Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Kupione używane autko - chip tuning

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    AR 147
    Postów
    32

    Domyślnie Kupione używane autko - chip tuning

    Witam
    NIedawno zakupilem alfe 147 1.9 JTD i dzisiaj gdy zagladalem pod maske zauwazylem ze jest wmontowany chip tuning z wytloczeniem: www.http://www.dieseltuning.nl. Jednak jest on odłaczony na koncu są 2 male wtyczki chyba 3 pinowe jednak nie są nigdzie wpiete i tu nasuwa sie moje pytanko: co mogło byc przyczyną iz poprzedni własciciel odłaczył chip ? i czy warto go podłaczyc co zyskac moge i jak dokladnie to zrobic. Dodam jeszcze ze pod spodem jest
    jakis box.




  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    no to miła niespodzianka heh może sam kupił auto poprzedni właściciel i o tym nie wiedział a może coś mu zaczeło się dziać z autem a może po prostu nie był w stanie zapanować nad tą stadniną i postanowił mieć mnie rumaków jeśli jest wszystko sprawne to po podłączeniu jak masz 115KM to powinieneś mieć ok 130-135KM i jak momentu masz 275Nm to po chipie jest ok 320Nm zależy od chipu wszystko... a jak 115KM Ci w zupełności wystarcza to możesz patrzeć to sprzedać
    ponąć po chipie przy nie zmienionym stylu jazdy producenci podawają że auto spala mniej o 0,5l na setke... w trasie w to mogę uwierzyć ale po mieście pewnie o 1l więcej pali...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    AR 147
    Postów
    32

    Domyślnie

    a wiesz moze gdzie te wtyczki powpychać ? bo w sumie jeszcze nie bardzo tam zaglądalem ale wolal bym sie upewnic jak to ma byc podlaczone niz metoda prób i bledów kombinowac .20 KM da duża róznice ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    wiesz sam patrzyłem żeby sobie chipa kupić ale jako tako w aucie nie widziałem zamontowanego... zajrzyj dokładnie wtyczki mają to do siebie że raczej nie idzie ich źle włożyć... kształt i zatrzaski nie pozwalają... ale mogę się mylić...
    a co do odczuć to poczujesz na pewno różnice... bo moc mocą ale momentu Ci przybędzie + moc = większy wcisk w fotel
    auto masz z Holandii sprowadzone??

  5. #5
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał morios Zobacz post
    co mogło byc przyczyną iz poprzedni własciciel odłaczył chip ?
    Sytucja mogla byc zwiazana z badaniami technicznymi.Podlaczony Box zmienia rowniez parametry spalin i moze nastapic sytuacja tego typu ze nie otrzymasz TUV

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    AR 147
    Postów
    32

    Domyślnie

    no to jutro sie chyba pobawie wtyczkami mam nadzieje ze nic nie uszkodze bo jak narazie to jezdzac tym autem czuje sie jak na szpilkach (przesiadlem sie z cinquacento ). Tak autko jest z Holandi ale kupilem je w komisie w Lublinie .

    PS. co to jest TUV ?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    o przegląd chodzi... hehe ja w alfe z renault 19 wsiadłem to możesz obczaic sobie jak to tam podłączyć i może na razie nie podłączaj tylko przyzwyczaj sie do auta;p bo z cienkusia to różnica jest jednak

  8. #8
    Marcuss
    Gość

    Domyślnie

    TUV to jest takie badanie techniczne jak w Polsce, tylko, że bardziej szczegółowe i rygorystyczne. Czyli jak w Polsce przepuszczę Ci np. delikatne przekroczenie emisji gazów w spalinach, to tam natychmiast zabierają Ci dowód i każą zrobić z tym porządek nie ma lipy;P

  9. #9
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie rzecz biorac nazywa sie to Abgasung.Gdyby w Pl podchodzono tak rygorystycznie do spraw emisji,szczegolnie dwutlenku wegla.Sporo aut poszloby pod prasy.A szczegolnie te co pogubilyDPF,EGR,katalizatory

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    AR 147
    Postów
    32

    Domyślnie

    aha w takim razie bardzo prawdopodobne ze to z tego powodu zostało odłączone. Narazie stestuje tylko roznice, spowrotem odlacze i zrobie podstawowe czynnosci po zakupie auta uzywanego tj. wymiana rozrzadu ( na wzmocniony) no i wszystkich płynów, a pozniej na całego pobawimy sie w chipa

Podobne wątki

  1. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  2. Pierwsze autko : ) Alfa 156 1,9 JTD + CHIP
    Utworzone przez Dominik2701 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 17:44
  3. Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 21:26
  4. [146] Chip tuning
    Utworzone przez Michele87ar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 19:49
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory