili, miałem wcześniej Fiata Bravo i miałem korek do spustu
    alfa panie to jest wynalazek

    tu ni ma korka
    ...








  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    alfa panie to jest wynalazek

    tu ni ma korka
    ...
    Dobrze Bocian prawi nie ma korka. Musisz się pofatygować i ściągnąć dolnego węża
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  9. #9
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    no dobra panowie, niech będzie i te 7.2, niechaj nie będzie tez korka na spodzie chłodnicy... ale jak oni mieli zamiar wymieniać ten płyn w takim razie?
    gdzie tu sens?
    gdzie logika?

    bo jak zostaje 3L w silniku to jak to dziadostwo wylac?
    może komuś się udało?

    ja próbowąłem kilku sztuczek ale nic one u mnie nie dały
    tzn właczylem silnik jak spuscilem i poczekałem az zakręci wentyaltor.. niestety nie polecaiło nic wiecej (teraz tak sobie myślę ze moze dlatego ze nie chcialo mi sie podpinac węża i nie było obiegu hmmm?)
    pozniej podwindowalem samochód tylko z jednej strony i tutaj wyleciała jeszce moze szkanka płynu

    narazie po całym dniu dumania nad tym wkurzyłem sie i zostawiłem to tak jak jest n tą zimę, ale moze jest jakis sposób?

    edit:

    niektorzy piszą na forum ze wlewają prestona, ale po zmieszniu z oryginalnym paraflu zrobi im sie galareta. jeszce nikt tego nie zauważył u siebie?
    u mnie było takiej galarety sporo, bo ktos mieszał juz wczesniej płyny, wiec przydalo by mi sie to jednak kiedys wywalić.
    tym bardziej ze jeśli rzeczywiście jest 7.2L to teraz nie wiem co mam w silniku... płyn czy gluty hmm
    Ostatnio edytowane przez JohnnyDeformer ; 17-10-2011 o 11:22

  10. #10
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    To może trzeba zrobić płukankę tzn zalać wodą demineralizowaną odpalić go, niech pochodzi sobie troche zlać to i wlać już paraflu. Fakt że wszystko nie wyleci. Też czytałem że niektórzy przy zlewaniu odpalali silnik.

    Robiłeś to na ciepłym silniku? Może termostat był zamknięty i dlatego tak mało zleciało?
    Ostatnio edytowane przez JaTaNu ; 17-10-2011 o 12:12

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Pojemność bagażnika
    Utworzone przez kalaruch w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 00:58
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 18:18
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 08:39
  4. Pojemność bagażnika GT
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 08:32
  5. Pojemność chłodnicy 156 2.4 JTD
    Utworzone przez Lorxk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 14:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory