Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: dymienie na czarno i problem z przyspieszaniem i twarde sprzęglo.

  1. #1
    krzysztofmisiek
    Gość

    Domyślnie dymienie na czarno i problem z przyspieszaniem i twarde sprzęglo.

    Jestem posiadaczem 147 1.9 jtd 115 od lat 4 zaniepokoiło mnie dymienie na czarno oraz tak jak by ślizganie się sprzęgła na 3,4,5 biegu przy raptownym dodaniu gazu np przy wyprzedzaniu chciałbym nadmienić iż sprzęgło (tarcz i docisk )wymieniałem jakieś 10tyś km temu.dzieje się to tak iż z np 2.5tyś obrotów potrafi wjechać na 4 tyś obrotów po 1 sekundżie a auto nie przyspiesza jak odejme gazu i dodam zaczyna ciągnąć i jedzie oż do prawie 200k m na godz.nie chciał bym aby mi kiedyś strzeliła focha przy wyprzedzaniu bo może sie to skończyć zle dla mnie i innych użytkowników dróg.Dymienie jest raczej okresowe np jak mam okolo 1,5 obr i dodam gaz do dechy obojętnie na jakim biegu zaczyna puszczać czarne obłoki dymu tak jak by delikatnie ktoś dmuchał z rury wydechowej.Nadmieniam nigdy nie czyściłem egr. Czy to może być przyczyną tego dymienia.autko jest z belgi zrobilem jakieś 100tyś km teraz ma przejechane 200tyś bez paru km.od samego początku mam problem z twardym sprzęgłem noga boli jak diabli jak są korki co może byc przyczyną?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    uzyj szukajki napewno znajdziesz odpowiedz, zalozonych tematow odnosnie dymienia jest sporo

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    mnie też noga bolała od sprzęgła ,ale jak wymieniłem cały komplet to tera chodzi lekko.a dymienie to na 99% zasyfiały EGR .

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Sprzęgło ponownie do wymiany...
    A dymienie to za dużo paliwa lub za mało powietrza w komorach spalania

  5. #5
    krzysztofmisiek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Sprzęgło ponownie do wymiany...
    A dymienie to za dużo paliwa lub za mało powietrza w komorach spalania
    czy mechanik z 20 letnim stażem mógł coś spaprać przy wymianie sprzęgła?gdy wymieniałem 10 tyś km temu sprzęgło (mam na myśli tarcz) nie widziałem śladów zużycia tej tarczy a problem twardego pedału sprzęgła nadal istnieje tylko że po 4 latach nie zwracam już tak bardzo uwagi na to.tak czy owak cierpie na (przypadłość opisywaną wcześniej )ślizganie się przy przyspieszaniu. aha próbowałem ruszyć z 3 zgasł silnik to chyba ok!

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    moze tez byc olej na tarczy ... ale wtedy objawy sa ciut inne ale wykluczyc tego nie mozna

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tomasz84
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn, Jarocin
    Auto
    seicento van, mercedes 190, były 2x156,
    Postów
    52

    Domyślnie

    twardy pedał - prawdopodobnie łożysko nie suwa się swobodnie po wałku lub tulejka w obudowie sprzęgła jest zatarta. U mnie po wyczyszczeniu powyższego i wymianie kompletu sprzęgła pedał swobodnie wciskam do końca ręką

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 147 1.6 105KM
    Postów
    75

    Domyślnie

    Co do sprzęgła...

    Osobiście widziałem jak facetowi w nowo założonym kompletnym sprzęgle do JTD, wymienili na drugi dzień wyprzęgnik.
    Okało się że ten nowy miał jakąś fabryczną wadę, i sprzegło chodziło bardzo twardo , miało mały skok i właściciel miał problemy z wbiciem wstecznego np.

    Po wymianie wyprzęgnika i ponownym odpowietrzeniu wszystko się unormowało. Więc sprawdź u siebie.

    A dymienie to pewnie EGR jak piszą pozostali.
    Alfe kupuje się sercem a nie rozumem

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Nie ma bata - jeśli wymienione jest kompletne sprzęgło to pedał powinien chodzić bardzo miękko. Do tego ślizganie... Coś musi być nie tak ze sprzęgłem lub montażem. Tak jak wcześniej koledzy zauważyli problem może być też w układzie hydraulicznym sterującym sprzęgłem. To prosty układ - pompa , wysprzęglik , przewód między nimi.
    Warto sprawdzić jeszcze jeden elemento którym często się zapomina. W sprzęgłach ciągnionych elementem przenoszącym sterowanie z wysprzęglika na łożysko jestramię z osią które wchodzi do obudowy skrzyni. Z osi wystają kłyza które zaczepia się łożysko. Oś jest osadzona w skrzyni na 2 plastikowych tulejkach które są elementem łożyskującym i ustalającym oś. Wyrobienie tulei powoduje ciężką pracę mechanizmu a co najważniejsze przekrzywia łożysko. Może to powodować przyspieszone zużycie sprzęgła.


    Jeśli chodzi o dymienie to jest zakłócony skład mieszanki. Przyczyn mogą być dziesiątki -niezbędna jest rozsądna diagnostyka. Korespondencyjnie się tego nie załatwi.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Masz dziurę w dolocie powietrza i źle działająca zmienną geometrię turbiny
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [159] Dymienie na czarno i mała moc (?)
    Utworzone przez kasztaniak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 13:15
  2. [145] Dymienie na czarno w JTD 105
    Utworzone przez spin111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 19:41
  3. Przepływomierz, dymienie na czarno JTD 16V
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 19:19
  4. Problem z przyspieszaniem JTD
    Utworzone przez piotrpom w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 20:43
  5. Problem przyspieszaniem - 1,9 jtd
    Utworzone przez Saint w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 16:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory