Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 270

Temat: Wymiana kierownicy na multifunkcyjną

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname Zobacz post
    no i takich nieporozumien chciałbym uniknać
    No to bierz schemat z elearn i heja

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfa 147
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    OKOLICE WAWY
    Auto
    ALFA 147 04r 1.6TS105KM DISTINCTIVE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Jak załozysz tasme do starego przłacznika zespolonego to nie bedzie działa klaskos i cos jeszcze. Wiec nastepna przeróbka lub 2 przełacznik zespolony tak jak w moim przypadku

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jak by kolega noname potrzebował to ja mam dwie kierownice z multifunkcją do 147. Stan skóry opłakany ale ja je i tak obszywam, więc miał byś, jak nową z guzikami w ładnym stanie.

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    dzieki "andrzejm36" te schamciki pomogły

    dzieki "alfa 147" o to mi chodziło... czyli w moim przypadku wyjdzie że potrzeba:
    kierownice z multi
    taśma airbag
    przełącznik zespolony(mam z tempomatem ale i tak trzeba wymieniac z tego co mi się wydaje):/
    plus poprowadzenie kabla z taśmy airbag piny 2,3,4 do kostki w radiu z pinami 11,12,10(tam gdzie powinna być zielona kostka)nie znalazlem zielonej zoltej i niebieskiej kostki:/ moze gdzies glebiej wpadly ale to chyba duzo nie zmienia? sterowanie omija bodycomp...

    dobrze myślę?

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Sterowanie omija BSI
    Dalej elearn jest Ci obcy...

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    właśnie go pobieram to chwile potrwa dzięki za reprymendę...człowiek na błędach się uczy ale tak podejrzewałem z tego co wyczytałem z tematów....

    hmmm... kolego belfer27 zastanowimy się bo mam juz namierzona na miejscu łącznie z przełącznikiem zespolonym, i taśmą airbag.... ale dobrze wiedzieć

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    ,,przełącznik zespolony(mam z tempomatem ale i tak trzeba wymieniac z tego co mi się wydaje):/."....żadnego przełącznika nie musisz wymieniać !!!! skoro masz tempomat to po co.Jesteś do przodu o 2 stówki .Odkręcasz 3 śruby imbusowe poduszki , odpinasz ją delikatnie z gniazda / tam jest taka plastikowa zapadka /..wszystko rób sobie powoli i ostrożnie.Oczywiście stacyjka wyłączona..no albo klema są dwie szkoły .Odkręcasz chyba kluczem 20 / nie dam głowy / śrubę..czasami jest na podgiętą podkładkę aby się nie odkręciła. Ustawiasz kierownicę na wprost i powoli lewa-prawa góra dół próbujesz aby zeszła z wieloklina .Jak zdejmiesz kierownicę oczywiście przedtem po odpięciu poduszki odpiąłeś złącze od taśmy airbagu / wewnątrz kierownicy jest taki prostokątny otwór..tam wpinasz wszystko to co się kręci razem z kierą a poprzez taśmę airbagu łączy się z tym co jest nie ruchome .Jak kierownica Ci zeszła odkręcasz taśmę airbagu chyba na 4 śrubki przykręcona do korpusu.Teraz już nie pamiętam czy jest nawet potrzeba zdejmowania osłony kierownicy ..piszę to z głowy..jeśli tak to wkrętak krzyżowy i odkręcasz osłonę od spodu.WAŻNA SPRAWA..nie baw się nową taśmą airbagu..musi być ona ustawiona równo na środku.Ilość obrotów w lewo i w prawo musi być taka sama , inaczej przy skręcie ją zerwiesz.Jest tam taka zapadka blokująca możliwość kręcenia ..ale jak wciśniesz ten środek to już możesz kręcić do woli.Wpinasz nową taśmę...jeśli nie masz wiązki do radia to rozpinasz wtykę od góry kierownicy , i musisz dolutować 3 przewody..piny masz podane w eLearnie.Co do reszty to przekonasz się sam że nie jest to takie trudne jak już to rozkręcisz.Warto abyś przed montażem sprawdził sobie ohmomierzem samą taśmę airbagu czy są przejścia.Na priva podaj mi swojego maila to Ci wyślę rozpiskę przycisków / jakie wartości rezystorów itd. /.Powodzenia ...jeśli o czymś zapomniałem to niech koledzy mnie poprawią.Guru w zakładaniu tego typu ,, sprzętu " jest kol. Belfer.



  8. #28
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 147 JTD na koksie
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa 147 Zobacz post
    Jak chcesz to ja mam w świetnym stanie i dobrej cenie kierownice do sprzedania
    Podrzuć fotki na prv.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    ok taśma kupiona kiera kupiona jutro robie kostke weekend montowanie

    mam takie małe pytanie.... tak rozkminiałem tą taśme airbagu i mówiłeś żeby się nią nie bawić żeby nie przekrecić jej i nie zostawić tak bo później przy skręceniu kierownica gdy taśma będzie w skrajnym położeniu i do tego dobije się ja kierownica to się zerwie(w sumie logiczne). To pytanie skoro ją kupiłem to skąd mam wiedzieć, że np nie jest już przekręcona, bo jak ją ktoś wymontowywał to mogł ją sobie przekrecić? bo istnieje taka możliwość.... (wolę dmuchać na zimne....) pewności nie ma?

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    kombinuj..kombinuj....zaznacz sobie pisakiem kropę...policz ilość obrotów do innej kropy odniesienia..delikatnie aż poczujesz opór, oczywiście kręcąc lekko z wyczuciem, później w drugą stronę aż do lekkiego oporu. Sprawdź w aucie na założonej kierownicy / teraz / ile masz obrotów kiery z ustawienia na wprost do maksymalnego skrętu ..w lewo,w prawo.Pierwszą czynnością jaką zrobiłem biorąc w łapy tą taśmę to było pokręcenie sobie bezmyślnie .... Później zrobiłem jak wyżej

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana kierownicy
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 20-07-2022, 18:34
  2. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 15:13
  3. [159] Wymiana kierownicy
    Utworzone przez krzysiu182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 16:57
  4. Zamiana kierownicy na multifunkcyjną FL
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory