Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wysokie spalanie 1.6 TS 120 KM

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 120KM
    Postów
    34

    Domyślnie Wysokie spalanie 1.6 TS 120 KM

    Witam

    Komputer wskazuje niepokojąco duże średnie spalanie teraz jest ok 18l było nawet 22l. Podczas jazdy szczególnie na niskich biegach 1 czy 2 aktualne spalanie wykazuje czasami nawet 25l czy 4 przy prędkości 70 kmh wskazuje ok 6, 7 czy 8 l. Fakt do pracy mam ok 5,5 km, silnik nagrzewa się do 60-75 stopni często nawet mniej. czy to normalne czy coś jest nie tak?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Na 1 i 2 aktualne spalanie bezproblemu ma 25l/100km bo dopiero ruszasz, tym bardziej jak z powerem to robisz..

    Ale średnie na poziomie 18L to zdecydowanie za dużo jak butowałem non stop przez godzinę dwie po mieście to średnie wychodziło mi 15,6 nie więcej.. ale to taki mega but do odcinki na pierwszych 3 biegach..

    Jak zamontowałem cały sportowy wydech to przy takim samym butowaniu spadło mi do 13 (Przy okazji wymieniałem uszkodzoną przy wykręcaniu lambde i kto wie czy to nie jej wina że takie wysokie spalanie było )
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar gruber007
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147FL 1.6 Blu Montecarlo
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam08 Zobacz post
    Witam

    Komputer wskazuje niepokojąco duże średnie spalanie teraz jest ok 18l było nawet 22l. Podczas jazdy szczególnie na niskich biegach 1 czy 2 aktualne spalanie wykazuje czasami nawet 25l czy 4 przy prędkości 70 kmh wskazuje ok 6, 7 czy 8 l. Fakt do pracy mam ok 5,5 km, silnik nagrzewa się do 60-75 stopni często nawet mniej. czy to normalne czy coś jest nie tak?
    jak dla mnie to spalanie jest normalne. na 1,2 pokazuje spalanie chwilowe przy przyspieszaniu nie dziw sie ze pokazuje 25, ile docisniesz tyle spali. jak 6l na 4 to za duzo to zacznij wrzucac 5-tke

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    tak jak koledzy mowia... to spalanie na 1-2 przy takich temp otoczenia komp moe tak pokazywac, mnie tez tak pokazywal... no i jeszcze te odcinki po 5km.... to nie zdazy sie nagrzac i dlatego duzo pali, a dodatkowo TS-y z tego slyna... myknij w dluzsza przejazdzke, zagrzej ja. jak wtedy wyjdzie 18l to trza sie martwic.... zawsze mozna podpiac pod kompa i jak juz bedzie np blad lambdy to wiadomo co podejrzewac o to spalanie
    ....

  5. #5
    go_west
    Gość

    Domyślnie

    Dołączam się do tematu z podobnymi objawami. Silnik po uruchomieniu (i o dziwo jazdy na wstecznym biegu) wrzuca się w jakby 'tryb awaryjny' pokazując spalanie 25l/100km bez względu na przyspieszanie (nawet przy zdjętej nodze z gazu pokazuje takie spalanie). Sytuacja znika po czasie ok. minuty, wtedy spalanie zaczyna liniowo spadać, do akceptowalnego poziomu.

    No i jeszcze jedna sprawa ->

    Zdarza mi się jeździć Focusem i Peugeotem 207, silniki beznynowe o podobnej pojemnośći co Alfa. Obserwowałem starannie zachowanie spalania i jestem mocno zaskoczony sposobem w jaki silnik w Alfie zdaje się dawkować paliwo.
    Jak się Alfe depnie, to jakby wrzucała się w tryb 'sportowy'. Mam tu na myśli, że po jednokrotnym mocnym przyspieszeniu spalanie oscyluje w okolicach nastulitrów nawet przy jednostajnej jeździe, później powoli spada (puszczenie gazu -> 2l/100km; delikatnie muśnięcie pedału -> spowrotem ~15l/100km)
    O co chodzi?
    W tamtych autach puszczenie gazu jakby 'zeruje' spalanie i ponowne wciśnięcie pedału powoduje wzrost spalania OD zera, a nie (jak w Alfie) tendencje spadkową względem stanu sprzed puszczenia gazu.

    Pytanie czy Wy też tak macie, czy to u mnie jakiś problem z silnikiem. Nie żyłuję samochodu, robię raczej długie trasy, silnik zawsze zdąży się zagrzać. Spalanie przy spokojnej jeździe wychodzi mi 9l/100km Czasem chce się depnąć, czy wjechać w centrum to leci w górę momentalnie

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    9 l w trasie to strasznie duzo ... u mnie po miescie pali 9.3 a w trasie kolo pomoedzy 7-8 sprawdz przeplywke

  7. #7
    go_west
    Gość

    Domyślnie

    wyjąć i obejrzeć, czy raczej komputerowo ową przepływkę sprawdzić?

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    tego sie nie da zobaczyc tylko na kompie

  9. #9
    go_west
    Gość

    Domyślnie

    a jak się u Was ma zależność stylu jazdy od spalania, tzn, sytuacja o której pisałem wcześniej :
    Zdarza mi się jeździć Focusem i Peugeotem 207, silniki beznynowe o podobnej pojemnośći co Alfa. Obserwowałem starannie zachowanie spalania i jestem mocno zaskoczony sposobem w jaki silnik w Alfie zdaje się dawkować paliwo.
    Jak się Alfe depnie, to jakby wrzucała się w tryb 'sportowy'. Mam tu na myśli, że po jednokrotnym mocnym przyspieszeniu spalanie oscyluje w okolicach nastulitrów nawet przy jednostajnej jeździe, później powoli spada (puszczenie gazu -> 2l/100km; delikatnie muśnięcie pedału -> spowrotem ~15l/100km)
    O co chodzi?
    W tamtych autach puszczenie gazu jakby 'zeruje' spalanie i ponowne wciśnięcie pedału powoduje wzrost spalania OD zera, a nie (jak w Alfie) tendencje spadkową względem stanu sprzed puszczenia gazu


    Obrazując to na przykładzie:

    Jadę Alfą 80km/h na piątym biegu spalanie 6.5l -> redukcja, wyprzedzam na pełnym gazie -> spowrotem jadę 80km/h na 5 biegu, a spalanie zamiast od razu spaść do normalnego poziomu to stopniowo (jakieś 0.4l co sekundę) powolutku zmniejsza się z poziomu z momentu wyprzedania (~18l -> 17.6l -> 17.2l -> 16.7l -> itd... ) Pomimo jednostajnej jazdy!




  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał go_west Zobacz post
    a jak się u Was ma zależność stylu jazdy od spalania, tzn, sytuacja o której pisałem wcześniej :


    Obrazując to na przykładzie:

    Jadę Alfą 80km/h na piątym biegu spalanie 6.5l -> redukcja, wyprzedzam na pełnym gazie -> spowrotem jadę 80km/h na 5 biegu, a spalanie zamiast od razu spaść do normalnego poziomu to stopniowo (jakieś 0.4l co sekundę) powolutku zmniejsza się z poziomu z momentu wyprzedania (~18l -> 17.6l -> 17.2l -> 16.7l -> itd... ) Pomimo jednostajnej jazdy!


    [/COLOR]
    [/LEFT]
    Też tak mam , może ten typ tak ma.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  2. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  3. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  4. wysokie spalanie ;/ 2.0 ts
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 12:28
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory