Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Poduszka tylnego amortyzatora - stukanie na dziurach

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    147 1,6TS120KM 2001r.
    Postów
    19

    Domyślnie Poduszka tylnego amortyzatora - stukanie na dziurach

    Witam,

    Kupiłem moją Alfę 147 około miesiąca temu, na dziurach słychać stukanie z okolic góry amortyzatora (strona prawa - pasażera), poprzedni właściciel mówił coś o poduszce amortyzatora, całą resztę zawieszenia podobno wymienił - amortyzatory są na pewno wymienione.

    Niestety nie wiem dokładnie, o co chodziło z ta poduszką, co to dokładnie za cześć, czy da się to zrobić samemu czy zostaje tylko mechanik.
    Pojęcie o mechanice mam średnie (przy poprzednim aucie Astra F udawało się, co nieco samemu robić).

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 147 1.6 105KM
    Postów
    75

    Domyślnie

    Ja miałem taki sam objaw jak Ty.
    Jeden "fachowca"/ diagnosta podczas kontroli amortyzatorów i zawieszenia na szarpakach stwierdził, że poduszka pod amortyzatorem właśnie.. ale coś mi nie pasowało, podjechałem do innej stacji diagnostycznej i okazało się że mam luz na wahaczu / drążku wzdłużnym z tyłu.. Po wymianie cisza i spokój.
    Więc sprawdź czy przypadkiem Ty też nie masz luzu na zawieszeniu.
    Alfe kupuje się sercem a nie rozumem

  3. #3
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    http://allegro.pl/poduszka-amortyzatora-alfa-romeo-147-tyl-orygina-i1908526483.html
    Coś takiego, nie wyjmowałem jeszcze tego więc nie napiszę co może Cię czekać przy rozbiórce ale robiłem tylne zawieszenie więc na pewno będzie trzeba rozkręcić wszystko z tyłu tak aby wyjąć amortyzator, na pewno przydatne okażą się ściągacze do sprężyn ponieważ do poduszki przylega właśnie sprężyna. Wymiana samemu w warunkach domowych oczywiście posiadając odpowiednie narzędzia to około 2h raczej bez większych trudności.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 16-11-2011 o 23:28

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    Cześć

    Widze że hudyEdd nie miał czasu dopytać więc ja to zrobię- czy oprócz ściągacza do sprężyn potrzeba jakiegoś specjalistycznego sprzętu do tej wymiany? Bo zajrzeliśmy na AlleDrogo i ściągacze są od 40 zł do ok 80 zł, później już ceny szybują pod ok 400 zł.
    Czy taki typ ściągacza nada się do takich wymian(poduszki amortyzatora, górne wahacze, itp)?-
    http://allegro.pl/sciagacz-do-sprezy...948728606.html

    Pozdrawiam

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie się nada, nie będziesz nim robił przecież wielu zawieszeń, góra możesz go użyć ze 3 razy i pewnie się nie rozsypie. Też mam zamiar zakupić coś takiego bo na pewno się przyda ale najpierw trzeba zmierzyć jaki rozstaw będzie potrzebny, najlepiej na podniesionym aucie kiedy sprężyna będzie rozciągnięta.
    Co do sprzętu to potrzeba podnośnik, klucze chyba 17, 19, najlepiej porządne klucze. Przydaje się również ściągacz do sworzni. Pzdr

    Ps. Do wymiany górnych wahaczy nie potrzeba ściągacza do sprężyn.
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 22-11-2011 o 15:45

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny objaw co ty, tylko że oprócz wymienionych amortyzatorów jakiś miesiąc temu zostały wymienione poduszki a stuki z góry mocowania amora są nadal, nie wiem właśnie czy to nie te wahacze wzdłużne. Jak sytuacja wyglądała u ciebie? Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004
    Postów
    60

    Domyślnie

    Ale żeś odgrzał kotleta.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    No odgrzałem kotleta bo coś puka stuka, wszystko nowe, byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej w zawiasie zero luzów, dopiero diagnosta podniósł auto na środku tak żeby koła luźno wisiały i rurką metalową dźwigał koła i okazało się że na poduszkach z jednej i z drugiej strony jest jakieś 2 centymetry luzu...ja się pytam jak, wszytko nowe złożone tak jak powinno, do**bane wszystkie śruby a na dołkach tłucze dalej, z tej strony gdzie tłucze bardziej jest inna poduszka niż z lewej, jest ona firmy Monroe więc nie jest to byle co. Nie wiesz jakie szły tam oryginalne poduchy? Febi czy kyb czy może lemforder? Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 18:12
  2. Odbój i poduszka amortyzatora
    Utworzone przez flatbeet w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 21:37
  3. Poduszka amortyzatora przód
    Utworzone przez Maro1500 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 12:15
  4. Poduszka amortyzatora
    Utworzone przez lechita w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 23:43
  5. [156] łapa i poduszka amortyzatora przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory