Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wymiana wahaczy tylnych poprzecznych

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie Wymiana wahaczy tylnych poprzecznych

    Witam
    W 147-emce Żony muszę wymienić komplet wahaczy poprzecznych i tulejki w zwrotnicach. W związku z tym mam pytanie czy da się to zrobić samemu mając dostęp do garażu z kanałem? Napewno trzeba po tym zrobić geometrię więc tego sam nie zrobię, ale może z samą wymianą nie ma tak ciężko i można zrobić to samodzielnie. Czy ktoś z was wymieniał te wahacze sam? Jeżeli tak to co muszę sobie przygotować, o czym pamiętać?

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jak masz garaż z kanałem to spoko Może jeszcze dojsc do zdjecia koła i trzeba bedzie z jednej jak i z drugiej strony podlewarkowac, ale to zrobisz nawet zwykłym podnosnikiem, lecz lepiej miec np. żabe.

    Jedno pierwsze. Sprawdzałes które to z tych 4 wahaczy są do wymiany? Czy sprawdzali na stacji? Pytam, gdyż kiedys miałem zabawną sytuacje na stacji kontroli pojazdów własnie z tylnim zawieszeniem Panowie nie wiedzieli o co kaman, nawet zbieżności tam nie umieli ustawic i trzeba było im to palcem pokazac, gdzie i jak.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Wiem że są do wymiany wszystkie bo jak byłem zmieniać koła na zimowe to mechanik mi pokazał jakie są luzy na mocowaniach wahaczy do zwrotnicy.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    ja miałem wielki problem z wyciągnięciem długich śrub łączących wahacze ze zwrotnicą i amortyzatorem. pociołem obie na kawałki i dopiero wyszły.. Dodatkowo miałem też problem z jedna ze śrub którymi ustawia Sie zbieżność z tyłu, odkręciłem ale była tak zapieczona w tulejce że dopiero rozwiercanie pomogło i musiałem wymienić też ta śrubę !!! Tyle że ja wcześniej niczym tego nie zlałem, mam tutaj na mysli jakieś odrdzewiacze itp

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Jeśli będziesz pierwszy raz wymieniał te wahacze to przygotuj się na lekcję "łaciny". Zaopatrz się w jakiś dobry odrdzewiacz, ze 2 lewarki dobre klucze nasadowe i sporo samozaparcie. Jest taka możliwość, że jeśli nie miałeś jeszcze nic wcześniej ruszane to parę śrub możesz ukręcić albo wcale nie wyjdą. Szczególnie długa śruba od wahaczy poprzecznych. Jeśli chodzi o tulejki to przygotuj się na odkręcenie zacisków i hamulca. Ogólnie potrzebujesz sporo cierpliwości i kogoś co jest obeznany w mechanice i ma dobry sprzęt warsztatowy. Przerabiałem ten temat niejednokrotnie. Wszystko idzie zrobić samemu ale trzeba mieć dużo cierpliwości. Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi chłopaki. Zimą w nie ogrzewanym garażu trochę kiepsko się pracuje, a zawieszenie nie było ruszane od nowości. Wszystko jest fabryczne więc pewnie ze śrubami będzie niezła jazda.
    Na razie zastanawiam się czy robić to samemu czy dać zarobić mechanikom. Mechanik za wymianę chce 300zł z geometrią, to dobra cena?

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    901

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę że ustawienie geometrii około 100 zł to za samą wymianę 4 wahaczy ok. 200 zł to sporo zwłaszcza że to nie jest trudne.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    może i nie jest trudne, ale jak się natrafi na problem z wyjęciem długiej śruby to już łatwość nie ma tutaj nic do tego A z drugiej str. nie chce mi się wieżyc że mechanik weźmie Ci 200zł za robote jak nie będzie mógł wyjąć tych śrub... Jak wspomniałem u mnie nie było szans i musiałem je pociąć i kupić nowe Upewnij się, ze zrobi to za 300, jesli tak to super cena i nawet się nie zastanawiaj

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Trzeba było wziąsc inną srube o takim samym rozmiarze i puknąc w nią pare razy aż wyjdzie. Sprawdzone, działa, a też zawieszenie tylnie nie byo ruszane od nowosci tj. 10 lat

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    901

    Domyślnie

    Cytat Napisał milek_22 Zobacz post
    jak się natrafi na problem z wyjęciem długiej śruby to już łatwość nie ma tutaj nic do tego A z drugiej str. nie chce mi się wieżyc że mechanik weźmie Ci 200zł za robote jak nie będzie mógł wyjąć tych śrub.
    Jak pojawi się problem to przecież mechanik nie bierze kasy za wypowiadanie tajemnych magicznych zaklęć , które mu ułatwia sprawę tylko weźmie poleje więcej odrdzewiacza i użyje cięższego młotka czyli zrobi to co każdy by zrobił a powie na koniec roboty że było ciężko i że wiedza się ceni a następnie wyskoczy z astronomiczną kwotą. Dużo taniej wychodzi samemu kilka razy puknąć młotkiem.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

Podobne wątki

  1. [156/147] Wymiana wahaczy poprzecznych tył/ FOTOPORADA
    Utworzone przez Ketrab w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 11:48
  2. Tuleje wahaczy tylnych poprzecznych
    Utworzone przez premek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 10:26
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 21:31
  4. Wymiana wahaczy poprzecznych - porady
    Utworzone przez czaja18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:27
  5. Wymiana wahaczy poprzecznych tył
    Utworzone przez Numberuno w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 12:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory