Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Dziwne odpalanie na zimnym silniku, sprzęgło dziwnie chodzi na rozgrzanym silniku.

  1. #1
    maciek-147
    Gość

    Domyślnie Dziwne odpalanie na zimnym silniku, sprzęgło dziwnie chodzi na rozgrzanym silniku.

    Witam.

    Samochód : Alfa 147
    Silnik : 1.9 jtd 115 km
    Przebieg : 126 tys.

    Problem jaki mam to dziwne odpalanie na zimnym silniku, występuje szczególnie jak auto dłużej postoi w garażu i co ważne silnik dziwnie odpala tylko jak jest temp. tak jak teraz czyli około 0, im zimniej tym bardziej, rzęzi - jak taki stary diesel ( każe następne odpalenie jest normalne ). Jak jest lato nie ma tego.

    Przy odpaleniu występuje silnik rzęzi oraz czasami obroty tak jakby na chwile wzrastają ( odrazu przy odpaleniu ).

    O to filmik :
    http://youtu.be/xAsAcucX1ns

    Na filmiku słychać jak silnik przy odpaleniu łapie większe obroty i dziwna praca też jest słyszalna - rzęzi.

    Druga problem to sprzęgło :

    Na zimnym silniku jest ok ale jak tylko się rozgrzeje i dłużej pojeżdżę to przy wciskaniu sprzęgła ( na dole ) czuje takie uskoki, taki jakby luz w pewnym miejscu, nie wiem jak to inaczej opisać. Czy pomału mogę odkładać na nowe sprzęgło?

    Jak myślicie co może być przyczyną problemów?


    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez maciek-147 ; 02-01-2012 o 22:04

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    wygląda mi to po opisie niestety na dwu-mas... a jeśli to dwu-mas to te symboliczne 126tys. km przestają być wiarygodne...
    a co do obrotów to też teraz zauważyłem że tak mi się dzieje ale nie przejmuję się tym... niższa temp. i pewnie przez to...
    Ostatnio edytowane przez RoBeRt 147 ; 02-01-2012 o 22:04

  3. #3
    maciek-147
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odp

    Dwumas był wymieniany jakieś 6 miesięcy temu, dodam jeszcze ze mam dosyć twarde to sprzęgło.

    Nie chce już zakładać nowego tematu, byłem ostatnio u mechanika na wymianie oleju i filtrów i dół silnika jest w oleju o czym to moze świadczyć?

    http://i39.tinypic.com/24vmtyq.jpg

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    to jest miska i wygląda że uszczelka przepuszcza... przed wymiana tego nie było?? jaki olej wlałeś??

    a całe sprzęgło wymieniałeś czy tylko 2-mas??? jak twarde to coś z nim jednak jest nie tak może łożysko???

    po dłuższym staniu może ciężej odpalać ale jeśli naprawdę ciężko odpala to zobacz jak zrobisz grzanie świeć ze 2-3 razy czy lepiej odpali jak tak to świece do wymiany

  5. #5
    maciek-147
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to pierwszy raz zaglądałem pod spód, mechanik podniósł alfe na tych pneumatycznym podnośniku więc całą sobie obejrzalem, a olej jaki wlałem to Valvolanie Durablend 10w40. Czy lepiej zrobić tą uszczelke czy można tak jeździć? sam dwumas sprzęglo bylo podobno w dobrym stanie bo tez wyjmowali, i od nie dawna sie twarde zrobiło :/
    Jeszcze jedno miejsce było w oleju tylko już nie zdązylem zdjecia zrobic, przy lewym kole, obu stronach jest coś takiego samego ( podwozie) było w oleju, szukałem jakis zdjec podwozia 147 ale nie moge znależć..
    Ostatnio edytowane przez maciek-147 ; 05-01-2012 o 22:37

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Co do wzrostu obrotów. Przy niskich temperaturach jest to obiaw normalny, dostaje większą dawkę startową co by mu było łatwiej odpalić. Co do tego rzężenia też nie martwiłbym się, przy niskich temperaturach i po dłuższym staniu olej jest gęsty i w całości ścieka do miski. W tym momencie go odpalasz i zanim wszystko sie nasmaruje i olej zrobi pełny obieg silnik pracuje chwile jakby na sucho. Tłoki, wałek rozrządu itp.
    Co do wycieków pod silnikiem. U mnie cała miska jest mokra i nawet kilka elementów obok. Na początku bałem się o koniec żywota turbosprężarki ale przy wymianie rozrządu okazało się, że uszczelka przy wałku rozrządu troszke puszcza a w trakcie jazdy pęd powietrza rozdmuchuje to po całym dole. Był problem z odkręceniem tego koła dlatego odpuściłem sobie bo przez 10 tys oleju ubyło mi może milimetr na bagnecie pomimo, że często kręcę wysoko.
    Powodzenia

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    a byłeś z tym wyciekiem na przeglądzie?? bo raczej by Ci nie podbili bez znajomości... jak by to było jakieś 15-18 letnie auto to bym oko przymrużył ale 10lat i jeszcze Alfa to wstyd żeby olej kapał... uszczelka chyba droga nie jest zależy która by była do wymiany a spokojnie jedziesz na przegląd i plam nie zostawiasz... z tego co wiem wybierz się do Niemiec z wyciekiem... wrócisz z buta do Polski heh więc jeśli jeździsz za granice to tym bardziej wymień uszczelkę

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Ale to nie kapie! bez przesady u mnie zaschnięty nalot oleju i brudu. Napisałeś jakbym zostawiał za sobą smugę jak ślimak

  9. #9
    maciek-147
    Gość

    Domyślnie

    witam

    Dzięki za odpowiedź w temacie. Mam do was jeszcze jedno pytanie, o czym może świadczyk taki gwizd przy gaszeniu silnika ? ( najczęściej występuje na rozgrzanym silniku) - dodam że dolot cały sprawdzony - jest ok.

    http://youtu.be/qwntLlJQQnE

  10. #10
    romeo147
    Gość

    Domyślnie

    też jestem ciekaw co to może być, macie jakieś pomysły?

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDM 16v buczy przy rozgrzanym silniku, na zimnym cicho
    Utworzone przez Igor1234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 19:10
  2. [159] Sprzęgło piszczy na zimnym silniku
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-01-2016, 19:23
  3. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 21:36
  4. dziwne tykotanie na zimnym silniku
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory