Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Zawieszenie silnika i skrzyni biegów ALfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003 r

  1. #1
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie Zawieszenie silnika i skrzyni biegów ALfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003 r

    Witam.
    Żona jeździ AR 147 1.9JTD 8V 115 KM 2003r
    Półtora roku temu były wymieniane poduszki silnika i skrzyni biegów, wibracje nadal są i przenoszą się na całą budę.
    Poduszki silnika były wymieniane na jakieś zamienniki, takie auto kupiłem:
    Kody jakie mam na fakturze dane jakie wynalazłem na stronie e-autoparts
    IMP26331 - (46455421 FIAT.ALFA.LANCIA TD.JTD )
    IMP28228 - ( 46781213 ALFA / FIAT / LANCIA 1.9-2.4 J )
    IMP28230 - ( ALFA 146 1.9 )
    IMP27537 - ( 60656524 ALFA.FIAT.LANCIA JTD )

    Czytałem że jeśli nie zostaną zamontowane oryginały to nadal będą drgania. Jak dodam lekko gazu tak do 900-1000 obr/min drgania znikają.
    Czy musze ponownie wymieniać poduszki silnika oraz poduszkę pod skrzynią biegów??
    Proszę o podanie nr katalogów OE oryginałów i gdzie można dostać tanio takie części.

    Kolejny temat podczas ruszania bez gazu są drgania które przenosza się na cała budę, gdy doda się lekko gazu rusza normalnie czy to oznaka padającego sprzęgła czy dwumasy i nadaje się to do wymiany. jeśli tak to jakiej formy najlepiej kupić sprzęgło oraz dwumasę. Wygląda to tak patrząc z zewnątrz na koła jakby podczas puszczania sprzęgła nie szło to jednostajnie tylko skokowo koła drgają.

    Proszę o porady.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    a jak to bylo na swiezo wymienione to byly drgania czy tez nie ?

  3. #3
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    a jak to bylo na swiezo wymienione to byly drgania czy tez nie ?
    Po wymianie drgania sie zmniejszyly ale byly i sa caly czas na takim samym poziomie. AR mamy od roku. Poduszki wymieniane byly 1.5 roku temu. Drgania kierownicy to malo drzy caly samochod. Mechanicy twierdza ze to normalnie i nie jest tragicznie i ze nie trzeba nic robic. Siedzialem w takich alfach ze takie drgania byly ze nic w lusterkach zewnetrznych nic nie bylo widac. A inne alfy to mialy tylko lekke wibracje na kierownicy a buda nie drzala. Chcialbym do takiego stanu doprowadzic do lekkich wibracji kierownicy i zniwelowac drgania calej budy.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    u mnie mam podobnie ale nie wiem w jakim stanie sa poduszki i co ciekawe mam to na nowym sprzegle

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    a jak ze spalaniem ? moze wtryski zle daja takie drgania

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Dokładnie może to być wina nierównej pracy silnika ze względu na jego stan. A może dwumasowe koło.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    dwumas tlumi drgania ale raczej nie tego rodzaju raczej drgania jak lapie sprzeglo takze nie sadze ze to dwumas

  8. #8
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Wiedziałem od samego początku że docisk się już kończy i wymieniłem sprzęgło kompletne z łożyskiem, ale bez dwumasy - dwumas miał luz 0,3-0,5 cm więc praktycznie żaden, drgania może się zmniejszyły ale nadal na biegu jałowym przenoszą się na całą budę, wymieniam jeszcze poduszkę pod skrzynią biegów niby była wymieniana 1,5 roku temu ale w rękach jak sie obracało to trzeszczała i jest to zamiennik IMP28228, zakupuje oyrginał o nr OE 46781213.
    Co dotyczy wtrysków to nie jestem pewny że to ich wina, zalewalem zimą KLEEN FLO DIESEL FUEL CONDITIONER i różnicy nie było za bardzo, spalanie na odcinkach do 5-12 km w jedną stronę do 7 litrów/100km. Aczkolwiek mozna to sprawdzić, czy podpinając się pod komputer wyjdzie czy wtryski są ok czy inaczej tzreba wykonać testy. Prosze o informację jak sprawdzić wtryski.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Ja wiem jedno. Poduszki silnika trzeba wymieniać zawsze na oryginały. Zamienniki często mają inną mieszankę gumy lub nie są z olejem w środku.
    Wracają do sedna sprawy to czytałem że ktoś wymienił wszystkie poduchy na oryginały ale drgania dalej były. Wymienił w końcu dwumasę choć nie dawała oznak zużycia i już mu buda nie drżała choć lekkie mrowienie kierownicy pozostało.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD rocznik 2001
    Postów
    23

    Domyślnie

    Panowie i panie, jeśli mówimy o dieslach to lekkie drgania będą zawszę występować, poruszam się również Fordem Focusem 2.0 TDCI z 2009 roku, przebieg 100 000 i od kiedy pamiętam zawsze lekkie mrowienie na wolnych obrotach było więc i w Alfie może występować jeśli mówimy o dieslu. Ja osobiście u siebie mam podobne objawy, tzn ruszenie bez gazu jest praktycznie nie możliwe bez szarpania a i na na zimnym silniku i na wolnych obrotach przenosi się to wszystko na całą deskę. Z tego co się dowiadywałem to wszyscy mówią że przyczyną szarpania jest kończące się sprzęgło, bądź wysprzęglik( aktywator) jak kto woli a także może być to koło dwumasowe. Dowiedziałem się również że to że koło dwumasowe nie ma dużego luzu nie oznacza wcale,że jest dobre, jeśli ma spory luz to jest bardzo zużyte, więc może być ono przyczyną przenoszonych drgań a także problemu z ruszanie. w czwartek wymieniam komplet wraz z dwumasem i będę wiedział czy coś pomogło

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 09:56
  2. Awaria skrzyni biegów alfa romeo 159 1.9 JTDM
    Utworzone przez Wlodek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 00:36
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 20:24
  4. Jaki olej do skrzyni 6 biegów Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V
    Utworzone przez Krzysiek866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 20:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory